Recomandare placute frana Civic 4D '08

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Recomandare placute frana Civic 4D '08

    Salut,
    Ma apropii cu Sedanul din 2008 de 120.000 km si avand in vedere ca discurile sunt originale in stare foarte buna, iar placutele sunt tot OEM, dar au aproape 60.000 km e cazul sa le schimb fata/spate.
    In afara de placute OEM ce alta varianta de placute after-market ar fi ok cu discurile originale in speranta ca nu ma trezesc cu scartaieli la franare, mai ales ca masinuta are A/T ce te forteaza sa franezi mai mult la viteze mici decat una manuala ?
    Din ceea ce am citit placutele ATE nu se prea inteleg cu discurile originale, asa ca pe lista mea ar fi TRW sau TEXTAR.
    Voi ce imi recomandati ?
    Multumesc.
    Honda Civic Sedan '08 ES A/T

  • #2
    Pana la urma am schimbat ieri la Asko discurile si placutele fata spate, cu ATE.
    Honda Civic Sedan '08 ES A/T

    Comment


    • #3
      .. si cum ti se par fata de OEM ?

      Comment


      • #4
        Nu pot să imi fac o părere pāna nu se adună ceva km si plăcutele se "aşează" pe disc, ieri am facut schimbul.
        Honda Civic Sedan '08 ES A/T

        Comment


        • #5
          Primele impresii dupa ce am trecut la discurile si placutele ATE fata spate ar fi ca sunt mult mai eficiente decat cele OEM, pana acum nu s-au manifestat niciun fel de zgomote la franare, insa nu au decat 1000 km, vedem in timp cum se vor comporta.
          Singurul lucru negativ deocamdata este ca placutele fata afuma destul de rau jantele, lucru ce nu se intampla cu placutele OEM.
          Honda Civic Sedan '08 ES A/T

          Comment

          Working...
          X