MARIO: '02 Honda Civic Type-R, Nighthawk Black

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Felicitari pt munca depusa.!!!O singura nelamurire am:care e treaba cu galeria de evacuare, pt ca vad ca este in mare parte ca cea oem?
    Daca poti pune niste poze cu caseta desfacuta si sliderul ar fi ok
    sigpic

    Comment


    • Galeria de evacuare e ca cea OEM doar ca e mai usoara ,diametrul e cu 2 milimetrii mai mare exterior si interior e mult mai oglinda.....in rest estetica.Nu am decat poza cu caseta adunata,sliderul este de pe ebay din Polonia destul de scumpa 77de lire daca bine tin minte,vad ca nu mai e la vanzare dar pun poza originala.E foarte bine lucrat si scoate jocurile din caseta la marele fix.Cel de plastic OEM avea uzuri grave si e slabut ca idee.Daca te apuci de ea schimba si burduful...nu e mare filozofie la casetele electrice,curatat uns si adunat ,la cele hidraulice e mai complicat din cauza pompei.Nu am facut poze mai multe ca eram jegos cu vaselina.
      Multumesc de aprecieri.
      Civic EP3,Civic FN2
      După ce ai gândit – hotărăşte-te, după ce te-ai hotărât – nu te mai gândi. proverb japonez

      Comment


      • Nu a luat poza asa ca revin cu ea.
        Attached Files
        Civic EP3,Civic FN2
        După ce ai gândit – hotărăşte-te, după ce te-ai hotărât – nu te mai gândi. proverb japonez

        Comment


        • buna treaba, insa sliderul desi este o imbunatatire faptul ca nu mai ofera jocuri deloc s-ar putea ca uzura de la drumurile noastre sa termine caseta mult mai repede. E cu plusuri si cu minusuri.
          de la ce producator sunt capetele de bara si bieletele de directie (protectia albastra vine o data cu bieleta? mi se pare o solutie foarte ok pentru rezistenta in timp daca si materialele care le protejeaza sunt ok). ms
          R 42659 - Milano Red Ep3

          Comment


          • Bieletele Blueprint,capetele de bara Lemforder cumparate din UK.Sliderul nu e cota in cota exista un joc de maxim0,1 mm am masurat cu lera, zic eu cat trebuie ca vaselina sa si faca treaba(sliderul avea un joc de peste 1,5mm si mizerie multa).Plasticul OEM e slabut si calca pe o sina de aluminiu,burduful spart sigur a afectat tot ansamblul.Am discutat cu polonezul si a zis ca sant vandute foarte multe chiar in Romania si rezultatele sant bune cu specificarea ca gresarea sa se faca corect.Acum o sa vedem in timp.Caseta are 160k km daca tine inca atat eu sant multumit.Acum imi pare rau ca nu am facut poze sigur erau utile,dar nu e o lucrare grea,urma sa o duc la reconditionat si am zis macar sa vad ce e in ea poate reusesc eu. A fost chiar simplu si e beton acum.
            Civic EP3,Civic FN2
            După ce ai gândit – hotărăşte-te, după ce te-ai hotărât – nu te mai gândi. proverb japonez

            Comment


            • sliderul ma interesa pt ep2.la ep3 sub 100k km e beton caseta ,plus ca e mearsa doar pe germania
              sigpic

              Comment


              • Pun si eu o intrebare daca are cineva si un raspuns m ar ajuta mult..doctronic pro-ecu sau k-pro? Cred ca e doar o diferenta de pret,voi ce ziceti?Multumesc anticipat de sugestii!
                Civic EP3,Civic FN2
                După ce ai gândit – hotărăşte-te, după ce te-ai hotărât – nu te mai gândi. proverb japonez

                Comment


                • Nu am auzit de doctronic pro-ecu. Ce diferenta de pret este? In principiu go for Hondata.
                  '01 Honda Civic Type R EP3

                  Comment


                  • Sper sa nu supar pe cineva pun link-ul http://www.doctronic.at/ProECU-K_E.html
                    diferenta e de vreo 1400 ron.
                    Civic EP3,Civic FN2
                    După ce ai gândit – hotărăşte-te, după ce te-ai hotărât – nu te mai gândi. proverb japonez

                    Comment


                    • Parerea mea este ca ai gresit vopsind discurile in zona de contact cu janta. VOpseaua aia se va arde si va exista riscul sa se desfaca piulitele rotii.

                      Comment


                      • Ai dreptate...e la schimbat parbrizul si o sa o curat cand se intoarce acasa.
                        Civic EP3,Civic FN2
                        După ce ai gândit – hotărăşte-te, după ce te-ai hotărât – nu te mai gândi. proverb japonez

                        Comment


                        • pe all4honda unde ma tot uit eu de piese pana acum ceva vreme era doar hondata,in ultimul timp am vazut ca vand si doctronic,deci nu vrajala
                          sigpic

                          Comment


                          • Mergi pe Hondata. Pare mai user friendly.
                            Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                            Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                            ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                            ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                            Comment


                            • Multumesc Doc...inca stau in cumpana ,sant aproape 400 euro diferenta dar parca ce e sigur e mai bine plus ca am scris austriecilor de 4 ori si nu au raspuns nimic.Nu imi este prea clar la Hondata cu rescrierea cheii la reprezentanta Honda...la Sibiu sant vai de ei. Oricum mersi de sugestie-cred ca e mai sanatoasa Hondata si cu suport mai mare.
                              Civic EP3,Civic FN2
                              După ce ai gândit – hotărăşte-te, după ce te-ai hotărât – nu te mai gândi. proverb japonez

                              Comment


                              • Multumesc la toti pentru sfaturi! a venit kpro ul , ma bucur de zici ca i Craciun
                                Civic EP3,Civic FN2
                                După ce ai gândit – hotărăşte-te, după ce te-ai hotărât – nu te mai gândi. proverb japonez

                                Comment

                                Working...
                                X