Probleme A/T Accord CL7

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Eu m-am inteles ok cu ei, mai ales ca au fost printre putinii care mi-au oferit factura. Despre preturi, ce-i drept, nu pot sa spun ca sunt mici. Tipul care detine parcul are un accord diesel si un CRV benzina automat. Nu e el cel mai mare pasionat Honda, dar nu e chiar pe dinafara.
    Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
    Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
    ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

    Comment


    • #32
      Baieti.... Am gasit una in Polonia. Singura chestie care mi se pare mai dubioasa sunt niste urme de sudura pe flywheel (nu-mi amintesc acum in romana). Aruncati, va rog, o privire pe poze...cr părere aveti? http://m.ebay.com/itm/252689712179
      B 63 UWG , Accord 2.0, A/T, Ex, Royal Blue

      Comment


      • #33
        Ala este convertizorul de cuplu si asa este.

        Comment


        • #34
          Originally posted by mumuishere View Post
          Baieti.... Am gasit una in Polonia. Singura chestie care mi se pare mai dubioasa sunt niste urme de sudura pe flywheel (nu-mi amintesc acum in romana). Aruncati, va rog, o privire pe poze...cr părere aveti? http://m.ebay.com/itm/252689712179
          Dar cunosti exact istoricul mașinii? Sau iti da vreo garantie desi nu inteleg cum ar putea... eu nu-i inteleg pe cei care cumpara cauciucuri sh dar o cutie at. Bine ca la pretul asta e doar un actuator nou.
          '16 BMW 520xd
          '15 FK2
          ex '10 CU1
          ex '07 CL7

          Comment


          • #35
            Eu vad in anunt ca a fost vanduta deja.
            2008 Honda Civic 5d i-shift

            Comment


            • #36
              Exact ce spuneam unui amic acuma 2 zile...nu mai avem mecanici de valoare...doar SCHIMBATORI de piese...atentie la piesele auto second hand ....mai era un vanzator pe la Iasi....care a incercat sa vanda un far de accord..care era umblat in el observandu-se urme de mastic proaspat in partea de jos a farului...si sustinea stimabilul ca nu era umblat in el ....si i am spus....eu cumpar un produs second hand...nu Shrot...shrotu e de aruncat...second handul de refolosire...deci mare atentie in zona Iași.

              Comment


              • #37
                Am vorbit si eu cu cineva de la Iasi dar pare om ok la telefon

                Legat de inceredere...ce sa zic? Normal ca e un gamble. Din cauza asta dau 500 de lire si nu 5000 pe una noua.
                Garantie o luna - o montez si vad daca merge. Nu merge - o dau jos si o trimit inapoi. Pierd 150 de euro (plus manopere) dar macar am incercat Si la urma urmei daca e ceva naspa la ea...folosesc piesele din asta sa o repar pe a mea... Asa sta masina de 5 luni pe tusa si imprumut masini de la prieteni. Ma mananca degetele sa pun mana din nou pe volan.
                Si mai mult decat atat cu doua luni inainte de a pica cutia am bagat cam 10k lei in reconditionare caseta si reconditionare pompa de servo plus alte maruntusuri gen capete de bara....
                B 63 UWG , Accord 2.0, A/T, Ex, Royal Blue

                Comment


                • #38
                  ce garantie sa iti dea ala de la Iasi ...verbala doar....iti doresc succes
                  hai sa iti spun o bomba sa ramai mut : acuma 3 zile am cunoscut o persoana ce este sef de service auto la o reprezentanta vanzari Honda in Germania. Am ramas mut de uimire cand mi-a spus ca unele autourisme Honda vin spre livrare cu lipsa suruburi la diverse componente de pe caroserie....posibil sa nu fie stranse si sa fie pierdute pe transport, nu isi poate explica. Cert este ca autoturismele sunt verificate inaite de livrarea spre client si se face verificarea suruburilor la exterior.
                  In America, amicul meu posesor de 3 Honda...mi-a povestit cum decurge o "servisare" la dealaer-ul Honda : doresti piese after market sau pe original ?! ..indiferent de ce alegi, garantia este aceeasi . Are o honda civic de 8 ani, niciodata nu a pus piese pe original ... in afara filtrelor ! Cei de la Honda i-au pus ulei Schaeffer Manufacturing in motor la fiecare revizie Honda ...deci ..sa nu o mai dam prin vrajeala ...Sti ce mi-a spus cand i-am povestit ca vreau piese originale Honda : ................................in fine.............fiind nevoit sa schimb capetele de planetare spre cutie..am decis sa cumpar asa ceva (binenteles la indemnul prietenului meu si dupa discutia avuta de acesta cu un mecanic Honda din USA ..) ...restul povesti nemuritoare... https://www.amazon.com/gp/product/B0...=A6JK0PO3GJYXY
                  Voi in Romania sunteti avuti si aveti bani...platiti piese second hand la pret de original in State....ca sunteti smecheri !
                  Polish Sibiu
                  Senior Member
                  Last edited by Polish Sibiu; 06-01-17, 18:11.

                  Comment


                  • #39
                    E foarte bine că nu pui botu' la feedback-ul utilizatorilor de Febest din Romania. Toți șunt boemi și vor s-o ardă pe original
                    Febest is the best
                    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                    My cars:

                    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                    Comment


                    • #40
                      sa imi arate cineva si mie o masina care circula de cel putin 5 ani in Romania si nu are "minim" o piesa after market montata pe ea ....si eu o sa ii polishez masina toata viata cat traiesc eu ...GRATIS ... mai era o firma care produce capete de planetara dar in Romania nu am reusit sa identific un magazin de achizitionare. Am gasit in PUTINIA ..republica moldova...etc...revin cu poze ...sa caut putin

                      Comment


                      • #41
                        Îmi pare rău că am vândut Civic-ul care a stat la mine 8 ani. Despre FEBEST: sunt niște kkt-uri de piese, testate de mine pe HR-V. Nu am luat capete de bară. Dar na, amercicanii sunt deștepți și noi proști Eu nu zic să nu iei piese aftermaket dar, acum, în epoca internetului, mai dai un search, mai citești un feed-back, etc. Zic și eu
                        Tu poți să faci ce vrei.

                        L.E. Pot să-ți arăt CR-V-ul și să-mi spui tu ce piesă aftermaket are pe el. Nici măcar becuri sau ștergătoare de parbriz nu sunt afttermarket. Și știu multe mașini ce au doar piese OEM aici pe forum. Mai ușor cu atotcunoașterea
                        Așa , de dragul întrebării, că tot de dai cocoș, cam câte polishuri zici că ar intra în perioada asta? Nu de altceva dar le-aș putea dona altora de pe forum, ca să nu vorbim aiurea. Eu am luat în serios spusele tale, pari un om serios. Să nu mă dezamăgești. Trebuie să vin cu CR-V-ul la Sibiu sau pot face o constatare la un dealer Honda?
                        KMR
                        Super Moderator
                        Last edited by KMR; 07-01-17, 17:55.
                        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                        My cars:

                        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                        Comment


                        • #42
                          Asta cu piesele after market..sunt discutii fara finalitate...ca si cu uleiul...ca ala merge bine..ca il simt ca lubrefiaza motorul mai bine....simti pe dracu..nu simti nimic ....vorba unui mare pilot din romania "in capul lor simt ei pe dracu" si stai calm ca nu ma trag pe cur ca altii .....te astept la Sibiu cand doresti, iar la ora actuala intr-un singur om am incredere sa imi lucreze pe Honda......si acesta e Nelu Nastor de la Satu Mare ....posibil sa mai existe si altii.....la dealer Honda Sibiu astia sunt praf si pulbere......varza...

                          Comment


                          • #43
                            Nici eu nu am nimic aftermarket si o am de sapte ani si jumatate. Pana si bateria cand am schimbat-o am pus Honda, iar pana acum vreo doi ani si uleiul si filtrul de ulei si cel de aer erau Honda.
                            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by Polish Sibiu View Post
                              sa imi arate cineva si mie o masina
                              Vezi dacă ai fost evaziv în afirmații, imediat a venit KMR cu tractorul

                              A mea spre deosebire de a lui Delphi, are și uleiul și filtrele OEM.

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by Polish Sibiu View Post
                                Asta cu piesele after market..sunt discutii fara finalitate...ca si cu uleiul...ca ala merge bine..ca il simt ca lubrefiaza motorul mai bine....simti pe dracu..nu simti nimic ....vorba unui mare pilot din romania "in capul lor simt ei pe dracu" si stai calm ca nu ma trag pe cur ca altii .....te astept la Sibiu cand doresti, iar la ora actuala intr-un singur om am incredere sa imi lucreze pe Honda......si acesta e Nelu Nastor de la Satu Mare ....posibil sa mai existe si altii.....la dealer Honda Sibiu astia sunt praf si pulbere......varza...
                                Păi ce legătură este între faptul că tu ai încredere într-un singur om să-ți lucreze pe Honde și faptul că am eu totul OEM pe mașină? Are intervenții doar la reprezentanțe Honda și se poate vedea exact ce are pe ea Eu n-am zis nimic de piese aftermaket, Del Sol-ul e plin de așa ceva. Am zis doar de Febest că sunt mizerii și poți citi asta pe multe forumuri.

                                Originally posted by Delphi View Post
                                Nici eu nu am nimic aftermarket si o am de sapte ani si jumatate. Pana si bateria cand am schimbat-o am pus Honda, iar pana acum vreo doi ani si uleiul si filtrul de ulei si cel de aer erau Honda.
                                De tine știam
                                I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                                My cars:

                                '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                                '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                                '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                                '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                                EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                                EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                                EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                                EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                                EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                                EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                                Comment

                                Working...
                                X