ANDREI_POPKORN: '15 Honda Civic 5D 1.8 M/T Lifestyle, Brilliant Sporty Blue Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    E perfect normal. Si apropo, Honda nu este producator de vopsele si lacuri. Asta este si nu ai ce face.
    PS: In ziua de azi e gresit sa spui producator auto cand de fapt e doar o fabrica ce asambleaza autovehicule. Pe mine ma apuca groaza cand deschid capota si singura firma ce imi sare in ochi e Bosch ( Made in Germany).

    Comment


    • #32
      Asa este, si mie a inceput de o vreme sa imi fie groaza de tot ce e "Made in Germany".
      "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
      "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

      Comment


      • #33
        Originally posted by kawamoto View Post
        E perfect normal. Si apropo, Honda nu este producator de vopsele si lacuri. Asta este si nu ai ce face.
        PS: In ziua de azi e gresit sa spui producator auto cand de fapt e doar o fabrica ce asambleaza autovehicule. Pe mine ma apuca groaza cand deschid capota si singura firma ce imi sare in ochi e Bosch ( Made in Germany).
        Asa e, nu e producator de lacuri. Dar ei sunt cei care le zic producatorilor "costul vopselei si a lacului pe masina sa nu depaseasca 1000 eur". Suma am zis-o la intamplare, dar pana la urma calitatea vopselei e data de cat e dispusa Honda sa plateasca. Daca voua vi se pare normal ca la un TypeR de 40k eur sa se infiga gazele in lac, treaba voastra cum le permiteti sa isi bata joc de banii vostri. Hai ca mai inteleg, la un civic de 18000 mai merge da TypeRul e altceva.

        Comment


        • #34
          Originally posted by richie View Post
          Este perfect normal.
          Pune o folie
          N-as spune ca este perfect normal la Ibiza(din 2007) sau chiar si la SAAB care facuse majoratul nu am vazut asa ceva, am facut si eu un drum in weekend si am spalat masina marti, au ramas ceva pete daca te uiti atent. Nu-mi bat capul pentru ca o sa urmeze un detailing exterior, dar este foarte frustrant. Treaba asta cu lacul ar fi singura chestie majora de reprosat la masina.
          The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
          https://www.instagram.com/iamrusu/

          Comment


          • #35
            Masinile vechi aveau vopsea mai buna si lacul la fel, pe baza de ulei.
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • #36
              Stiti ceva, ce-ar fi sa va linistiti? Traiti in Romania, ca va place au ba si in timp patiti chestii.
              Ieri m-am trezit ca am o admiratoare (sper ca e o admiratoare nu un admirator). Mi-a desenat o inima pe capota. Cu ruj violet. Sau cum le-or zice ele nuantelor respective.
              "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

              Comment


              • #37
                @Io si Ea zi mersi ca nu ti-a desenat inima cu o cheie :/
                Honda CIVIC 5D 1.8 M/T WP (142hp)
                SOLD: Alfa Romeo GT 2.0 M/T (166hp)

                Comment


                • #38
                  Originally posted by iAmRuSu View Post
                  N-as spune ca este perfect normal la Ibiza(din 2007) sau chiar si la SAAB care facuse majoratul nu am vazut asa ceva, am facut si eu un drum in weekend si am spalat masina marti, au ramas ceva pete daca te uiti atent. Nu-mi bat capul pentru ca o sa urmeze un detailing exterior, dar este foarte frustrant. Treaba asta cu lacul ar fi singura chestie majora de reprosat la masina.
                  Am fost ironic.
                  E perfect normal pentru ale noastre Honde. Un coleg și-a luat ieri o Honda noua și l-am sfătuit sa o folieze avānd īn vedere ca trăiește momentul ala cānd mașina e cea mai importantă creatură din viața lui

                  Comment


                  • #39
                    Salutari,

                    Long time, no see!

                    Are vreun efect functia ECO la consum deaorece eu nu am vazut nici o diferenta! Am schimbat cand a cerut masina, am incercat sa ajung in zona verde cat mai rapid posibil si raman cat mai mult timp verde!

                    Am revenit din tara in weekend-ul acesta si am zis sa incerc functia ECO pe autostrada dar am ajuns la un consum de 7.1litri - cruise control activat 130km/H. Fara ECO dar cu cruise control 130km/h am avut consum 6.4l. Tin sa precizez ca eu nu ma opresc la fiecare 100km, inca stau bine cu prostata.

                    Multumesc,

                    Andrei
                    2015 Honda Civic 5D 1.8 M/T Lifestyle, Brilliant Sporty Blue Metallic
                    ex: Honda Civic 1.4i Hatchback Red 1997
                    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_popkorn/

                    Comment

                    Working...
                    X