ZILE: '09 Honda Accord Type-S 2.4 A/T, Black

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ZILE: '09 Honda Accord Type-S 2.4 A/T, Black

    Buna stimati colegi, incepand de ieri de la ora 14.00 sunt fericitul proprietar al acestei masini. Miercuri ajunge in tara si joi o preiau de la detailing. Este prima mea masina, sunt tare bucuros de alegerea facuta si cu ingaduinta voastra astept sfaturi in ceea ce priveste intretinerea.

    An fabricatie : 10/2009
    Km : 116.000
    Masina are carte service, ultima revizie la 110.000 km, schimbat ulei filtre etc. Discurile si placutele de frana sunt si ele schimbate.
    Ma intereseaza cum trebuie procedat in cazul uleiului din cutia de viteze, ar trebui sa merg sa il schimb?De schimbat schimba perfect, nu exista nicio problema tehnica.
    Singurul "minus" ar fi sunetul, tipul care a cumparat-o pentru mine a zis ca masina suna ca un mitsubishi evo . Din poze pare ca evacuarea e cea stock...
    Sunt curios cum se va comporta la drum lung, parcurg undeva la 45-50.000 km pe an

    P.s. Multumiri colegului de forum bogdanm care a avut amabilitatea sa ma plimbe cu a lui masina si ulterior plimbarii m-am convins ca honda accord este ceea ce eu am nevoie

    poze : http://imgur.com/a/tbHOq
    video : https://vid.me/IiZD ; https://vid.me/7Uwj
    Last edited by zile; 31-01-16, 15:22.

  • #2
    S-o conduci fara evenimente Evacuarea e cam zgomotoasa, ceva modificari trebuie sa fie la ea....

    Comment


    • #3
      sper sa nu am probleme la RAR . omul a zis ca e stock...

      Comment


      • #4
        Sa o conduci cu placere, iar sunetul gadila in mod placut urechile Parerea mea.

        Comment


        • #5
          Sa o conduci sanatos!

          Asa vine cu evacuarea aia? Ar fi interesant sa ne spuna colegii de forum cum face a lor.
          O consider obositoare pentru 50.000km/an. Parerea mea

          Comment


          • #6
            S-o stăpānești sănătos! Pentru liniștea ta, schimbă și uleiul din cutie. Evacuarea parcă e cam zgomotoasă, a mea nu se aude așa.
            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
            My cars:

            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

            Comment


            • #7
              am sa o duc la baietii de la Pilot power tuning ca vad ca se ocupa de evacuari si teste. poate are doar tipsuri montate.

              Comment


              • #8
                sa o stapanesti cu placere si fara evenimente neplacute. Frumoasa. Nici al meu CU2 tot 2009 nu face sub nici o forma asa; cu siguranta e schimbat ceva la evacuare.
                '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                Comment


                • #9
                  S-o stapanesti sanatos !
                  Evacuarea ori e strapunsa pe traseu, ceea ce ar face-o sa se auda asa, ori e schimbata. Doar schimbarea tipsurilor cu altele nu are deloc influenta asupra sunetului.
                  -------------------
                  There is no point of having if you can't share.

                  Comment


                  • #10
                    45-50k cu evacuarea aia e posibil sa te darame. Din experienta iti zic, ca 100-150km in regim de DN sau autostrada cu evacuare in genul asteia sunt un infern.
                    Cat despre sunet...nu suna deloc a evo.
                    Ca si intrebare. Pe sub ea nu te-ai uitat inainte s-o iei?

                    Anyway s-o stapanesti sanatos.
                    Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                    Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                    Comment


                    • #11
                      pe dedesubt nu parea nimic neinregula... astept sa ajunga la cluj si dupa aceea ma duc la o firma specializata sa vad ce e de facut.daca se poate repara bine daca nu o schimb. alte variante nu exista

                      Comment


                      • #12
                        Sa o stapanesti sanatos. Si eu am de gand anul viitor sa schimb cl9 cu un cu2.
                        Legat de uleiul din cutie, schimba-l la doi ani sau 60.000 km, nu e o avere si macar stai linistit.

                        Comment


                        • #13
                          aceea nu e evacuare stock
                          sau e stock cu gauri

                          Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
                          Turkish
                          Senior Member
                          Last edited by Turkish; 31-01-16, 20:53.
                          "Ethics. That's always so inconvenient."
                          Cal Lightman

                          Comment


                          • #14
                            Hei, un clujean!

                            Cāți mai mulți km fără incidente neplăcute și să te bucuri de ea!

                            Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk

                            Comment


                            • #15
                              Sa o stapinesti sanatos si fara probleme!

                              Enviado desde mi LG-D802 mediante Tapatalk

                              Comment

                              Working...
                              X