ZIDAN: '16 Honda Civic Type R GT Crystal Black Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ZIDAN: '16 Honda Civic Type R GT Crystal Black Pearl

    In sfarsit putin timp liber sa deschid si topicul acesta, dar speram sa nu fiu chiar primul care il deschide in aria FK2 2015
    Pot sa spun ca sunt absolut incantat de masina si am atasat cateva poze din primele zile dupa achizitie.
    Am reusit sa fiu in primul lot de norocosi, chiar daca am ridicat-o ultimul din reprezentanta.

    Inca ma acomodez cu ea, fiind un salt destul de mare de la 1.8 5D, dar per total nu regret cu nimic decizia luata. Iti ofera confortul dorit la drumurile zilnice, dar si cand vrei sa te grabesti putin ai toate conditiile sa o poti face. In modul R+ este destul de rigida, dar nu zgomotoasa. Semn ca au reusit sa fac o insonorizare mai de calitate fata de modelele precedente. Si fata de review-urile care au inundat piata dupa lansare am constatat ca nu doar "suspensia este cu 55% mai rigida", ci si directia este mult mai ferma, iar acceleratia raspunde mult mai bine si rapid la comenzi.

    Sunt o multime de functii cu care inca ma acomodez, mai ales ca nu am avut nici un manual de utilizare ca sa le trec macar in revista.
    Nu sunt carcotas, dar un singur lucru ma enerveaza la culme, faptul ca nu functioneaza Mirrorlink. Adica o masina nou nouta o lansezi cu android 4.0.4 pe care nu poti instala absolut nici o aplicatie si nu te poti conecta la ea cu nici un telefon. Se poate doar prin HDMI, dar ar trebui sa ti si telefonul cu ecranul aprins in permanenta...

    In rest ce sa zic, astept sa vina caldura

    Click image for larger version

Name:	920797_754065214698576_5757365098578551479_o.jpg
Views:	1
Size:	68.4 KB
ID:	729743
    Click image for larger version

Name:	12391186_752023218236109_2334144741837632097_n.jpg
Views:	1
Size:	35.4 KB
ID:	729742
    Click image for larger version

Name:	12311174_1028919607128954_2875943385004717517_n.jpg
Views:	1
Size:	65.8 KB
ID:	729739
    Click image for larger version

Name:	12308841_1028919640462284_8931153503941129835_n.jpg
Views:	1
Size:	80.9 KB
ID:	729740
    Click image for larger version

Name:	12289743_1028919540462294_1946709580086599789_n.jpg
Views:	1
Size:	45.0 KB
ID:	729741
    Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
    Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

  • #2
    La ultima poza ar trebui mentionat "made in Germany"

    Comment


    • #3
      Frumoasa jucaria. S-o folosesti sanatos si fara incidente.
      BV26CAT : nu poate declara made in Germany doarece are detectorul de radar la bord total ilegal aici. Banuiesc ca in DE ar fi mers 270km/h

      Comment


      • #4
        Frumoase imagini de toamna (la notariat ?). Sa-ti aduca multumire si FARA INCIDENTE.

        Comment


        • #5
          Sa ai noroc de ea! Mai sunt owneri incognito pe forum, din cate zice KMR

          Am vazut una ca a ta ieri la Asko in showroom. Din pacate n-am condus una dar cred ca este foarte mult fun
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • #6
            Originally posted by BV26CAT View Post
            La ultima poza ar trebui mentionat "made in Germany"
            Nu, aia e o eroare de la mirrorlink
            De fapt era așa
            Click image for larger version

Name:	uploadfromtaptalk1456497270700.jpg
Views:	1
Size:	43.2 KB
ID:	722278
            Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
            Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

            Comment


            • #7
              Prea relaxat in a doua poza fata de prima.
              Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
              Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

              ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
              ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

              Comment


              • #8
                Să o stăpānești sănătos. Așteptăm și o poză alături de un Golf 3 care se īncordează la semafor. Banuiesc că ai suficiente povesti de genul.

                Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
                Ex: Honda Civic 1.8 i-VTEC

                Comment


                • #9
                  Sa o stapanesti sanatos. Si FN2 avea directia mult mai precisa si mai stransa decat 1.8 5D, banuiesc ca ai comparat cu 1.8. Nu am condus inca un FK2 din asta turbo, sa ma dau cu parerea, insa daca au facut directia chiar mai buna decat la FN2, e super tare !
                  '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Punk View Post
                    Să o stăpānești sănătos. Așteptăm și o poză alături de un Golf 3 care se īncordează la semafor. Banuiesc că ai suficiente povesti de genul.

                    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
                    Cu golf 3 nu, dar multe altele da. La greu. Dar cine are timp să īmi bată capul.
                    Băiatul de la Fancurier care livrează la mine īn zonă mereu īmi povestește că e lumea ciorchine pe lāngă mașină. Deci se pare că nu este o mașină doar petru fani.
                    Originally posted by Xander View Post
                    Sa o stapanesti sanatos. Si FN2 avea directia mult mai precisa si mai stransa decat 1.8 5D, banuiesc ca ai comparat cu 1.8. Nu am condus inca un FK2 din asta turbo, sa ma dau cu parerea, insa daca au facut directia chiar mai buna decat la FN2, e super tare !
                    Nu am dubii că FN2, dar nu am avut ocazia să o conduc. Chestia cu precizia era īntre modul normal și R+
                    Am zis că e saltul mare īntre 1.8 și type r și că trebuie să mă obișnuiesc să rupă aderența și īn treapta a 3-a, chestii dastea. Pānă acum maxim am condus 260 cai din ce īmi aduc aminte.
                    Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
                    Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

                    Comment


                    • #11
                      S-o stăpānești sănătos! Poate te īnduri și tu īntr-o zi să vii cu ea la o īntālnire hondafan, īntr-un week-end
                      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                      My cars:

                      '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                      Comment


                      • #12
                        Să o stăpānești sănătos! Herghelia să te poarte īn siguranță pe drumurile din Romānia. Niște cursuri de pilotaj sau defensive driving ti-ar fi de folos dacă nu ai deja.

                        Trimis de pe al meu GSmart Akta A4 folosind Tapatalk
                        GHELA: '14 Honda Civic 4D ES 1.8 M/T, Taffeta White

                        Comment


                        • #13
                          Mulțumesc frumos de urări la toată lumea.

                          Ajung greu din cauza programului īncărcat la service. Mai repede au ajuns hondarii la mine, decāt eu la īntālniri 😆

                          Da, un curs de pilotaj ar fi util, că de stricat nu are cum.
                          Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
                          Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

                          Comment


                          • #14
                            Scriu exact reactia pe care am avut-o cand am intrat aici:

                            Holy f@ckin' s#it, this is what I call a beast!
                            Slap my a$$ and call me Susan, I'm in love!

                            Comment


                            • #15
                              Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea in continuare!
                              "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                              "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                              Comment

                              Working...
                              X