Noua Honda CR-V Gen 5 - 2017/8 & facelift (2020)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Noua Honda CR-V Gen 5 - 2017/8 & facelift (2020)

    Si iata primele imagini. Momentan imi place ce vad:







    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

  • #2
    Arata foarte tare, musculoasa. Nu stiu daca asa va fi si la noi insa. Oare?

    Comment


    • #3
      E perfecta caroseria pentru un motor de 1.5 si vreo 45.000 euro.

      Comment


      • #4
        O randare destul de misto:

        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #5
          Superba, eu sunt pe receptie !
          Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
          "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
          "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

          Comment


          • #6
            http://www.carscoops.com/2016/05/fut...v-evolves.html

            Comment


            • #7
              http://jalopnik.com/2017-honda-cr-v-...ere-1787749725

              Comment


              • #8
                Sa ne traiasca noul rege
                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                sigpic

                Comment


                • #9
                  190cp...suna bine, dar sa o vad mai intai in showroom cu motorul asta si dupa mai vorbim. Tare mi-e ca o sa o vedem doar cu 150-160 de cai.

                  Comment


                  • #10
                    Ma ganesc ca daca Honda vrea sa ceara 31.000 Euro pe Civic, asta ar trebui sa fie usor 55.000... in varianta slab echipata, desigur.
                    "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                    "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                    Comment


                    • #11
                      oare de ce oamenilor astora li se pare ca 1.5 190cp si 2,4 200 cp suna in vreun fel logic? oare de ce nu au oo sa faca un 2,4 turbo de 300 cp?

                      Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
                      Turkish
                      Senior Member
                      Last edited by Turkish; 14-10-16, 08:14.
                      "Ethics. That's always so inconvenient."
                      Cal Lightman

                      Comment


                      • #12
                        Pentru ca e o masina de volum, nu premium de nisa. Nu zic ca nu mi-ar placea motorul propus de tine dar sunt prea multi cai pt o masina multifunctio ala de familie.
                        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Sa inteleg ca maxim pe CRV Europa o sa vada 1.5L benzina si 1.6D . Interesant de vazut
                          Inteleg perfect pe o masina de maxim 1.3TN(Vitara,Kadjar,etc) dar pe 1.7 TN sau cat o sa aiba.....

                          Comment


                          • #14
                            Asta impun mintile luminate de mai sus... constructorii se conformeaza
                            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Nu e chiar asa. Ma uit la confratii lor : Toyota RAV 4 motoare 2 si 2.5 , Mazda CX5 - 2 , 2.2 si 2.5 ,Subaru 2 si 2.5 L ...intre ei vine Honda super eco bio cu 1.5 si 1.6L sa nu moara delfinii si balenele sau ce or mai manca ei pe acolo in draci .
                              Acum cativa ani radeam de Ford ca pe Mondeo au pus un 1.5L dar vad ca asta e trendul acum .Masini cat mai mari(spatioase) motoare cat mai mici?
                              La un cub de tabla cum sunt marea majoritate a SUV-urilor (sau cel putin asa le vad eu dpdv aerodinamic) e vorba si de un echilibru intre motorizare (cuplu,CP, cilindree)si greutate ,forma,etc .
                              Urmeaza sa vad si un Land Cruiser de 1.5L si aia a fost ...
                              Bine pe partea cealalta blamatul WW (Tiguan) are o motorizare de 1.4L dar astia sunt europeni ce stiu ei . La pret probabil colegii de mai sus au dreptate ....daca civic 31K probabil CRV 40K entry-level ?

                              Comment

                              Working...
                              X