MotoGP 2016

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    @Robby_Alessio: In cazul in care esti mare fan Rossi e normal sa nu-ti placa Marquez. :P
    Eu n-am nimic cu el, imi place foarte mult si imi pare rau ca nu are un coechipier mai bun. Desi asta s-ar putea sa fie in favoarea lui.

    Comment


    • #17
      După dizainul ultimei caşkete, e clar că e greu de ajuns la inima lui Rossi. E dat de mult.

      Foarte frumoasă a fost cursa lui Pedro. Uitasem că mai trăieşte...
      Bravo lui!

      Comment


      • #18
        Asa este, ma bucur foarte mult pentru cursa facuta de micutul Dani. Parca a vrut sa contrazica cele spuse de mine mai sus. :P

        Comment


        • #19
          Bravo, Cal!!!

          Comment


          • #20
            A mers Cal mai ceva ca un ceas elvetian. Rossi a terminat cu noroc (zic eu) pe 2, dupa ce a plecat cu soft pe fata si pe la jumatatea cursei deja a papat pneurile croindu-si loc spre fruntea cursei. Dezamagitoare prestatia lui Marc, avand in vedere ca nu-l presa nimeni. Dar... intrucat e campion, isi permite acum sa o mai tranteasca si el. La constructori Honda inca e pe primul loc, deci e ok.
            IB
            Senior Member
            Last edited by IB; 23-10-16, 13:45.

            Comment


            • #21
              In asteptarea startului sezonului 2017 la MotoGP, sa vedem un scurt film cu evolutia modelelor Honda RCV.

              Comment


              • #22

                Comment


                • #23
                  Desi acest thread a ramas in urma cu un sezon fata de 2017, am sa transmit aici felicitarile mele echipei de MotoGP Repsol-Honda si, in special lui Marc Marquez, un tandem de nebatut nici in aces sezon 2017. Asadar, Marc cucereste cel de-al 4-lea titlu la piloti in cadrul clasei regina, avand 6 titluri mondiale in total. Honda a castigat titlul mondial atat la echipe cat si la constructori.

                  La cum a debutat acest sezon, cu performantele pilotilor Yamaha Vale si respectiv Viņales, n-as fi crezut ca Honda mai poate castiga si anul acesta. Insa, exact ca si in sezonul 2016, de pe la jumatatea sezonului 2017 cei de la Honda au imbunatatit considerabil electronica motoarelor, anihiland din deficienta perioadelor de acceleratie - hiba motocicletelor Honda din ultimele 2 sezoane, de cand regulamentul FIM a impus un ECU stabdard, marca Magneti Marelli.

                  Din pacate nimic nu pe lumea asta nu e usor, astfel ca japonezii au lucrat mult si la balansul motocicletei pentru imbuntatatirea programului anti-wheelie, consecinta fiind reducerea eficientei de franare - un punct forte al motocicletei Honda in 2016. Asadar, saptamana urmatoare incep testele oficiale pentru sezonul 2018 si, eu unul sper ca Honda sa mai faca un pas inainte in ceea ce priveste puterea motoarelor, a reprizelor si implicit a perioadelor de franare, pentru ca se pare ca in sezonul urmator Honda va avea serios de luptat cu Yamaha dar si cu Ducati. Dar, in motorsport asta nu e o noutate, ci o rutina.

                  Felicitari Marc Marquez si Repsol-Honda!

                  Comment

                  Working...
                  X