Spoon: '07 Honda Civic TypeR, Alabaster Silver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Ai actionat repede
    sigpic

    Comment


    • #32
      A fost cel mai rapid de pe forum.
      Eu ii scrisesem fostului proprietar ca sunt interesat sa o cumpar dar se pare ca a fost prea tarziu.
      Asteptam urmatoarea pleaşcă

      Comment


      • #33
        In Campina este numai a mea, la care sunt al doilea proprietar. Stii altceva?

        Comment


        • #34
          jante stock 12kg + vredestein ultrac sessanta 11kg - 23 total
          jante noi 8,4kg + pirelli pzero nero 9,6kg - 18 total


          Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

          '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

          Comment


          • #35
            Ce jante sunt?

            Si eu am sarit de la 24 kg (FN2 OEM 18'' + Bridgestone Potenza RE050) la aproximativ 17+ kg. E cel mai bun tuning pe care l-am facut vreodata unei masini.

            Se poate si mai jos, dar sa depasesti 20 kg pe roata la un aspirat de 2.0 e deja dramatic si trebuie corectat urgent...
            '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

            Comment


            • #36
              Xander, combo-ul Enkei Yamato cu Michelin PSS sarea de 18 kg. Michelinurile le-am cantarit personal si au 9.3 kg (oficial sunt declarate la 9kg) iar Yamato-urile 18x8 et45 au 9.5kg, in total se apropie de 19kg.

              Spoon, ce jante sunt alea?
              Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
              Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
              1000 Locuri de vizitat in Romania

              Comment


              • #37
                EU tin minte ca le-am cantarit si erau <18 kg, de asta am scris 17+. Ai fix aceleasi PSS - 225/40/18, 88Y?

                LE: Ar trebui sa caut ca tin minte ca am pus si poza cu ele pe cantar pe thread-ul de la FN2.
                '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                Comment


                • #38
                  Da, fix aceleasi combinate cu Team Dynamics 18x8 et45 (8.9kg).
                  Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
                  Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
                  1000 Locuri de vizitat in Romania

                  Comment


                  • #39
                    Acum vad ca singura referire pe thread era legata de jante: "un pic peste 9 kg", deci banuiesc ca un 9.2 - 9.3 kg. E posibil sa ai dreptate, sa fi fost peste 18 kg. Anyway, s-a simtit masiv reducerea.
                    '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by Rares View Post
                      Xander, combo-ul Enkei Yamato cu Michelin PSS sarea de 18 kg. Michelinurile le-am cantarit personal si au 9.3 kg (oficial sunt declarate la 9kg) iar Yamato-urile 18x8 et45 au 9.5kg, in total se apropie de 19kg.

                      Spoon, ce jante sunt alea?
                      rota gr6
                      pe spate sunt mai grele gumele cu 400gr; pe fata, am trisat ca sa scurtez putin cutia si sa mai economisesc cateva sute de grame, am pus 215 40 18

                      Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                      '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                      Comment


                      • #41
                        @spoon ce stii de jantele astea Braid: http://www.braidusa.com/comp_flowcast.htm ? As vrea sa iau un set pentru circuit dar pana acum nu am auzit de ele. Mi-au fost recomandate.
                        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                        ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                        Comment


                        • #42
                          firma buna braid, majoritatea pentru macadam, deci rezistente dar destul de grele; pentru circuit poate alea fullrace A
                          de ce nu incerci oz alleggerita? doar 6,3kg pe 17 - http://www.ozracing.com/wheels/oz-ra...lleggerita-hlt
                          Spoon
                          Senior Member
                          Last edited by Spoon; 14-03-16, 20:33.
                          Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                          '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                          Comment


                          • #43
                            Am impresia ca nu intra jante mai mici de 18" din cauza franelor, iar OZ sunt scumpe. Braid ar trebui sa aiba in jur de 9.2-9.5kg la 210 euro/bucata.
                            Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                            Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                            ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                            ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by Spoon View Post
                              rota gr6
                              pe spate sunt mai grele gumele cu 400gr; pe fata, am trisat ca sa scurtez putin cutia si sa mai economisesc cateva sute de grame, am pus 215 40 18

                              O sa fie senzatie peste liniile de tramvai din Timisoara.

                              Comment


                              • #45
                                am avut pe stream 215 35 19 acu vreo 2 ani, asa ca nu-i stres
                                Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                                '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                                Comment

                                Working...
                                X