M@RIUS1987: '09 Honda Civic Hybrid 1,3 IMA CVT Executive, Nighthawk Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • M@RIUS1987: '09 Honda Civic Hybrid 1,3 IMA CVT Executive, Nighthawk Black

    Salutare,
    Sunt nou pe forum și asa ca de īnceput, va prezint mașinuța mea, cumpărată acum 2 săptămāni și de care sunt foarte māndru, p e zi ce trece īmi place și mai mult.
    Īnainte de achiziție, am făcut un test drive cu ea și o verificare īn reprezentanta Honda.
    Mașinuța este an 2009, prima mașină a mea automata,ne-am īmprietenit rapid. Ca dotări are: scaune piele și īncălzite pe fata, pilot automat, comenzi volan, cd player cu magazie și multe altele.
    Īncă nu m-am obișnuit cu oprirea ei la stop, este īncă ciudat.
    Este confortabila, foarte silentioasa și cel mai mult īmi place direcția, se conduce foarte ușor.
    Ce trebuie făcut la ea, la testare am depistat, la mișcarea pe loc ușor a volanului se aud zgomote, mecanicul a spus ca ar fi vorba de rulmenții de la amortizoare, flanșe.
    Și un mers, cānd masina īncetinește și face stop, se aude un sunet apoi se oprește motorul termic, este oare vro problema sau asa fac toate?
    Am pus și cāteva poze cu ea
    Attached Files

  • #2
    Sa o conduci cu placere multi km. fara probleme.

    Comment


    • #3
      S-o conduci cu plăcere si mulți kilometrii fără probleme


      Sent from my iPhone using Tapatalk

      Comment


      • #4
        sa ai noroc de ea!
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #5
          Salut. Sa te bucuri de ea cati mai multi km. Te asteptam cu cat mai multe impresii despre hibrida,avand in vedere ca sant cam putine pe aici

          Comment


          • #6
            Mulțumesc frumos pentru urări!
            Impresii am spus, foarte silentioasa și īmi place sunetul de centrifuga am motorului electric. Am doar cāteva nelămuriri ce am īncercat sa le expun īn primul post.
            Mașină este minunata, am īn plan folie pe laterale spate și luneta, o curățare profesionala a interiorului, un polis la faruri și īn rest sper doar benzina!!

            Comment

            Working...
            X