ASTRUL: '07 Honda Civic 5D 2.2 i-CTDI M/T, Milano Red

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Darth,din punct de vedere al fiabilitatii,Dacia nu sta deloc rau,fiind peste multe marci cu pretentii la capitolul asta,nu numai cele italiene.Eu vad Dacia ca o masina simpla si fiabila.

    Comment


    • Originally posted by Wagner View Post
      Dar ce-ti veni?
      Stii cum e, cateodata iti vine cheful de o friptura de porc chit ca o sa iti omoare ficatul... nu poti manca numai quinoa si frunze de spanac
      I come in peace...
      Civic 2.2 ES - Milano Red
      EX - Accord 2.0 SSE - Dark Mocha Pearl

      Comment


      • Inteleg sentimentul (pe mine ficatul deja ma bantuie), dar Alfa? Parca mai ok era Merc-ul, desi are si acela destule bube...
        Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

        Comment


        • L-am cumparat sotiei in locul Civicului. Momentan il conduc eu pentru ca Accordul meu e cam pe butuci si nu am niciun chef sa investesc in el.
          De asta imi e si frica, un E dupa 2011 pare foarte costisitor ca intretinere, nu sunt obisnuit sa am probleme cu masinile, de asta s-ar putea sa ma bag la un Legend sau un Accord mai nou. Macar stiu marca si fiabiliatea legendara. Nu pot spune ca sunt foarte entuziasmat de idee, dar as prefera confortul psihic de a baga combustibil si a nu imi face probleme la un drum si de 20k asa cum faceam odata cu Accordul meu din Ro.
          E foarte trist sa stiu ca optiunile sunt atat de limitate, dar aici chiar te ustura buzunarul daca dai de o problema.
          I come in peace...
          Civic 2.2 ES - Milano Red
          EX - Accord 2.0 SSE - Dark Mocha Pearl

          Comment


          • Eh, Alfa fie o iubesti fie o urasti. Oricum ar fi....ea se va strica in continuare )) Da sunt frumoaseee.
            Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
            Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

            Comment


            • Daca mi-ar placea surubelnita poate as iubi-o. Imi place tinuta de drum, cum se tine in curbe, directia foarte rigida si precisa. Nu imi place raportul cutiei, obisnuit cu Hondele unde schimbi dupa chef, ma trezesc numai cu mana pe schimbator si puterea pentru 1.9 nu este stralucita in comparatie cu Civicul.
              Simt ca sotia mea e bucuroasa ca s-a intors la vechea iubire.
              I come in peace...
              Civic 2.2 ES - Milano Red
              EX - Accord 2.0 SSE - Dark Mocha Pearl

              Comment


              • un jaguar 3.0 V6 petrol (diesel au destule probleme, incepand cu DPF) poate? - motorul a fost f renumit pt fiabilitate, la fel ca si cel 5.0 (XFR), iar taxele sunt la fel pt ambele, consumul difera cu aprox 1-2l, asigurarea difera in functie de o groaza de factori dupa cum bine stii (3.0 vs 5.0 - am aflat dupa ce am luat-o).
                '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                Comment


                • Din ce an?
                  I come in peace...
                  Civic 2.2 ES - Milano Red
                  EX - Accord 2.0 SSE - Dark Mocha Pearl

                  Comment


                  • tot ce-i pana in 2015, benzina, e f ok. Fiindca diferentele sunt la nivel de sistem multimedia, si ceva elemente exterioare, eu am luat modelul 2008-2012.
                    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                    Comment


                    • Am reusit weekendul trecut sa imi indeplinesc si ultimul vis in materie de condus. Cu volan pe dreapta in Europa. Nu stiu exact motivul dar mi-a fost destul de usor chiar si pe strazile aglomerate din Paris. Probabil mintea e inca setata pe condusul pe partea stanga, mult mai usor decat situatia inversa cand am fost cu Accordul la Londra acum ceva ani buni.
                      Am si eu o rugaminte, stie cineva codul de la scutul metalic de motor? Am ajuns inapoi in Anglia cu el lipit cu power tape, un bolt s-a rupt definitiv si nu mai e nicio sansa sa il prind la loc.
                      I come in peace...
                      Civic 2.2 ES - Milano Red
                      EX - Accord 2.0 SSE - Dark Mocha Pearl

                      Comment

                      Working...
                      X