DRAGOSTAN (NO. 3): '08 Honda Accord 2,4 i-VTEC M/T Type S, Carbon Bronze Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Va rog sa nu transformam topicul in versus.
    Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
    Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
    ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

    Comment


    • #32
      Suspensie sport se găsește și pe CL

      Originally posted by Toyboy View Post
      I-ai dat-o în ce condiții ?
      Pe drept, ca în rest .....
      Și in general, n-a comentat nimeni cu nimic de rău deciziile unora de a lua FN2 sau H22, zic să avem puțin respect pentru deciziile celorlalți.

      Comment


      • #33
        Jesus... De ce escaladeaza totul asa rapid?? Eu doar ziceam ca s-a vorbit foarte mult in jurul acestui subiect. Si chiar nu mai pot sa aud din nou aceleasi lucruri pe fiecare nou topic de CL9. Stiu de CL9 vs FN2, chiar va cred, masina imi place mult (ma refer la CL9), softul pare a fi ce trebuie din spusele utilizatorilor, banuiesc ca devine rapida si pe curbe daca umbli si la suspensie etc. Ideea e ca toata lumea a inteles asta, eu personal asta ziceam, nu era nicio urma de misto in afirmatiile mele.
        '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

        Comment


        • #34
          Cool then, așa este mediul virtual, poate lăsa loc de interpretari nedorite
          dinoc
          Senior Member
          Last edited by dinoc; 15-02-16, 11:55.

          Comment


          • #35
            Am mers si eu cu un cl9 manual cu resoft și intr-adevar masina trage mult mai bine decât Fn2-ul.

            Dar decât pe linie dreaptă, s-a întâmplat să văd acel cl9 la joacă pe track și se vedeau lipsurile.

            La suspensie se poate umbla și la FN2 deci nu se pune

            Nici mie nu mi s-a părut cine știe ce FN2 ul Stock, venit de pe CRX B16 .

            Oricum să nu se înțeleagă greșit, recomand cu CALDURA resoful de la Dinoc
            Toyboy
            Senior Member
            Last edited by Toyboy; 15-02-16, 12:12.

            Comment


            • #36
              Originally posted by BlackMagic View Post
              @Doc - sport sau nu, alea nu-s Honda Și tot berline sunt și cele 2 Mitsubishi de le ai în curte
              Ca sa ajunga TypeS-ul la nivelul berlinei Mitsubishi mai trebuie sa bagi bani de inca un TypeS. Si nu ma refer la putere.
              Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
              Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

              ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
              ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

              Comment


              • #37
                Nu înțeleg de unde versus-ul ăsta, Doc. Eu am zis așa : tu nu mai ai nicio o Honda în posesie în momentul de față, Dragoș are 2. Un bun exemplu de urmat de către tine, că tot ziceai că se poartă câte 2. Honde, nu? De Honde vorbim aici

                De versus, eu am comparat cu FN2 că e Honda, 1 la mână, și 2, e o mașină sport din fabrică venind.

                Da' știm cu toții că Mitsu alea ale tale sunt mai bune
                -------------------
                There is no point of having if you can't share.

                Comment


                • #38
                  Pai nici eu nu inteleg, cum se face ca de cate ori postez pe forum, mi se aduce aminte ca nu am Honda. Este vreo regula pe care o incalc? Sau este obligatoriu sa fiu posesor de Honda ca sa postez pe forum? Altceva eu nu am inteles din postarea cu 2 masini.
                  Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                  Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                  ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                  ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                  Comment


                  • #39
                    Poate nu postezi la rubrica potrivită, d-aia
                    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                    My cars:

                    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                    Comment


                    • #40
                      dupa logica mea (care e subiectiva, si poate si defecta), pe forum-uri dedicate (Honda, BMW, Mitsu, samd) de obicei stau cei care au masina respectiva (brandul mai exact); dar, se fac si topicuri separate pentru cei care-au schimbat macazul, dar environmentul de-aici ii face sa nu renunte complet la comunitatea respectiva. Insa, Doc, tu acum, ca vrei sau nu sa recunosti, faci parte din alta categorie (atat ca si marca, cat si clasa/putere - Rar gasesti ceva competitiv aici cu Mitsurile tale ).
                      '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                      Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by Doc View Post
                        Se poarta cate 2 bucati in ultima vreme.
                        Pentru piese?

                        Comment


                        • #42
                          Dragos sa o stapanesti sanatos si mai ales fara incidente!
                          Si eu as fi curios de ce poate un CL7 cu 6 trepte dar cred ca nu o sa mai aflu de curand, mai ales ca asteptam sa vad daca decizi sa faci tu upgradeul.
                          Dupa filmul postat de Dinoc, CL9 cu soft & upgrades e din alta liga evident.
                          Si eu am fost de parere, subiectiv recunosc, ca nu e o diferenta astronomica intre CL7 si CL9 stock. Nu neg ca ar fi, dar nu e la nivelul asteptarilor mele iar suspensia de pe SSE daca e identica cu cea de pe CL9 nu ajuta masina pe curbe prea tare. Nu te faci de rusine dar nici nu lasi spectatorii cu gura cascata


                          PS Doc, acu' daca e la moda, sorry dar nu ai Honda
                          ....

                          Comment


                          • #43
                            Da, Doc, eu zic ca e timpul sa parasesti forumul, ti-au luat rahaturile alea de Evo si BMW (dupa ce ai avut 5 Honde) si o arzi pe aici aiurea... ))

                            Ca tot vorbeam de CL9, aseara m-am intalnit intamplator cu Dragos! Arata bine masina man, sa te poarte sanatos! Rotile alea sper ca sunt de iarna, merita si ea ceva frumos.
                            '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                            Comment


                            • #44
                              Pai nu le-a vrut p'alea de 18 )
                              Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                              Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                              Comment


                              • #45
                                Merci! Sunt de iarna da. Pt vara insa studiez, posibil sa ajung la solutia ta cu jante de ep3(pe care ma gandeam sa o aplic si pt CL7 defapt).
                                Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                                Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                                ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                                Comment

                                Working...
                                X