Iasi - Chisianu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iasi - Chisianu

    Salut
    ma poate ajuta cineva cu o informatie despre starea drumului Sculeni - Chisinau?
    Mai e varianta Albita insa as vrea sa evit Vama Albita care in perioada asta e destul de/foarte aglomerata.
    Multumesc anticipat.

  • #2
    de la Iasi la Ungheni este reparat recent, Ungheni - Calarasi e acceptabil dar dupa Calarasi pana la Chisinau e dezastru, e in reparatie de vreun an


    Nu stiu de unde vii daca nu te afecteaza asta:

    http://www.vremeanoua.ro/ploaia-tore...ma-albița

    iti recomand sa mergi totusi prin vama Albita/Leuseni, da, vei pierde o ora in plus in vama in schimb masinuta iti va spune merci.
    Dupa mine in weekend e dezastru in vama Leuseni la intoarcere, cred ca e mai ok in timpul saptamanii.
    Sa ai grija, este mai tot timpul o patrula mobila cu radarul pe drum Leuseni-Chisinau,
    daca nu gresesc amenda incepe de la 111km/H, 100km/h poti merge linistit daca nu e localitate.
    InjectoR
    Senior Member
    Last edited by InjectoR; 03-06-16, 22:21.
    Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

    … Jazz do it ...

    Comment


    • #3
      multumesc mult pentru info despre drum + radar.
      eu vin din Iasi, am auzit de drumul spart dinspre Vaslui...belea cu ploile astea.
      Din pacate duminca tre sa intru si sa ies...merg la un prieten ce si-a pierdut tatal.

      Comment

      Working...
      X