MARIO: '02 Honda Civic Type-R, Nighthawk Black

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Foarte faina masina.sa o stapanesti sanatos. A trebuit sa ii platesti taxa de a costat numai atat?
    sigpic

    Comment


    • #17
      Avea si taxa platita gata, a fost super deal
      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

      Comment


      • #18
        Sa o stapanesti sanatos! Bafta in continuare cu facutul tipla,esti pe drumul cel bun oricum . Ca ulei totusi iti recomand sa pui Millers 5w40. Am avut mai multe tipuri de ulei in cei 5 ani de cand am masina si pot spune ca sunt extrem de multumit. Iti zic ce merge bine la K20A2(asta daca voiai sa imi dai exemple ca ai mai folosit Eneos Sustina 5w30 in diferite masini). Bafta!
        '01 Honda Civic Type R EP3

        Comment


        • #19
          Multumesc de urari si sfaturi! am ramas dator cu telefonul la tapiser(cu toate ca a pus Adi linkul-ms) 0744479791 dl.Vasile
          Civic EP3,Civic FN2
          După ce ai gândit – hotărăşte-te, după ce te-ai hotărât – nu te mai gândi. proverb japonez

          Comment


          • #20
            Imi pare rau ca nu ai mai stat. Cand am iesit din restaurant deja plecasei. Data viitoare. Noroc!
            '01 Honda Civic Type R EP3

            Comment


            • #21
              Super deal! Sa ai noroc de ea!

              Comment


              • #22
                Mi a stricat programul o nunta a unui prieten si imi pare rau si mie ca nu am stat mai mult.Data viitoare si daca se marita fata vin cu ea cu tot
                Imi cer scuze fata de toti dar eram un pic contratimp si m am concentrat pe poze sa nu ratez nimic!
                Urmeaza schimbul de ulei...o sa merg pe mana ta Vlad,adica Millers.Multumesc inca odata de sfat!
                mario
                Senior Member
                Last edited by mario; 08-08-16, 09:36.
                Civic EP3,Civic FN2
                După ce ai gândit – hotărăşte-te, după ce te-ai hotărât – nu te mai gândi. proverb japonez

                Comment


                • #23
                  Faina masina,s-o stapanesti sanatos si fara evenimente.Spune-mi te rog,ai idee cat e taxa de inmatriculare sau de mediu pentru asa o masina?Ma bate gandul la modul serios sa-mi iau una din Germania daca nu gasesc la noi.Si inca o intrebare-cat consuma daca mergi linistit cu ea in regim de autostrada in limite legale?Stiu,cam tembela oarecum intrebarea,insa as vrea sa o folosesc la naveta Pitesti-Bucuresti si de asta sunt curios de consum.😀Multumesc anticipat.

                  Comment


                  • #24
                    Daca mergi ca un cetatean onest in oras consuma in jur de 10%, iar afara in jur de 7%, adica un consum ultra decent pentru o masina ca asta. Taxa de inmatriculare pleaca de la 1200 euro(cu cat e mai veche cu atat taxa e mai mica). Adica daca e din 2001 e undeva la 1200 euro.
                    '01 Honda Civic Type R EP3

                    Comment


                    • #25
                      Merci mult de raspuns Vlad.Ochisem una rosie pe mobile,insa parca e din 2007 la 9000 euro.Plus taxa de inmatriculare...

                      Comment


                      • #26
                        Multumesc.Taxa e cca.1600e daca nu ma insel (212g CO2). Am facut consumul de 2 ori deja plin full 3-400km din nou plin si la stilul meu de mers 8.6l/100km mers afara cat de cat legal,am cam evitat autostrada pt. ca nu imi place deloc.Problema e ca nu te poti abtine la un drum sa nu schimbi in rosu.Probabil ca daca incerc mai eco obtin un 7.5(afara) dar litru ala nu merita pierderea placerii de a o conduce.Inca ma bucur de motor si cutie poate mai incolo o las mai moale. Am calculat acum pe ANAF si Vlad are dreptate e 1208 euro
                        mario
                        Senior Member
                        Last edited by mario; 08-08-16, 13:58.
                        Civic EP3,Civic FN2
                        După ce ai gândit – hotărăşte-te, după ce te-ai hotărât – nu te mai gândi. proverb japonez

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by dantt View Post
                          Merci mult de raspuns Vlad.Ochisem una rosie pe mobile,insa parca e din 2007 la 9000 euro.Plus taxa de inmatriculare...
                          Cu placere. Daca e 2009 inseamna ca e FN2,nu EP3. Asta inseamna ca nu e asa panica cu taxa pentru ca FN2 e Euro4. EP3 e Euro3.
                          '01 Honda Civic Type R EP3

                          Comment


                          • #28
                            Am plecat la 11 de la complex si am ajuns la 21 acasa
                            A fost aglomeratie rau pe transfagarasan.
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by VladTNS View Post
                              Cu placere. Daca e 2009 inseamna ca e FN2,nu EP3. Asta inseamna ca nu e asa panica cu taxa pentru ca FN2 e Euro4. EP3 e Euro3.
                              E panica mai mare, la FN2 e vreo 2000 si ceva taxa .
                              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                              Comment


                              • #30
                                Ma exprimasem ca e din 2007,insa acum vad ca e de fapt 09/2006.Un consum excelent la o asa masina,intr-adevar.Multumesc tuturor de informatii,scuze Mario pentru poluarea topicului.
                                dantt
                                Senior Member
                                Last edited by dantt; 08-08-16, 16:10.

                                Comment

                                Working...
                                X