Distributie pe lant sau curea ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Distributie pe lant sau curea ?

    Salut , revin cu alte noi intrebari deoarece sunt incepator cu acest model de masina...distributia este pe lant sau pe curea la Jaz din 2008...2009...1.4 benzina...? masina are 156500 km si in cartea ei pot vedea ca nu s-a schimbat nimic la distributie pana acum . Mai mult...citind despre consumuri...am vazut unii posesori de jaz-uri...spunand ca...am tinut cat mai mult modul ...eco...aprins...cred ca se refera la acele sageti de culoare verde , sus/ jos...care din cate am inteles din cartea ei...poate am inteles gresit...sagetile indica momentul cand trebuie sa schimbi intr-o treapta superioara sau inferioara...sunt confuz...trebuie sa merg in asa fel incat acel bec verde sa fie aprins sau trebuie sa schimb ?...ce sa fac in treapta a 5-a ?...Intreb in ideea de a invata mai bine cum sa exploatez masinuta asta super...toate cele bune

  • #2
    Hai să scriem și noi corect chiar dacă suntem online.
    Hai să ridicăm capota puțin să ne uităm la motor poate se vede distribuția.
    Hai să dăm și un search pe Google și să vedem că avem distribuiție pe curea.
    Hai să īnvățăm că Honda are VTEC și VTECH.

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
    Ex: Honda Civic 1.8 i-VTEC

    Comment


    • #3
      ok...am corectatat...asa e cu incepatorii...totusi...nu puteai fi mai la...subiect ?...raspunnsul tau e ...pe langa...o sa caut cum ai zis...cu bine

      Comment

      Working...
      X