SHTUKAN: '16 Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC Elegance WP A/T, White Orchid Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Sper ca ai fost cuminte in Austria, ca e beleala mare cu limitele de viteza!
    Altfel, bun consum!
    Mi-e ciuda ca eu nu am simtit nimic niciodata atunci cand am alimentat cu benzina de afara.
    Hmmm... mi-ai facut o mare pofta de umblat pe afara. Cat de mult imi doresc sa vad Melk-ul austriac!

    Comment


    • #92
      Īn Austria am fost īngeraș😇. Da, şi eu aștept următorul eurotrip.

      Sent from my HTC One M8s using Tapatalk

      Comment


      • #93
        Nu ar fi rau sa-ti faci rezervari de pe acum.

        Comment


        • #94
          Deja am plănuit o Lefkada īn iunie. Pe celebra autostradă grecească, cea care i-a şi pus pe butuci economia şi care rămāne cea mai frumoasă autostradă pe care am mers, chiar recomand, mai ales prin dreptul Meteorelor.

          Sent from my HTC One M8s using Tapatalk

          Comment


          • #95
            Bagat la cap! Numai lucruri bune am auzit despre partea aia a lumii.
            Din pacate, anul asta nordul Germaniei ma mananca (insula Rugen).
            In materie de drumuri, imi doresc sa fac cat mai curand posibil Oresund-ul. Deocamdata visez.

            Comment


            • #96
              Salutare! Se pare că nici pe mine nu m-a ocolit scārțāitul pedalei de ambreiaj. O să ridic problema la revizia de 20k. Deocamdată nu se aude aşa rău. Ehhh, văd că "toate face la fel".

              Sent from my HTC One M8s using Tapatalk

              Comment


              • #97
                La mine a tacut cu spray siliconic. Si tot tace de vreo doua luni

                Comment


                • #98
                  Mulţam, oricum urmează şi revizia. Apropo, īmi puteți spune ce ulei să folosesc? Aş vrea să-mi cumpăr eu piesele şi sa plătesc doar manopera la ei.

                  Sent from my HTC One M8s using Tapatalk

                  Comment


                  • #99
                    Castrol Professional H 0w20, asta e uleiul OEM si din cate am inteles e recomandat cel putin pana la 80.000km.

                    Comment


                    • Originally posted by Jozsi View Post
                      Castrol Professional H 0w20, asta e uleiul OEM si din cate am inteles e recomandat cel putin pana la 80.000km.
                      hmm...ceva nou

                      ....sursa? de ce 80.000km? cum se explica?
                      Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

                      … Jazz do it ...

                      Comment


                      • Aici pe forum am citit pe ceva topic, n-a fost cazul sa cercetez mai tema (rulajul maxim pe care l-am avut cu o Honda era de 50.000km, si se impaca la fel de bine cu uleiul mentionat ca la 10-20.000km). Imi cer scuze daca informatia nu e corecta si am indus pe cineva in eroare.

                        Comment


                        • Salutare, tocmai am trecut de 36k km si merge ca in prima zi, cu o singura conditie. A mai avut cineva probleme cu degivrarea oglinzilor? Am observat ca functioneaza doar pentru luneta. Probabil ca va trebui sa imi fac o programare la Asko. Ca o sugestie, am alimentat de nevoie de la un Gazprom, am ramas impresionat de cum tragea motorul, urca mult mai repede in ture si consumul a fost mai scazut cu 1l, asta in conditiile in care am condus in acelasi stil ca de obicei, asa ca, voi reveni la ei la pompa de cate ori voi avea ocazia
                          Drumuri uscate!
                          P.S. doua poze de azi de la barajul PaltinulšŸ˜

                          Sent from my SM-G935F using Tapatalk

                          Comment

                          Working...
                          X