TRUBADUR: '16 Honda CR-V 1,6 i-DTEC A/T AWD Executive, Urban Titanum

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Da, asa ar fi normal. Dar crede-ma ca tot eu as fi cel care as plati expertiza+timp pierdut+nervi+umilinta+aroganta. Cred ca ar gasi motivatie pentru orice acuza li s-ar aduce.

    Comment


    • #17
      A reusit cineva/cumva sa se conecteze cu telefonul prin mirrorlink ? Am incercat azi cu 2 modele de Sony Z3 compact si Z5 compact si la ambele mi-a aparut mesajul ”se incarca” timp de cateva minute, dupa care ”dispozitivul nu este compatibil”.
      Am omis eu ceva ?

      Comment


      • #18
        Ziua buna, ma poate ajuta cineva cu detalii despre tipul de jante cu care e incaltat acest model de Crv ? Vreau sa caut pentru toamna /iarna altele decat cele cu care a venit echipata si nu stiu de ce parametrii sa tin cont....

        Comment


        • #19
          Buna Trubadur. Eu ama vut fix aceeasi intrebare si am gasit raspunsul aici: http://www.hondafan.ro/forum/showthr...l=1#post557927
          Sper sa-ti fie si tie de ajutor la fel cum mi-a fost si mie

          Comment


          • #20
            Nu prea !
            In cartea de identitate sunt trecute doar dimensiunile anvelopelor, nu scrie nimic de jante.....

            Comment


            • #21
              Poate te ajută informațiile de aici http://www.wheel-size.com/size/honda...#trim-20i-eudm adică astea: http://prntscr.com/cbtxwd
              I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
              My cars:

              '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
              '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
              '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
              '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
              EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
              EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
              EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
              EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
              EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
              EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

              Comment


              • #22
                Esteee, multumesc !

                Comment


                • #23
                  E normal sa curga motorina sub masina atunci cand alimentez si ajunge nivelul de combustibil pana in gura de la rezervor ? Am observat ca nu se scurge de pe gura de alimentare, ci de sub masina.
                  Am inteles ca e "preaplinul" care probabil inlatura surplusul dar imi placea ca are autonomie mai mare la km atunci cand umpleam pana in gura.....

                  Comment


                  • #24
                    Trebuie verificat, zic eu, traseul de alumentare pana la rezervor, sa nu fie vreo fisura sau vreun colier de etansare slabit. Si nu, nu e normal sa curga. Eu intotdeauna fac plinul pana-n gura, pentru a calcula cat mai corect consumul si nu am avut pana acum nicio problema.


                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                    Comment


                    • #25
                      La fosta masina avem un furtun care dadea afara din rezervor. Fix in pailnie. Deci daca vrei sa umpli ochi, ochi adica pana in buson, va da afara. Posibil sa fie acelasi lucru si pe aici. Cred ca busonul acopera gaura respectiva si de asta nu da pe afara pe urma.
                      Dar verifica si pailnia pe cit posibil. Pentru ca motivul pentru care nu las pe nimeni sa-mi alimenteze masina e ca toti baga pistolul si il lasa sprijinit in palnie. Si cu timpul se forteaza si apar fisuri. Problema e ca un rezervor va fi mereu o presiune scazuta fata de afara (suieratul cand desfaci busonul de aia e) si va absorbi praf mult prin crapatura sau imbinatura slabita.

                      Comment

                      Working...
                      X