RAZVYR: '06 Honda Civic 1.8 i-VTEC Executive, Champagne Silver Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Aceeasi dilema am avut-o si eu si a fost una din primele intrebari puse pe forum dupa ce am luat masina . Aceea este pozitia acului pentru apa.
    The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
    https://www.instagram.com/iamrusu/

    Comment


    • #17
      Multumesc @Iorga! In legatura cu recenziile negative, sa stii ca am gasit foarte putine care sa ma deranjeze sau sa ma faca sa ma gandesc la alta marca.

      Comment


      • #18
        Avand in vedere drumurile patriei, am reusit saptamana trecuta sa-mi gasesc o roata de rezerva ingusta. Stiti de unde as putea sa-mi iau carligul de prindere a rotii? Ca sa fiu mai exact, am nevoie de piesa 16 si 17 din poza: http://www.lingshondaparts.com/honda...0&block_05=hcr Multumesc.

        Comment


        • #19
          Te felicit pentru achizitie! Sa ai parte de multi km fara probleme in ea!
          Exact acelasi model si culoare ma intereseaza si pe mine (1.8 Executive, Silver); pe langa dotarile de Executive ai si un contrast foarte frumos intre argintiu si plafonul de sticla negru.
          Ai putea oferi mai mult detalii legate de modul in care ai achizitionat masina? Care sunt locurile in care se vede cel mai mult ca a imbatranit?

          Comment


          • #20
            Multumesc frumos! Masina am luat-o din Germania, mai bine zis mi-a adus-o cineva. Am cautat vreo 2 luni de zile, pana sa gasesc un civic care sa-mi placa si sa fie ok la pret, poate prea bun pretul. Anuntul a aparut seara si dimineata am si sunat pentru rezervare. Un plus foarte mare a fost faptul ca dealer-ul oferea garantie. Masina avea cand am luat-o 159k km si toate consumabilele schimbate, inclusiv placute de frana si discuri, plus am gasit si cartea tehnica cu toata reviziile facute. Locurile mai uzate is pe cotiera si plasticul lucios din bord, unde sunt butoanele de clima in rest arata bine si ingrijita.
            Sper sa iti gasesti si tu civicul!

            Comment


            • #21
              Originally posted by RazvyR View Post
              Ca sa fiu mai exact, am nevoie de piesa 16 si 17 din poza: http://www.lingshondaparts.com/honda...0&block_05=hcr Multumesc.
              Ai gasit carlig? Iti dau eu de focus daca vrei ))

              Comment


              • #22
                Incaltari de iarna.
                Attached Files

                Comment


                • #23
                  Un mic cadou de Craciun(pe stil vechi)!
                  Attached Files

                  Comment


                  • #24
                    Parca altfel schimbi vitezele.
                    Attached Files

                    Comment


                    • #25
                      Nice! De unde?

                      Sent from my Absolut bottle.
                      The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
                      https://www.instagram.com/iamrusu/

                      Comment


                      • #26
                        Din China, www.aliexpress.com. 12$-13$, nu mai tin minte.

                        Comment


                        • #27
                          Ah, bun nu eram foarte sigur de cele de pe aliexpress.
                          Plug and play?
                          Am gasit la 12$ si cred ca arunc si eu o comanda.

                          Sent from my Absolut bottle.
                          The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
                          https://www.instagram.com/iamrusu/

                          Comment


                          • #28
                            Just plug and play. Pare destul de calitativ tinand cont ca vine din China.

                            Comment


                            • #29
                              Din capitolul imi schimb becurile arse, si hai totusi sa pun leduri albe... dar a iesit asa: Click image for larger version

Name:	WP_20170114_16_15_31_Pro.jpg
Views:	1
Size:	19.1 KB
ID:	723383Click image for larger version

Name:	WP_20170114_16_18_18_Pro.jpg
Views:	1
Size:	34.1 KB
ID:	723384Click image for larger version

Name:	WP_20170114_15_11_15_Pro.jpg
Views:	1
Size:	38.5 KB
ID:	723381Click image for larger version

Name:	WP_20170114_16_16_34_Pro.jpg
Views:	1
Size:	37.8 KB
ID:	723382
                              Intrebare: Becul din torpedou se aprinde si ramane aprins doar cand pui pozitiile/faza scurta?

                              Comment


                              • #30
                                Cam nasoale pozele, dar probabil că e ok bordul tău. Poate un pic prea puternice?

                                Īn torpedo, da, e pus pe poziţii. Eu de asta n-am pus ceva mai puternic, că se cam īncălzea, mai ales că merg cu farurile aprinse permanent.
                                '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                                Comment

                                Working...
                                X