Problema bataie Civic EP1

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema bataie Civic EP1

    Problema e urmatoarea: cand sunt pe un drum prost, incepe sa bata ceva in bord, nu de la ceasuri sau de la torpedou, altceva. Apoi cand stau pe loc si misc volanul stanga dreapta la fel se aude ceva ciudat, ca o bataie..sau la 10 km la ora cand intorc repede de volan la 250 de grade stanga dreapta se aude la fel un zgomot ciudat, nu stiu cum sa l descriu. E normal si la voi fac la fel? O sa o duc la un service dar ce ar putea fi inafara de directie?
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 06-07-16, 19:56.

  • #2
    Eu pun banii pe caseta de directie.
    sigpic

    Comment


    • #3
      Si eu cred...am fost la mecanic a zis ca tre sa-mi schimb bucsele de la bara de torsiune fata ,si vedem daca mai face.

      Comment


      • #4
        s-a dovedit ca e de la caseta...imi poate recomanda cineva o caseta buna?cei care au schimbat pe masina?am vazut asa ceva:


        http://www.epiesa.ro/caseta-directie...piesa-4389542/

        Comment


        • #5
          Cred ca se poate reconditiona. Din cate stiu are o bucse din teflon care se uzeaza.

          Comment


          • #6
            Nu i afacere...mi a zis si mecanicul.Mai bine una noua.Mai pui 3,4 mil si ai macar un lucru bun..nici reconditionarea nu i ieftina...10 mil

            Comment


            • #7
              Eu am reconditionat o caseta de directie cu 150 de lei si garantie 50.000 de km la vechea masina. Nu era Honda dar ma gandesc ca tot aceeasi chestie e. Merita sa te mai interesezi. Si eu am primit preturi intre 150 de lei si 1300 de lei.

              Comment


              • #8
                m-am interesat de reconditionari..se fac pe la bucuresti/constanta cu 10 milioane...si 1 an garantie.

                Comment


                • #9
                  E un tip in Galați care e apreciat pt treaba asta:Tambas Gabriel. Acum doi ani, pentru o caseta de direcție la seat leon 1m era 400 de lei. Nu strica sa suni, poate ieșimai ieftin de 1000 de lei.

                  Sent from my GT-I9192 using Tapatalk

                  Comment


                  • #10
                    Eu am facut in Campina cu 100 de lei bucsa+50 manopera. Nici macar nu au dat caseta jos de pe masina si totul a durat undeva la 45 de min. Au schimbat bucsa de teflon si n am mai avut probleme cu caseta de atunci. Vorbesc despre un Fiat Stilo. Acum pt Honda nu stiu, poate ar trebui sa arunci o intrebare.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by adi lungu View Post
                      Eu am facut in Campina cu 100 de lei bucsa+50 manopera. Nici macar nu au dat caseta jos de pe masina si totul a durat undeva la 45 de min. Au schimbat bucsa de teflon si n am mai avut probleme cu caseta de atunci. Vorbesc despre un Fiat Stilo. Acum pt Honda nu stiu, poate ar trebui sa arunci o intrebare.
                      Am cerut o oferta la un magazin de piese...7500 de lei pt o caseta oem...

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by AdiHondel View Post
                        E un tip in Galați care e apreciat pt treaba asta:Tambas Gabriel. Acum doi ani, pentru o caseta de direcție la seat leon 1m era 400 de lei. Nu strica sa suni, poate ieșimai ieftin de 1000 de lei.

                        Sent from my GT-I9192 using Tapatalk
                        ti-a reconditionat tie sau unui prieten tipu?

                        Comment


                        • #13
                          Era un coleg pe forumul seat, dar nu stiu doar de la el de acest tip. Ma pregateam sa fac aceasta operațiune la cealaltă masina, dar s a dovedit ca bataile erau din alta parte.

                          Sent from my GT-I9192 using Tapatalk

                          Comment


                          • #14
                            aha,mersi.o sa-l sun sa vad ce zice..

                            Comment


                            • #15
                              A cumparat cineva ceva vreodata din ungaria de la baietii astia?http://honpa.eu

                              Comment

                              Working...
                              X