Pete de condens pe ceasurile din bord Honda Jazz

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pete de condens pe ceasurile din bord Honda Jazz

    Buna ziua , este primul meu post pe acest forum , multumesc pentru accept . Am cumparat de curand o Honda Jaz second , 2008 , 1.4 , varianta de echipare fiind...executive sau exclusive...nu stiu cum sa o numesc , in fine...de la inceput am observat ca ceasurile din bord toate au urme de condens pe interior , arata urat , nu intr-atat cat sa nu o cumpar...totusi as vrea sa le curat . S-a mai lovit cineva de situatia asta ? De ce s-a intamplat asa ceva ? Cum sa le curat si cum sa evit sa se mai repete ?
    ....si ceva pete pe bord...pe plastic...ceva solutii mai performante de curatare ?...ca cele obisnuite nu au dat randament...multumesc tuturor celor ce pot da o informatie utila,,,o zi buna sa aveti !

  • #2
    Daca este pe interiorul geamului, poti demonta ceasurile foarte usor, curaj sa ai, si dupa ce le cureti ar trebui date sau largite niste gauri de ventilatie in spate unde nu se vede. Probabil a stat mult in frig, sau la umbra, inainte de cumparare si cum a prins soare/caldura s-au aburit. Dispare in timp daca ai rabdare, de la sine. Am vazut la multe masini fenomenul. Apa cu otet diluat un pic, sau solutii pt tv.
    dacliber
    Senior Member
    Last edited by dacliber; 04-03-16, 12:37.
    ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

    Comment


    • #3
      ...multumesc de informatie , sper sa le pot rezolva cand vine caldura , ma bucur ca ...teoretic...s-ar putea rezolva...sper sa o rezolv si practic...o zi buna .

      Comment

      Working...
      X