WALL: '16 Honda Civic Sedan ES 1.8 i-VTEC M/T, Urban Titanium Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Am facut si eu plinul azi. Avem 572 km (dar trebuie scazuti cei 11 cu care vine masina) si au intrat 45 L. Vreo 8 a fost consumul.
    S-a aprins becul de la rezerva la doua liniute, am mers pana s-au dus liniutele si inca vreo 3-4 km pana la benzinarie. Rezultatul au fost cei 45 de litri bagati pana a sarit pompa de doua ori.

    O sa incerc si eu cu banda dublu adeziva la numar, dar dupa prima spalare.

    Comment


    • #47
      WALL: '16 Honda Civic Sedan ES 1.8 i-VTEC M/T, Urban Titanium

      La FK si FN, parca scrie si in carte, cand se aprinde ledul mai ai fix 7.5l in rezervor...din cei 50.
      Cred ca e la fel si la modelul nou.

      La fel gura/conducta de admisie e jos in bara langa proiector spre centru.


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      '17 Civic TypeR FK8 Championship White
      '08 RAV4 2.0 VVTi 4WD
      ex : 06' Civic 5d 2.2 i-CTDI 140cp
      ex: '09 Civic TypeR Nighthawk Black

      Comment


      • #48
        Originally posted by InjectoR View Post
        Eu am rezolvat problema asta cu banda dublu adeziva pentru exterior, poti pune un pic sub suport, dar un pic deoarece greu se dezlipeste, si daca nu dispare zgomotul pui si sub numar, la fel nu mult ca sa-l poti smulge in caz de nevoie. Cel mai bine e sa palpezi numarul si suportul si unde joaca/zdrangane acolo pui.
        Cei de la Radacini se pare ca au gasit un suport de numar cere nu vibreaza deloc.

        Comment


        • #49
          pai si de cum putem sa intram in posesia acelui suport pentru numar. Eu de exemplu l-am prin pe langa suruburi cu silicon. Banda dublu adeziva nu tine.

          Comment


          • #50
            Originally posted by Wall View Post
            Am facut si eu plinul azi. Avem 572 km (dar trebuie scazuti cei 11 cu care vine masina) si au intrat 45 L. Vreo 8 a fost consumul.
            S-a aprins becul de la rezerva la doua liniute, am mers pana s-au dus liniutele si inca vreo 3-4 km pana la benzinarie. Rezultatul au fost cei 45 de litri bagati pana a sarit pompa de doua ori.
            Ar fi mai bine sa pui numai pana sare pompa prima data. Asa cum spunea si Taz mai sus, mai ramai cu 7 - 8 litri de benzina in rezervor cand se aprinde becul.
            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

            Comment


            • #51
              Se pot regla pe inaltime duzele care imprastie lichidul de spalare al parbrizului?

              Comment


              • #52
                Parca da, cu un ac


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                '17 Civic TypeR FK8 Championship White
                '08 RAV4 2.0 VVTi 4WD
                ex : 06' Civic 5d 2.2 i-CTDI 140cp
                ex: '09 Civic TypeR Nighthawk Black

                Comment


                • #53
                  Originally posted by Taz View Post
                  Parca da, cu un ac


                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  La 206le ala pe care il ai sigur se poate regla cu acul Desi...si acolo am mici dubii, ca daca le-ai schimbat si ai pus din alea de 206+ alea nu se mai misca cu nimic. Sau cel putin eu nu am reusit la ale mele.
                  Din cate stiu duzele la Civicul nou nu se pot regla pe inaltime.

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by BV26CAT View Post
                    La 206le ala pe care il ai sigur se poate regla cu acul Desi...si acolo am mici dubii, ca daca le-ai schimbat si ai pus din alea de 206+ alea nu se mai misca cu nimic. Sau cel putin eu nu am reusit la ale mele.
                    Din cate stiu duzele la Civicul nou nu se pot regla pe inaltime.
                    206-ele nu-l mai am de 4ani vezi ca nu am in semnatura
                    Mi-am dat cu parerea, cei drept nici la FK/FN nu am incercat dar stiam ca se poate.
                    '17 Civic TypeR FK8 Championship White
                    '08 RAV4 2.0 VVTi 4WD
                    ex : 06' Civic 5d 2.2 i-CTDI 140cp
                    ex: '09 Civic TypeR Nighthawk Black

                    Comment


                    • #55
                      Io la cum le-am vazut pe ale mele nu se pot ridica. Dar nici nu am incercat sincer sa fiu...

                      Comment


                      • #56
                        Nu cred ca le-am ridicat vreodata nici eu, dar sigur se poate cat timp au fost asamblate.
                        _____________________________________
                        Dumitru
                        preturi de transfer in 2017

                        Comment

                        Working...
                        X