SHTUKAN: '16 Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC Elegance WP A/T, White Orchid Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • SHTUKAN: '16 Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC Elegance WP A/T, White Orchid Pearl

    Salutare,

    In sfarsit, de vineri sunt proaspatul posesor al unui Civic 5D Elegance+Winterpack, White Orchid Pearl. Dupa o lunga asteptare, multumita guvernului, care a intarziat inceperea programului Rabla, am reusit sa intru si eu in grupul hondarilor. Autoturismul l-am achizitionat de la Autoklass Ploiesti, iar dupa primul weekend petrecut impreuna, pe un drum de aproximativ 500 km, Bucuresti-Cheia-Brasov-Pestera-Bucuresti, nu pot spune decat ca sunt foarteeeeeeeee entuziasmat de tot ceea ce inseamna aceasta masina. Consumul mediu s-a stabiilizat la 7,5%, ceea ce mi se pare excelent pentru un motor aspirat de 1.8, 142cp, achizitionat cu 8 km la bord De indata ce voi reusi sa-i fac cateva poze, le voi urca pe forum.

    Cele bune si drumuri fara gropi!

  • #2
    Sa ai noroc de ea!
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #3


      Sent from my HTC One M8s using Tapatalk

      Comment


      • #4
        Salut si bine ai venit !
        Multi km impreuna.

        Sent from my Absolut bottle.
        The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
        https://www.instagram.com/iamrusu/

        Comment


        • #5
          Multumesc!

          Sent from my HTC One M8s using Tapatalk

          Comment


          • #6
            Bine ai venit printre hondari! Sa te poarte cu placere masinuta..!


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

            Comment


            • #7
              Sa o conduci cu placere multi km. si fara probleme.

              Comment


              • #8
                Să o stăpānești sănătos și fără incidente. A fost și opțiunea mea (exact de la Autoklass Ploiești) dar ar fi trebuit să fac un efort financiar cam mare și am rămas la Type S.
                '09 Honda Accord CU2 Type S A/T
                ex. '10 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC M/T
                ex. '09 Honda Accord CU1 Exec A/T

                Comment


                • #9
                  Salutare. S-o conduci cu placere si la cat mai multi km. Eu te invidiez sa stii, ca inca astept sa se termine procedura cu rabla si nu mai am deloc rabdare. Trag sperante ca rezolv saptamana asta.

                  Comment


                  • #10
                    Sa o alergi sanatos si fara probleme!
                    Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                    Comment


                    • #11
                      Multumesc inca o data. Am tot citit pe forum ca vopseaua si lacul nu ar fi tocmai cele mai bune, imi recomandati un tratament pentru caroserie?

                      Sent from my HTC One M8s using Tapatalk

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by T-Bone View Post
                        Să o stăpānești sănătos și fără incidente. A fost și opțiunea mea (exact de la Autoklass Ploiești) dar ar fi trebuit să fac un efort financiar cam mare și am rămas la Type S.
                        Multumesc, poate urmatorul model sa-ti
                        fie mai accesibil[emoji2]
                        Originally posted by Shtukan View Post


                        Sent from my HTC One M8s using Tapatalk

                        Sent from my HTC One M8s using Tapatalk

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by PaulCCraciun View Post
                          Salutare. S-o conduci cu placere si la cat mai multi km. Eu te invidiez sa stii, ca inca astept sa se termine procedura cu rabla si nu mai am deloc rabdare. Trag sperante ca rezolv saptamana asta.
                          Multumesc, eu am rezervat-o din martie, groaznica asteptarea[emoji24] De procedura rabla, am preferat sa ma ocup personal, tocmai pentru a grabi putin lucrurile. Succes, rabdare si tutun[emoji17]

                          Sent from my HTC One M8s using Tapatalk

                          Comment


                          • #14
                            Eu am rezervat-o din februarie + ca n-am avut rabla personala de dat si de asta am prefarat sa las dealer-ul sa se ocupe. Mi s-a spus ca e coada mare la colectori si mere greu casarea masinii. Dupa aia e destul de straight-forward cu nota finala si realizarea contractului de vanzare-cumparare. Eh.. vorba romanului, mult a fost, putin mai este .

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by PaulCCraciun View Post
                              Eu am rezervat-o din februarie + ca n-am avut rabla personala de dat si de asta am prefarat sa las dealer-ul sa se ocupe. Mi s-a spus ca e coada mare la colectori si mere greu casarea masinii. Dupa aia e destul de straight-forward cu nota finala si realizarea contractului de vanzare-cumparare. Eh.. vorba romanului, mult a fost, putin mai este .
                              Da, a fost agitatie mare, la mine cam ozi a durat pana am obtinut certificatul de distrugere.

                              Sent from my HTC One M8s using Tapatalk

                              Comment

                              Working...
                              X