ZIDAN: '16 Honda Civic Type R GT Crystal Black Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Capota e Seibon? Sunt curios ce greutate are fata de cea stock.
    Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
    Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
    1000 Locuri de vizitat in Romania

    Comment


    • Originally posted by Rares View Post
      Capota e Seibon? Sunt curios ce greutate are fata de cea stock.
      Este Tegiwa. Au avut reduceri de Paste si am profitat putin
      Tot coletul a avut 11.40 Kg, iar capota stoc are aprox 11 kg. Deci tind sa cred ca undeva in jur de 6 kg. Nu stiu pe unde am vazut cifra asta... Oricum nu la ei pe site.
      Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
      Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

      Comment


      • Are cineva vreo recomandare de montat capota de carbon? Problema mai exact este cu perforarea ei pentru niturile chedarelor, ca am vorbit la Asko si ei nu dau gaurile respective...
        Si nu as vrea sa ma apuc de unul singur
        Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
        Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

        Comment


        • Racing Nick? Ciudat ca nu a venit gaurita... E o opertiune delicata tinand cont de materialul si de costul ei...
          '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

          Comment


          • Capota e full carbon?sau fibra si placata doar fata cu carbon?
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by M4R1U5 View Post
              Capota e full carbon?sau fibra si placata doar fata cu carbon?
              Este full carbon. Aștept chedarele sa îmi sosească pentru capota ca sa o pot instala. Are o mare parte din găuri date, dar mai trebuiesc.
              Și mie mi se părea normal sa fie toate date, dar na au lăsat surpriza asta pentru când a sosit coletul 😤
              Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
              Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

              Comment


              • Gata și montajul capotei la Asko. Nu a ieșit perfect, dar cei de la Tegiwa susțin ca trebuie sa stea o luna pe mașina ca sa se mai așeze.
                Sta puțin ridicat pe partea dreapta lângă far, dar nu am sa pun pozele pentru ca in realitate este mult mai puțin sesizabil și ar fi nedrept 😜
                Nu se mișcă aiurea la viteza, nu se aud zgomote ciudate, deci per total sunt mulțumit.

                Click image for larger version

Name:	IMG_0015.jpg
Views:	1
Size:	110.3 KB
ID:	723986

                Click image for larger version

Name:	IMG_0016.jpg
Views:	1
Size:	100.8 KB
ID:	723987
                Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
                Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

                Comment


                • arata bine bine!
                  "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

                  The Power of Dreams

                  Comment


                  • Foarte tare arata!
                    '01 Honda Civic Type R EP3

                    Comment


                    • superr! nu sunt mare fan in a colora masina in multe feluri, insa a ta arata demential!
                      '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                      Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                      Comment


                      • Originally posted by ZiDan View Post
                        Nu a ieșit perfect, dar cei de la Tegiwa susțin ca trebuie sa stea o luna pe mașina ca sa se mai așeze.
                        o fi de piele ???
                        Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

                        … Jazz do it ...

                        Comment


                        • Originally posted by InjectoR View Post
                          o fi de piele ???
                          Eu mai știu ? Sunt novice cu carbonul. Cum zicea un prieten, doar bicla o mai am de carbon aproape integral și aia e perfecta 😬
                          Cică de la depozitare se mai deformeaza... Rămâne de văzut!
                          Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
                          Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

                          Comment


                          • salut ....ai trecut cumva azi prin Bacau...?
                            am salutat un typeR negru dar n-am avut timp sa vad numarul ...eram intrun ek gri deschis...

                            Comment


                            • Originally posted by ZiDan View Post
                              Eu mai știu ? Sunt novice cu carbonul. Cum zicea un prieten, doar bicla o mai am de carbon aproape integral și aia e perfecta 😬
                              Cică de la depozitare se mai deformeaza... Rămâne de văzut!
                              Arata foarte tare!
                              Se aseaza mai ales vara daca o lasi la soare (de evitat). De aceea era mai bine sa o vopsesti in culoare caroseriei exterior. Daca cauti o sa vezi ca in trecut erau probleme cu caldura la elementele de carbon, poate rasinile folosite erau de vina. Si bicicleta ce am avut(Hercules) era vopsita alb sidef peste carbon.
                              Dar la cat de fain arata mai bine risti si o lasi asa. Sau ii pui o folie antiUV transparenta
                              dacliber
                              Senior Member
                              Last edited by dacliber; 18-05-17, 11:44.
                              ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

                              Comment


                              • Originally posted by dacliber View Post
                                Sau ii pui o folie antiUV transparenta
                                pai pana la urma carbonului ii este frica de UV sau IR (caldura)?
                                Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

                                … Jazz do it ...

                                Comment

                                Working...
                                X