Civic White Edition 1.8 M/T Elegance - Cateva lamuriri/intrebari

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Am inteles; ma gandeam ca poate ti-a scos peri albi sau ceva

    Comment


    • #32
      )) Nu, nu . Părul alb īl aveam
      Chiar mi-a plăcut mașina, mai ales īn culoarea aia. Și dotările erau suficiente din punctul meu de vedere.
      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
      My cars:

      '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

      Comment


      • #33
        Si civic-ul pe care am pus ochii are un pachet interesant la un pret zic eu atractiv, luand in considerare pretul de lista, si mi se incadreaza in buget.
        Apreciez parerile, mi-am format o impresie mai bine conturata asupra masinii si faptul ca e aspirata e un big 'sell point' pentru mine; e foarte posibil ca in curand sa devenim frati de suferinta, in sensul bun al cuvantului .

        Comment


        • #34
          Care sunt dotările?
          I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
          My cars:

          '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
          '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
          '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
          '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
          EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
          EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
          EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
          EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
          EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
          EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

          Comment


          • #35
            Gabi, sunt cele de pe Elegance.
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • #36
              Da, e optiunea Elegance. Pretul care mi l-au facut ei ( acum vreo 2 luni in urma ce-i drept ) era in jur de 16.500 euro cu TVA. La momentu acela, includeau si un set de avelope de iarna.

              Comment


              • #37
                Originally posted by PaulCCraciun View Post
                @bacu, si in general cu intretinerea masinii cum e ? costuri, probleme intampinate ....
                Unul din motivele pentru care iau Civic-ul in considerare este pentru motorul aspirat. Trecerea pe un turbo m-ar face sa fiu stresat, cel putin in perioada de invatare a masinii.
                La masina anterioara singurele probleme avute in 3 ani si 50,000km au fost cilindrul de la ambreiaj care a fost schimbat pe garantie de 2 ori pentru ca scartaia cand apasai pedala de ambreiaj, in rest doar revizii (circa 8-900 lei) si accesorii.

                La cea noua nu am facut decat o revizie, e totul perfect pana acum.

                Referitor la diferente fata de modelul 2012, pe langa diferente estetice minore, semi-faceliftul pe care il am eu are ceva diferente la suspensie si la directie.
                2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                Ex:
                2014 Honda Civic Executive
                2011 Honda Civic GT

                Comment


                • #38
                  eu am 1,98 si stau foarte bine pe locul soferului

                  Comment


                  • #39
                    @bacu, vesti foarte bune, nu mai ramane dacat sa trantesc o folie pe capota si ala sunt. I am more and more excited about the car .
                    @FK2, asta spuneam si eu colegilor, chiar stateam destul de bine atat in fata cat si in spate.
                    Singurul lucru ce l-am remarcat cat am stat in spate a fost suieratul vantului, e drept ca era la 130 km/h. Dar tind sa cred ca haionul nu era inchis perfect, pentru ca sunetul venea din zona spatelui si nu a geamurilor sau ... haionul era inchis si japonezii au facut o eroare de design.

                    Comment


                    • #40
                      Pt protecția lacului există și alte metode.
                      De exemplu coating cu dioxid de siliciu extrax din quartz.
                      Cu alte cuvinte se aplică un strat de 500 de ori mai subțire decāt un fir de păr de sticlă lichidă. Acest strat este durabil,flexibil,super neted,respira și este super fobică (respinge uleiul,apa si murdăria).
                      De prețuri nu știu nimic dar știu ca există o firmă īn Timișoara care face asta.

                      Comment


                      • #41
                        @kawamoto, inca nu m-am interesat dar ma indoiesc (,) ca sunt firme in Iasi care fac asta, dar am sa caut.
                        Oricum, nu ma ingrijoreaza atat de mult deteriorarea lacului cat deteriorarea vopselei.
                        Pentru zgaraieturi ce nu ai strapuns lacul pot face un polish once in a while si problema rezolvata. Mai grav e cand se ajunge la vopsea.

                        Comment


                        • #42
                          Ai putea sa incerci o folie lichida, pe asta o gasesti si in Iasi.

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by richie View Post
                            Ai putea sa incerci o folie lichida, pe asta o gasesti si in Iasi.
                            Interesant, asta nu stiam , si din ce vad, par a fi preturi ok. Ai vreun nume de firma ce face asa ceva la noi ?

                            Comment


                            • #44
                              ai PM

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by richie View Post
                                Ai putea sa incerci o folie lichida, pe asta o gasesti si in Iasi.
                                Dar astea nu sunt transparente.

                                Comment

                                Working...
                                X