BV72KTA: '92 Honda Civic 1,5 16v, Grey (EG4)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • BV72KTA: '92 Honda Civic 1,5 16v, Grey (EG4)

    Salut. De ceva timp am achizitionat o Honda Civic EG4. Ce este drept cam neintretinuta...
    Tot ce pot zice despre masina sunt urmatoarele:
    - Motor 1.5 16V
    - Geamuri manuale
    - Trapa electrica
    - Discuri frana dublu ventilate Brembo
    - Admisie sport
    - Bara de rigidizare intre telescoapele de fata
    - Volan sport
    - Jante pe 16" care vor veni reconditionate

    La masina am zis mai intai sa i rezolv eu cat de cat cu vopseaua ca era crapata pe toate partile si nu puteam circula cu ea. Asa ca m-am apucat de ea de cateva zile iar astazi masina este vopsita si fara crapaturi pe ea.
    Am ales sa o vopsesc Gri mat cu partea de sus negru mat. Mi-as fi dorit mult ca masina sa nu aibe Body-Kitul acela pentru a tineo pe stilul JDM dar asta este. Merg momentan pe un alt stil cu aceasta iar la anu am in plan sa imi mai cumpar una si sa merg pe JDM cu ea.
    Va voi tine la curent cu modificarile.
    A si sa nu fiti rai cu stopul din stanga pentru ca deja am dat comanda de stopuri stock pt ea ca alea erau si urate si erau si sparte...
    Attached Files

  • #2
    Ma scuzxati de dublu post dar nu am avut cum sa pun toate pozele intr-o singura postare...
    Attached Files

    Comment


    • #3
      Din punctul meu de vedere bodykitul pe care il are masina asta e de prin anii '90 toamna...modelului asta ii sta foarte bine stock; pe de alta parte daca tie iti place asa cum e, atat conteaza...sa te bucuri de ea

      Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

      Comment


      • #4
        din punct de vedere al aspectului, fiecare cu cei place.
        Insa functional, tre sa ai maare grija sa nu cumva sa atingi mai tare bara spate, asa cum e lipita (ma refer fizic) de caroserie. O sa o iei de la inceput cu chit, filler, vopsit, lacuit....etc...
        In rest, multa bafta, sa te bucuri de masina.

        Comment


        • #5
          Sa ai noroc de ea! Spor la reconditionat
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • #6
            Sa o stapanesti sanatos si fara incidente!
            Daca tot lasi body kitul ala, parerea mea e sa ii pui niste distantiere la roti sa le aduci mai aproape de nivelul caroseriei, ii schimba foarte mult aspectul! In rest, ce pot sa zic, spor la reconditionat si multa bafta cu ea!

            Comment

            Working...
            X