BMW F10 angel eye ars

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • BMW F10 angel eye ars

    Salutare, varul meu are un BMW F10 si angel eye partea stanga (e in Irlanda, volan pe dreapta), a pasagerului, i s-a ars angel eye-ul. Trebuie sa ia farul cu totul care-i aprox. 400 euro pe ebay si 600 la reprezentanta. Am inteles citind pe alte forumuri ca e un modul care trebuie schimbat. Stiti ceva despre asta, ma puteti ajuta cu vreun link?

    Asta ii apare pe bord:
    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

  • #2
    600 euro sunt o problema pentru un proprietar de masina ce costa peste 50.000 euro?

    Comment


    • #3
      cam da .
      '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
      Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

      Comment


      • #4
        Cand aia 50k sunt facuti din munca si nu din furaciuni, te gandesti de 2 ori cand dai banii. Si acum pe bune, tre sa fii idiot sa schimbi ceva ce se poate repara.
        Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
        Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

        Comment


        • #5
          exact @Sindrom. El isi permite sa schimbe orice la masina, si-a luat-o fiindca a fost visul lui, insa nu ii place sa arunce banii daca se poate repara mai ieftin. Oricum, mai are putin si isi ia Honda (m-a intrebat cum e cu Honda - foarte simplu: fara probleme ).
          '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
          Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

          Comment


          • #6
            Vad ca se gasesc after market (probabil copii si nu originale): http://anunturi-auto.4tuning.ro/caut...e-si-accesorii
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • #7
              atata vreme cat ii inlocuieste ledul ala sau ce e defect, e ok. Am schimbat cateva mailuri cu 2 producatori ieri, si mi s-a zis ca-i posibil sa fie defect ECU controller, care-i responsabil de problema lui.
              '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
              Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

              Comment


              • #8
                Si cum ECU controller-ul ala costa probabil doar cateva mii de EUR, happy-happy-joy-joy !
                '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                Comment


                • #9
                  e chiar 170 euro pe ebay . Insa, acum incearca printr-o resoftare, ca cica e posibil sa fie doar o eroare. Bine ca a depistat problema.
                  '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                  Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                  Comment

                  Working...
                  X