SSTEFAN: '04 Honda Civic 1,4, Milano Red (EP1)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • SSTEFAN: '04 Honda Civic 1,4, Milano Red (EP1)

    Salutare si pe aceasta zona de honde!
    Sunt nou in aceasta categorie asa ca luati-ma incet
    Am mai avut un EJ9 inainte si acum am decis ca e timpul sa trec la ceva mai nou.Schimbatorul mi se pare foarte jmecher acum..dupa 600km facuti cu masina nu mi se mai pare nimic ciudat.
    Sa va prezint putin Duba de paine:
    Motor D14z6, an fabr.2004
    Kitul de EP3 ,mai trebe eleronul mare
    Toba finala de EP3
    Interiorul sport , stai foarte bine in scaune
    Spre surprinderea mea am bara de torsiune si pe spate ..sta super bine pe curbe e foarte rigida cu suspensia stock
    Am tot cautat defecte:
    Pe langa zgarieturi lovituri usoare[a scapat poarta in ea..a fost la un mosneag cu care nu m-am putut intelege..el zicea ca abea e atinsa..in schimb era aripa indoita 5cm....] am dat de 7cm de rugina pe prag sub usa , sper sa nu fie foarte grav . Are eemente revopsite si trebuie schimbat un capac de oglinda stanga.
    Mecanic pare ok momentan, o usoara bataie pe fata...ori caseta ori semibieletele de la bara stabilizatoare, inca nu am apucat sa o verific pe un saht.
    Unghiul de bracare mi se pare foooooarte mic o tura jumate de volan e gata ..fiind obisnuit cu ej9 imi e greu sa parchez lateral
    Si fata de EJ9 pedala de acceleratie se apasa destul de greu . E normal sau nu?

    vin cateva poze de prezentare




















    Cam atat deocamdata! revin cu info

  • #2
    Sa ai noroc de ea!
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #3
      mersi! dezmembreaza cineva un EP facelift? as mai avea nevoie de una alta ..maruntisuri plastice

      Comment


      • #4
        De pe forum putin probabil daca nu e topic la aria de dezmembrari.
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #5
          sa te bucuri de ea, si spor la modificari.

          Comment


          • #6
            Sa o stapanesti sanatos. Asa mi se pare si mie ca se apasa pedala mai greu la EP2 decat la Prelude sau la vechiul EG6.
            ex '92 Civic VTi EG6 & ex '97 Prelude BB9 & ex '05 Civic Sport EP2
            '08 Accord Type S CL9 & '97 Prelude BB9

            Comment


            • #7
              sa ai parte de ea...de dezmembrat slabe sperante,caut de 5 luni o bara fata de facelift si nu am gasit nimic

              Comment


              • #8
                Sa o stapanesti sanatos.
                Legat de pedala de acceleratie, trebuie verificat/curatat cablul de acceleratie si corpul clapetei de acceleratie.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Sstefan View Post
                  Si fata de EJ9 pedala de acceleratie se apasa destul de greu . E normal sau nu?
                  e normal, asa e la ep1 si ep2
                  Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                  '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                  Comment


                  • #10
                    va multumesc frumos! multumesc si pentru raspunsuri
                    #1
                    prima modificare e urmatoarea :
                    am dat jos finala - https://www.youtube.com/watch?v=h2-e_NOaqqE

                    si bineinteles ca nu am scapat de blestemul Honda...suruburi rupte
                    ambele de la flansa


                    #2
                    Suspensia a fost comandata! FK AK street reglabila.
                    Boala mea ...a4a masina ...in mai putin 2 sapt deja e comandata suspensia )

                    Comment

                    Working...
                    X