Spoon: '07 Honda Civic TypeR, Alabaster Silver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Cum se simte cu stage 4 in trafic bara la bara, condus normal, fata de OEM?

    Comment


    • #92
      habar n-am, ziua merg cu stream-ul
      Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

      '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

      Comment


      • #93
        Man, eu insist ca FN2 scoate la mers normal ziua in trafic de Bucuresti (sa zicem 5 limitari in 10 km) + noaptea de fun (limitari multe, dar fara prostii gen intre 2 semafoare ca sa am unde sa franez etc), fara sa te stresezi, cam 12-13 max. Mie asa imi consuma. Crede-ma ca nu merg incet. Acum nu zic, poate altii merg mult mai smuls, eu am mai imbatranit, imi place sa ascult masina si la mers mai lin. :P Ideea e ca eu nu am reusit nici chip sa sar de 14%, mediu plin pe plin cu R-ul, si nu sunt singurul. Lui GUR ii ia la fel, Mika de aici parca zicea la fel etc. Anyway, nu ma intereseaza deloc consumul ca nu de asta mi-am luat masinile astea, dar mi se par eimportant de mentionat. La ATR am 3 plinuri pana acum, toate cu aprox. 14, in conditiile in care si la ASKO si Maruta m-au avertizat cat de mult consuma masina. Si asta chiar a vazut jar pana acum! Prea tari motoarele Honda.
        '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

        Comment


        • #94
          Originally posted by dinoc View Post
          Cum se simte cu stage 4 in trafic bara la bara, condus normal, fata de OEM?
          Dizlaicu ' e din greșeală, mi-a alunecat mana, a vrut să fie invers
          -------------------
          There is no point of having if you can't share.

          Comment


          • #95
            nu conteaza oricum, owner-u' este prea fitos ca sa raspunda ...
            dinoc
            Senior Member
            Last edited by dinoc; 10-05-16, 23:30.

            Comment


            • #96
              Hahah da, asa e!

              Comment


              • #97
                Originally posted by dinoc View Post
                nu conteaza oricum, owner-u' este prea fitos ca sa raspunda ...
                dupa cum spuneam, are nevoie de rodaj; cer iertare ca nu ti-am raspuns instant, dar inca nu l-am putut folosi in regim normal; promit ca azi las munca si poate reusesc sa fac vreo 3-400km, o sa imi ocupe toata ziua, dar nu mai conteaza, atata timp cat deseara iti voi putea da un raspuns satisfacator
                Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                Comment


                • #98
                  Originally posted by dinoc View Post
                  Cum se simte cu stage 4 in trafic bara la bara, condus normal, fata de OEM?
                  fx400 este mult mai comod decat un disc fara arcuri, insa e destul de enervant in trafic bara la bara, te poti obisnui, dar eu n-am nervi sa tot am grija cum plec de pe loc; de cand l-am montat, folosesc masina din ce in ce mai putin; pentru curse e altceva, n-am nici un repros; pentru uz urban sunt convins ca fx300 ar fi fost cea mai buna varianta
                  cam asta ar fi concluzia dupa vreo 2000km

                  upload pics
                  Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                  '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by Spoon View Post
                    dar eu n-am nervi sa tot am grija cum plec de pe loc;

                    upload pics
                    Haha, tot nervos, tot nervos?
                    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                    Comment


                    • vandut
                      Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                      '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                      Comment

                      Working...
                      X