Pretorian: '03 BMW Z4, Titan Silver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Din păcate cauciucurile runflat ii da senzația de instabilitatea, am simțit destul de bine chestia asta in depășiri. Destul de mulți renunța la runflat din cauza senzației de sina de tramvai.
    O sa revin cu impresii duoa ce schimb cauciucurile

    Sent from my A0001
    EX. Accord '05 CL9 Satin Silver
    Del Sol '94 ESI
    CIVIC X 1.5 Sport Plus CVT
    BMW Z4 '03 Titan Silver

    Comment


    • #17
      CTR-ul tot cu runflat vine incaltat dar n-am simtit senzatie de instabilitate decat dupa ce am trecut la gume normale. In fine, asta am simtit la vremea respectiva cand modelul Z4 era la moda.
      Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
      Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

      ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
      ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

      Comment


      • #18
        Sa-l folosesti sanatos
        Honda Accord CU2 2.4 AT
        "Never drive faster than your angels can fly"

        Comment


        • #19
          Sa te poarte multi km fara incidente.

          Inainte sa iau S2000-ul cochetam si eu cu ideea unui Z4 3.0i in principiu tot datorita preturilor foarte bune.
          Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
          Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
          1000 Locuri de vizitat in Romania

          Comment


          • #20
            Sa o stapanesti sanatos. Am stat si eu intr-una si stai super bine.Chiar iti da o senzatie misto la volan. Stiu ca la S2000 era o problema pentru persoanele de peste 1.85m, in asta cred ca stai si tu ca omu. Legat de motorizare, stiu ca 2.5ul asta e foarte fiabil si merge ceva la 192 CP. Cred ca si la portbagaj sta mai bine Z4 fata de S2000. Felicitari!
            '01 Honda Civic Type R EP3

            Comment


            • #21
              Eu am mers cu un Z4 3.0 SI, Coupe, acelasi model - cred ca 2008 ca an sau pe acolo. Eu sunt maricel bine - 188cm si destul de lat - confirm ca se sta OK. Eu in S2000 incap greu spre deloc.

              Despre cum trage 3.0si-ul ala am mai scris pe aici cred, arta de motor aspirat: sunet, liniaritate, brutal, rapid, consum decent. Cred ca si acest 2.5 iti ofera senzatii pe masura.
              '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

              Comment


              • #22
                Multumesc

                Si portbagajul a fost prin lista de criterii, cam pe la coada... dar a fost ) din ce tin minte este mai mare cam cu 60 de litri fata de s2000.
                Pentru distractii sporadice este perfect si 2.5. Imi place ca au pus 2 harti pentru motor, harta "sport" face motorul destul de vioi si se fac simtiti caii de la ture mai mici.

                In mare este comparabila cu s2000 dar s-ul este mai distractiva
                EX. Accord '05 CL9 Satin Silver
                Del Sol '94 ESI
                CIVIC X 1.5 Sport Plus CVT
                BMW Z4 '03 Titan Silver

                Comment

                Working...
                X