Cheie Civic 2008

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cheie Civic 2008

    Salut
    Ma ajuta cineva cu idei despre cum as putea procura si programa o cheie pt civic-ul meu? E complicat? Se poate doar la dealer? Am gasit cateva variante pe ebay dar cele care au chip sunt taiate deja. Idei?

  • #2
    cipul se poate copia, nu e musai sa mergi la dealer

    http://multiplicari-chei.ro/servicii...i-auto-cu-cip/

    Comment


    • #3
      Ai nevoie sa programezi o noua cheie pentru ca ai pierdut-o? Pentru ca ai nevoie de mai multe chei? Pentru ca vrei sa treci la una pliabila?

      Comment


      • #4
        Originally posted by richie View Post
        cipul se poate copia, nu e musai sa mergi la dealer

        http://multiplicari-chei.ro/servicii...i-auto-cu-cip/
        Sunt 3 lucruri distincte ce trebuie copiate:

        Lama.
        Transponder-ul.
        Codul inchiderii centralizate.

        Primele 2 sa zicem ca se pot face la diverse ateliere.

        Comment


        • #5
          am pierdut o cheie si acum am doar una
          as mai putea de ex sa iau o lama netaiata de pe ebay, si o cheie cu chip cu tot la care sa schimb lama taiata cu cea netaiata. acum ramana programarea de rezolvat

          Comment


          • #6
            Am aceeasi problema, insa am gasit o cheie netaiata si cu cip pe ebay. Pe youtube sunt niste clipuri de programare a unei chei noi la Civic, insa nu stiu in cate cazuri functioneaza. Daca rezolvi intre timp, da-mi si mie un semn pe PM, te rog!

            Comment


            • #7
              Originally posted by BizaRRe View Post
              Am aceeasi problema, insa am gasit o cheie netaiata si cu cip pe ebay. Pe youtube sunt niste clipuri de programare a unei chei noi la Civic, insa nu stiu in cate cazuri functioneaza. Daca rezolvi intre timp, da-mi si mie un semn pe PM, te rog!
              si frecventa e ok? scrie pe cheie o serie care trebuie sa fie probabil identica (eu am gasit chip cu serie identica pe ebay doar ca e taiata cheia)

              Comment


              • #8
                La mine in continuare nu imi merge inchiderea centralizata din cheie ....trebuie sa deschid din portiera usile...cand apas sa deschid sau sa inchid usile imi clipeste becul de pe cheie dar nu se intampla nimic....nu actioneaza in nici un fel.....am mai intrebat pe ici pe colo si mi s-a spus ca ar putea fi de le receptor problema pentru ca, cheia e buna, bateria de asemenea

                Comment

                Working...
                X