RAZVYR: '06 Honda Civic 1.8 i-VTEC Executive, Champagne Silver Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Luminozitatea era pe maxim, la drum lung dau mai incet, deci nu ii asa rau. Arata foarte ciudat, trebuie sa gasesc alta alternativa de leduri sau sa gasesc becuri normale. Legat de torpedou cred ca am sa fac ceva intrerupator, ca si eu merg tot timpul cu farurile aprinse. Multumesc de raspuns.

    Comment


    • #32


      Daca mai ai rabdare sa desfaci inca o data toate cele (cand o fi mai cald, de preferat) la dunga de deasupra controlului climei (buton rotativ) poti inlocui ledul din dreapta cu unul rosu (vezi poza.)
      Eu am mers mai departe si am pus niste rosu (gen accent) si la unitatea audio.
      N-am mai scris la topicul masinii mele, dar am facut modificarea acum aprox 2 ani si de atunci nu am mai avut nici o problema cu becurile de pe bord.
      Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

      Comment


      • #33
        Multumesc tare frumos de sfat. Rabdare am, mai greu este cu timpul liber. In cd-player, ai pus smd-uri sau led de 3mm? Pe alta masina mi-am pus acum 8 ani si inca merg fara nici o problema.

        Comment


        • #34
          Cele rosii sunt de 3mm(chiar nu imi amintesc exact), in rest SMD-uri (manopera nu a fost facuta de mine, recunosc, n-am scule si nici mana atat de fina... Din cate stiu, fiecare SMD are si o nica rezistenta, sa nu fie deranjant la ochi).
          Wagner
          Senior Member
          Last edited by Wagner; 17-01-17, 09:22.
          Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

          Comment


          • #35
            Trebuie sa ma bag la creatie, ca imi este dor. Multumesc.

            Comment


            • #36
              Daca tot am avut de lucru azi, am zis sa fac si un video: https://www.youtube.com/watch?v=5eU_ttlRQBc.

              Comment


              • #37
                Salutare, vin cu o intrebare pentru cei care au facut urmatorul lucru, se pot pune suspensii de FN2 pe civic 5D? Exista ceva diferente de model, prinderi sau alte cote? Va multumesc frumos.
                p.s. Nu am reusit sa gasesc pe forum discutia despre acest subiect.

                Comment


                • #38
                  Suspensia cu totul sau doar arcurile ?
                  Arcurile merg 100%

                  Comment


                  • #39
                    Vreau sa pun toata suspensia. arc+amortizor.
                    Last edited by RazvyR; 08-11-17, 20:52.

                    Comment


                    • #40
                      E un site rusesc unde iti arata toate reperele + codurile oem. Acolo ai putea compara intre fn si fk.
                      Nu gasesc momentan siteul prin bookmarkuri, dar e amintit pe forum de cateva ori.

                      Comment


                      • #41
                        https://www.lingshondaparts.com/

                        Comment


                        • #42
                          Multumesc frumos!

                          Comment


                          • #43
                            Arcuri de FN2 am eu, cu amortizoare KYB pentru 5D (si de curand am schimbat si flansele si rulmentii de sarcina). Masina se simte mult mai asezata comparativ cu arcurile stock. Din acest motiv, tentatia de a intra cu alte viteze in curbe e foarte mare. Mie inca imi plac oamenii galbeni la fata, asa ca ... Daca pui ai si cauciucuri de vara in firea lor, o sa razi ca un copil cand ajungi pe serpentine...
                            Wagner
                            Senior Member
                            Last edited by Wagner; 09-11-17, 22:24.
                            Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                            Comment


                            • #44
                              Momentan as merge pe combinatia de arc OEM de 5D si amortizor de FN2,deoarece sunt curse amortizoarele ce le am, dar nu stiu cat de buna este configuratia asta pana reusesc sa cumpar si arcuri de FN. In legatura cu gumele, mereu merg pe ce este mai bun, fiind obsedat de importanta lor care o au intre masina si asfalt. Si acum cu suspensia ce o am, masina sta foarte bine pe curbe, abia astept sa fac upgrade-ul.
                              Last edited by RazvyR; 09-11-17, 13:39.

                              Comment


                              • #45
                                Sa ne zici cum e combinatia asta... din ce am vazut pe forum cea cu arcuri de FN2 si amortizoare oridecare e un upgrade bun
                                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X