ASTRUL: '07 Honda Civic 5D 2.2 i-CTDI M/T, Milano Red

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am schimbat ambii senzori de Abs pe spate la Civic. N-au fost scumpi, vreo 14 lire bucata. Vad ca nu vrea sa o vanda inca, am pus ochii pe un 2.4 si cred ca il iau, cu 3 masini trebuie sa renunte la una din ele.
    A mea merge ceas si fara probleme, n-am schimbat ulei, nici n-am verificat joja, singura problema pe un pod la intrarea pe autostrada am fortat atat de rau pneurile in curba incat unul s-a facut tandari si a trebuit sa inlocuiesc ambele pneuri pe fata.
    In rest numai bine.
    I come in peace...
    Civic 2.2 ES - Milano Red
    EX - Accord 2.0 SSE - Dark Mocha Pearl

    Comment


    • Civicul sta pe dreapta, acum conduce numai Alfa 159. Frumusica masinuta. Accordul mai are putin si cedeaza. Deja cutia caraie si cand schimb in reverse. As lua un 2.4 dar m-am cam plictisit. Ma gandeam sa le trimit in tara si sa le am de zile negre. In rest plictiseala ca in uk, nimic palpitant.
      I come in peace...
      Civic 2.2 ES - Milano Red
      EX - Accord 2.0 SSE - Dark Mocha Pearl

      Comment


      • https://youtu.be/o4-Nnn0y5vI

        Ma gandesc ca in Martie ma astepta asta

        Btw. Abia scrisesem postul de mai sus si am fost notificat ca mi-a expirat Mot-ul (itp) la Accord.
        Cum era prea multa bataie de cap sa il pun la punct am scos Civicul de la naftalina, am schimbat asigurarea de pe o masina pe alta si acum mesteresc la ea sa o fac mai estetica.
        Am inceput cu schimbarea farului de ceata de pe dreapta, ceasului care avea niste pini dezlipiti si trebuia sa trag cateva palme in bord sa imi arate toate liniutele, capacul de la bord din fata ceasului caci cel de dinainte a dat gaura si a montat probabil un suport de gps ceva.
        Mai am sa schimb un protector de aripa pe spate, sa nituiesc scutul de moror ca atarna si sa schimb un dop/balama rupt de la chestia aia care se ridica o data cu hayonul. Ma enerveaza ca trebuie sa o ridic cu mana de fiecare data. Si e cam gata de mers. Sau de vanzare inca nu am primit avizul de la patroana... vrea sa ramana si cu civicul si cu alfa ca sunt rosii.
        Nu va insurati..
        Mai ales nu de doua ori )
        astrul
        Senior Member
        Last edited by astrul; 09-02-18, 14:33.
        I come in peace...
        Civic 2.2 ES - Milano Red
        EX - Accord 2.0 SSE - Dark Mocha Pearl

        Comment


        • Well done man! Cat e halatu'? Ai luat pt Ferrari? Poate ne vedem
          '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
          Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

          Comment


          • L-am primit cadou in Septembrie. Cu tot cu pachet de filmare si draci. De parca asta ma interesa pe mine... da e F430. Sper doar sa prind vreme buna.
            S-ar putea sa imi placa si sa imi fac abonament, sunt cam la 1.5 ore de Silverstone.
            Vreau sa incerc monoposturile alea gen F1, cred ca e bestiala senzatia.
            I come in peace...
            Civic 2.2 ES - Milano Red
            EX - Accord 2.0 SSE - Dark Mocha Pearl

            Comment


            • Sunt convins! Pe cat martie?
              '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
              Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

              Comment


              • Nu am programat inca. Pot suna si cu o zi inainte. Putem insa lua bilete la F1 in vara.
                Am fosf acolo la un stunt show de ziua aia ciudata a lor cand dau cu artificii. A fost incredibila senzatia, ce drifturi, ce miros de carburant si cauciuc ars... sigur la F1 trebuie sa fie incredibil de frumos.

                Apropo de lucrat la masina. Am zis intotdeauna ca nu o sa stau cu presuletul sub masina sa mesteresc la ea ca un mecanic auto, sunt oameni destui care fac asta ca si job
                E uite ca acum, facand si mesterind asa cate putin ca un incepator, e o senzatie uluitoare de implinire sufleteasca atunci cand ai reusit sa repari sau sa imbunatatesti ceva la masina....not! ))
                astrul
                Senior Member
                Last edited by astrul; 09-02-18, 15:37.
                I come in peace...
                Civic 2.2 ES - Milano Red
                EX - Accord 2.0 SSE - Dark Mocha Pearl

                Comment


                • Ady, daca ai sansa nu rata experienta. Eu am avut pachetul Ferrarri thrill, cateva ture pe pista de F1, acum vreau sa iau Ferrari experience, 2 serii a cate 8 mile. In mod sigur o sa ajung macar o data la 3 luni.
                  Nu pot descrie experienta, tot ce crezi ca ai experimentat pe sosele chiar si cu cele mai tari masini o sa para o plimbare de duminica prin parc.
                  Nu am crezut vreodata ca o masina la asemenea viteze se poate tine in curbe atat de stabil. Desi pista era uda nu am simtit un moment ca ar da semne ca ar pierde aderenta. Probabil nici nu am fortat atat de tare.
                  Esti intr-un monstru de 400 de cai cu un instructor nebun care urla in curbe sa acceerezi cand tu abia iti poti tine nadragii uscati pe tine.
                  Daca ai vazut filmari din cockpit exact asa se simte, nu e joaca de pusti.
                  Attached Files
                  astrul
                  Senior Member
                  Last edited by astrul; 26-03-18, 10:43.
                  I come in peace...
                  Civic 2.2 ES - Milano Red
                  EX - Accord 2.0 SSE - Dark Mocha Pearl

                  Comment


                  • nice, nu voi rata cu siguranta. Sa termin cu angajatul (interviu in curs pentru Honda Swindon), si sigur voi merge. Inseamna ca un Jag XFR ar fi numai bun pentru astfel de experiente .
                    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                    Comment


                    • Exista optiuni sa te dai si cu propria masina.
                      http://www.silverstone.co.uk/experie...g-experiences/
                      Din ce am vazut Caterhamurile sunt destul de incete si daca ploua nu cred ca e cea mai buna experienta. Monoposturile au traseu scurt si virajat, gen carturi mai mari, Aston si Ferrari au cele mai lungi piste si cele mai rapide.
                      In plus, sa ai un instructor langa tine care sa te ajute sa iyi fepasesti limitele e de nepretuit.
                      Eu iti recomand Ferrari sau Aston Thrill, e £99 plus pachet media 360° daca vrei sa ramai cu o amintire frumoasa.
                      I come in peace...
                      Civic 2.2 ES - Milano Red
                      EX - Accord 2.0 SSE - Dark Mocha Pearl

                      Comment


                      • mi se pare ff ieftin. Momentan sunt in proces de angajare la Honda Swindon, si pe urma o sa ma ocup si hobby-uri .
                        '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                        Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                        Comment


                        • Cand te gandesti ca banii astia ii platesti sa te dai in prostia aia de roata din Londra...
                          Swindon? Inseamna ca o sa fii tare aproape de mine, o sa am vreo 3 proiecte rezidentiale in Stroud si un business centre chiar in Swindon.
                          I come in peace...
                          Civic 2.2 ES - Milano Red
                          EX - Accord 2.0 SSE - Dark Mocha Pearl

                          Comment


                          • Bine am venit in lumea Alfa Romeo...
                            Schimbat pompa diesel £600 si acum umblu cu folie in geam ca mi-a picat geamul in interiorul portierei.
                            Tocmai strangeam bani de un clasa E coupe din 2011, prost ala care mai cumpara altceva decat Honde...
                            Attached Files
                            I come in peace...
                            Civic 2.2 ES - Milano Red
                            EX - Accord 2.0 SSE - Dark Mocha Pearl

                            Comment


                            • Dar ce-ti veni?
                              Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                              Comment


                              • Cred ca si Daciile is mai fiabile decat cele din grupul Fiat .

                                Comment

                                Working...
                                X