VALTHEVAL: '09 Honda Civic Hybrid 1,3 i_DSI IMA, Grey Gunmetal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • VALTHEVAL: '09 Honda Civic Hybrid 1,3 i_DSI IMA, Grey Gunmetal

    Salut,

    Va prezint noua mea achizitie, cea din titlu. Am trecut la Honda dupa multi ani de BMW (E46, E60), insa trecerea asta mi-a fost usurata in momentul in care am testat mai multe hibride - Auris, Lexus, Prius, Insight. Insa, m-am oprit la Civic Hybrid. Nu e nicio gluma, masina este absolut senzationala - confort, dotari, etc. Am luat-o de la Auto Hibride Brasov, iar omul a adus-o din Olanda. O am de saptamana si merge impecabil, trage foarte bine iar in momentul in care e nevoie de demaraj, treapta S face minuni. Nu am inca poze dat fiind zapada de afara, insa voi pune cu prima ocazie.
    Rugaminti:

    - ma poate ajuta cineva cu un sd card cu hartile ? Vanzatorul nu le-a avut....
    - cei de la Asko imi pot face o evaluare completa ? Ma intereseaza in special partea cu sistemul hybrid, acumulatorii, IMA, etc

    Va multumesc !

  • #2
    sa o stapanesti cu placere si fara evenimente neplacute!
    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

    Comment


    • #3
      cat ai dat pe ea?
      Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

      … Jazz do it ...

      Comment


      • #4
        Pentru harti pe DVD ai link aici.
        Da, la ASKO iti pot verifica masina. Trebuia sa faci asta inainte sa dai banii pe ea...

        Sa ai noroc de masinuta!
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #5
          Salut, multumesc mult, insa imi trebuie harti pe SD card fiindca masina are un system multimedia incluzand si functie de gps, nu doar gps dedicat...si banuiesc ca daca bag dvd-ul in fanta de dvd pt muzica, nu merge
          Asa e, trebuia sa o testez inainte insa m-a cuprins emotia si am luat-o asa sperand ca e fata mare . Am testat-o oricum si pare in regula, dar vom vedea la Asko

          Comment


          • #6
            Nu avem harti pe SD Pe forum nu stiu sa isi fi laut cineva harti pe SD. E un topic Navigatie Honda... incearca acolo poate gasesti ceva.
            Nu ai un manual pentru unitatea navi? Poate gasesti ceva info acolo?
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • #7
              am cautat pe tot forumul insa, din pacate, nu am gasit nimic relevant...multumesc mult pt efort oricum !

              Comment


              • #8
                ce sistem multimedia are? nu poti pune alt soft gps, gen igo? sau softul lui de gps care e? sigur are un About prin meniul softului GPS, si te putem ajuta mai departe.
                '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                Comment


                • #9
                  Am rezolvat, vanzatorul mi-a dat hartile. Era vorba de igo8. Works like a charm! . Multumesc tuturor pt ajutor si revin cu poze soon!

                  Comment


                  • #10
                    super, iti poti pune igo primo e mult mai bun (igo8 e vechiut rau), si hartile ti le pot da eu (actualizate acum 1 luna).
                    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                    Comment


                    • #11
                      Scuze, igo primo am si eu, cu ultima actualizare, multumesc mult de intentie !!! ))

                      Comment


                      • #12
                        Da-mi si mie harta Romaniei pe card sd. S-o stapanesti sanatos. E o masina frumoasa si fiabila. Nu te duce la asko pentru ca o sa iti iei o mare tzeapa ca si mine. Am luat masina prin ei, cu ajutorul si asistenta si la recomandarea lor. Mi-au zis ca e in garantie si sa ma duc sa fac reviziile la ei pe bani multi iar dupa 1 an jumate cand am sesizat probleme la bateria ima si le-am solicitat interventia in garantie, ce sa vezi.....surprinzator....masina mea nu mai era in garantie....de fapt.....nu a fost niciodata, din 2014 de cand am luat-o eu. Si le-am platit javrelor inclusiv un ***** de acumulator 470 RON care in fapt nu avea nimic defect dar a trebuit sa il schimb ca sa "NU PIERD GARANTIA LA IMA". Asa ca stai potol cu Asko. Mincinosi.

                        Comment


                        • #13
                          @liviu
                          daca vrei sa iti prezinti cazul cu asko cred ca cel mai bine ar fi sa iti deschizi un topic ptr masina si sa explici in detaliu acolo

                          Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
                          "Ethics. That's always so inconvenient."
                          Cal Lightman

                          Comment


                          • #14
                            e tardiv turkish. am scris e-mail-uri si la conducere, dar in Romania .....degeaba...mai ramasese sa ma adresez ANPC, dar....e prea mare tam-tam-ul. Oricum....asta s-a intamplat in primavara-vara anul trecut.

                            Comment


                            • #15
                              M-au scarbit atat de rau incat nu mi-a mai trebuit. Oricum, cred ca pe asta au mizat si ei.

                              Comment

                              Working...
                              X