MICUTZU: ' 0? Honda Jazz 1,3 DSI, Graphite

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • MICUTZU: ' 0? Honda Jazz 1,3 DSI, Graphite

    Salutare.A mai aparut un nou membru in familie si sunt foarte multumit de alegerea facuta.Imi face placere sa o conduc, este foarte spatioasa si comoda.La prima vedere, copiilor mei le-a placut atat de mult incat la un momnt dat, fetita dupa ce s-a urcat in ea, bine era deja spre seara imi spunea ca ,, Tati eu vreau sa dorm in ea la noapte😀😁 "

    Trimis de pe al meu GT-I9295 folosind Tapatalk

  • #2
    Sa va bucurati de ea! Unii vad ca deja o fac !
    '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

    Comment


    • #3
      Da da.Multumim.Numai bine.

      Trimis de pe al meu GT-I9295 folosind Tapatalk

      Comment


      • #4
        Frumoasa! Sa o stăpâniți sănătoși. Văd ca este si accesorizata, fuste fata/spate, praguri laterale, jante faine, arată bine. Nu trebuia să fie și un eleron mic sus la luneta pt. a întregi pachetul optic?

        Comment


        • #5
          Multumim.Am vazut si eu cateva care erau cu eleron.Modelul acesta se pare ca iesit din fabrica fara acel eleron.Pe viitor am sa fac rost de unul ca sa fie pachetul complet.

          Trimis de pe al meu GT-I9295 folosind Tapatalk

          Comment


          • #6
            Sa o stapaniti sanatosi! e faina tare si eu am identica doar ca a mea 1.3 motorul sunt multumita de ea.
            multi km fara probleme.

            Comment


            • #7
              Multumim John.Asemenea iti doresc si eu multi km fara evenimente neplacute.Pune si tu cateva poze sa o vedem.Numai bine.

              Trimis de pe al meu GT-I9295 folosind Tapatalk

              Comment


              • #8
                Sa va poarte sanatosi!

                Comment


                • #9
                  Multumim.

                  Trimis de pe al meu GT-I9295 folosind Tapatalk

                  Comment


                  • #10
                    Felicitari pentru achizitie. As putea sa va intreb din ce an este si cati km are facuti?

                    Multumesc

                    Comment


                    • #11
                      @ John andrei: si a lui Micutzu e 1,3 ca a ta. Generatia asta a avut doar moror de 1,3 (1,4 era cu i-VTEC si 100 CP)

                      @ Micutzu, sa ai noroc de ea! Din ce an e?
                      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by ticker View Post
                        Generatia asta a avut doar moror de 1,3 (1,4 era cu i-VTEC si 100 CP)
                        1339cm3 au toate in afara de 1.2 (1246cm3), inclusiv i-vtecul de pe generatia urmatoare(GE) are 1339cm3.
                        Probabil tine de politica Honda in fiecare tara in parte, deoarece mi se pare mai "natural" ca 1.2 (1246cm3) sa fie numit 1.3 decat 1339cm sa fie numit 1.4L
                        Cu toate astea, IMHO e mai corect sa numim 1339cm cu 1.4 pentru al distinge mai bine de cel de 1.2…...
                        InjectoR
                        Senior Member
                        Last edited by InjectoR; 23-05-16, 17:24.
                        Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

                        … Jazz do it ...

                        Comment


                        • #13
                          Multumesc.Este din 2005 si avea aproximativ 201.000 km cand am cumparat-o.

                          Trimis de pe al meu GT-I9295 folosind Tapatalk

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by ticker View Post
                            @ John andrei: si a lui Micutzu e 1,3 ca a ta. Generatia asta a avut doar moror de 1,3 (1,4 era cu i-VTEC si 100 CP)

                            @ Micutzu, sa ai noroc de ea! Din ce an e?
                            Multumesc.Este din 2005.

                            Trimis de pe al meu GT-I9295 folosind Tapatalk

                            Comment


                            • #15
                              Super de acuma taxele si impozitele am sa le platesc la 1.3 nu de 1.4Am scris in titlu 1.4 pentru ca m-am informat un pic pe aici https://en.wikipedia.org/wiki/Honda_Fit.

                              Comment

                              Working...
                              X