TRUBADUR: '16 Honda CR-V 1,6 i-DTEC A/T AWD Executive, Urban Titanum

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • TRUBADUR: '16 Honda CR-V 1,6 i-DTEC A/T AWD Executive, Urban Titanum

    .....deci l-am primit de doua saptamani. Culoarea Urban Titanium i se potriveste perfect. Azi am pus folie fumurie si pe geamurile laterale-fata si arata intr-un mare fel.
    Am primit din partea "casei"- Autoklass si covorase din cauciuc+tavita portbagaj drept suvenir . Astept sa montez si pragurile asimetrice ca sa poata urca mai usor puradeii.
    La prima vedere, bordul e foarte aerisit, de fapt singurele butoane sunt cele de la aer, Accordul este la cealalta extrema, cu o multime de butoane. Ce nu-mi place si va trebui sa intervin, e calitatea audio, probabil voi schimba difuzoarele. In Accord esti parca intr-o sala de spectacole fata de Crv. Si mai mult, la navigatie tonui instructoarei e foarte grav, mecanic. Nu am prea avut timp sa o alerg, e o trecere brusca de la manual Accord la automata Crv. Azi am avut o prima dezamagire la plecarea brusca de pe loc, cand a stat vreo doua secunde bune sa inteleaga ca vreau demaraj spontan . Deocamdata consumul urban e de aprox.12% dar stiu ca va mai scadea.
    Nu am gasit de unde pot face update la Android, sunt multe aplicatii pe care nu le pot instala datorita versiunii vechi.
    Revin cu poze cand se arata soarele

    Pentru cei interesati, Accordul e de vanzare la sectiunea dedicata de pe forum .

    Va salut !

  • #2
    S-o stapaniti sanatosi si multi km fara probleme !
    '14 Honda CR-V 1.6 i-DTEC Elegance 2WD, Passion Red Pearl

    Comment


    • #3
      Sa o conduci cu placere multi km. si fara probleme.

      Comment


      • #4
        Sa te bucuri de ea!
        '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

        Comment


        • #5
          S-o stapanesti sanatos !
          Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
          "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
          "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

          Comment


          • #6
            sa aveti noroc de el!
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • #7
              Enjoy it!
              2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
              2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
              2000 Honda S2000 Berlina Black
              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

              Comment


              • #8
                Si pentru ca Honda inseamna adrenalina (?), avem urmatoarele : la al doilea plin de motorina-la MOL Timisoara, s-a aprins atentionarea de apa in combustibil. Schimbat filtru - 210 lei+160 lei manopera= aprox. 3 ore de lucru ! E destul de anevoios sa ajungi la filtru, e pus foarte sub motor !
                Ieri am facut update la gps, (a venit cu harti din 2013), la finalizare a scris instalare efectuata cu succes, ok....dar acum nu mai incarca pozele+iconitele din navigare...deci nefunctional. Update-ul l-am facut ca la carte, de pe site-ul Garmin. Azi am fost la dealer in TM.....re/re/re initializari si nu merge. In plus, la autodiagnoza mi-a aparut eroarea 1501 "aircon error", de la aerul conditionat.

                Luni la 10 sunt programat la service, poate mai pun diferenta si iau un Logan

                Comment


                • #9
                  Naspa... Ai o bafta...
                  '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Imi pare rau sa citesc aceste randuri...
                    E drept ca filtrul de motorina e ''cam ascuns'' dar totusi, aproape trei ore ?
                    '14 Honda CR-V 1.6 i-DTEC Elegance 2WD, Passion Red Pearl

                    Comment


                    • #11
                      Unde ai facut operatiunea? De curiozitate cat costa o ora de manopera?

                      Comment


                      • #12
                        Ai putea sa le faci o reclamatie celor de la MOL. Masina e noua si e pacat sa platesti cu banii tai ciubucurile altora. Sa le analizeze rezervoarele.

                        Comment


                        • #13
                          Se pare ca e normal sa gasesti apa in motorina. Alti producatori au proiectat carcasa filtrului de motorina cu un robinet de scurgere a apei din filtru.
                          Ex : Citroen C5. Tin minte ca se indica a se face operatia la o anumita perioada.

                          Comment


                          • #14
                            Lipsa de dezemulsifianti in motorina... Fara aditivul asta motorina este mai predispusa sa absoarba apa din atmosfera...
                            Sau fisuri in rezervoarele benzinariei pe unde intra apa...
                            Bine zice @BV26CAT...
                            TeoH
                            Senior Member
                            Last edited by TeoH; 23-04-16, 23:24.
                            '14 Honda CR-V 1.6 i-DTEC Elegance 2WD, Passion Red Pearl

                            Comment


                            • #15
                              Autoklass Timisoara.
                              Ora de manopera e 160 de lei, deci la 3 ore am platit de fapt doar pentru o ora. Domnie !

                              Comment

                              Working...
                              X