Recall HONDA Romania

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Pai am ajuns pe la 9.30 si am plecat la 15.30, dar a durat mult inlocuirea racordului EGR. Cred ca doar schimbarea airbagului nu dureaza mai mult de o ora. O sa pun maine pe topicul meu cateva poze.
    sigpic
    Accord CU3

    Comment


    • #32
      Si timpul alocat operatiunii e scris in comunicat.

      Comment


      • #33
        Multumesc, SyS. Cred ca Brasov scrie pe mine de data asta, poate-s mai liberi. Ma astept ca Asko sa fie full.

        Originally posted by CatalinP View Post
        Si timpul alocat operatiunii e scris in comunicat.
        Ai dreptate, nu-l vazusem eu, scuze.
        Io si Ea
        Senior Member
        Last edited by Io si Ea; 29-12-15, 22:02.
        "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

        Comment


        • #34
          Punctez cateva lucruri importante.

          1. Dealer-ul este interesat direct in a ne ajuta pentru rectificarea problemei. De ce? Fiindca dealer-ul factureaza HTR/Honda/etc pentru manopera.

          2. Verificati VIN-ul pe site-ul Honda UK pus de Dinu:

          Originally posted by dinoc View Post
          Este posibil ca lista de VIN-uri inclusa in acel pdf sa nu fie completa, dupa cum bine a punctat rezare. Mai bine verificati VIN-ul pe acel site.

          3. Ar fi fost bine ca HTR sa fi implementat o functionalitate similara site-ului din UK pentru a nu mai pune lumea pe drumuri sau pentru a innebuni dealerii cu telefoane din partea posesorilor.

          Probabil este o chestiune de timp pana inlocuiesc airbag-urile problematice. Era de asteptat sa se intample asta, dupa stirile din presa aparute in 2015. La o simpla cautare "takata airbags recall", gasiti o droaie de modele afectate si nu sunt doar cele de la Honda.

          Comment


          • #35
            deci posibila problema de umflare a modulelor de airbag este un eufemism pentru "e posibil sa va treziti cu srapnel in creier"

            Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
            "Ethics. That's always so inconvenient."
            Cal Lightman

            Comment


            • #36
              Sunt si eu cu Jazz-ul, desi nu e in lista (e un GG1 cu motor de 1,2)
              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

              sigpic

              Comment


              • #37
                si eu cu al meu CU2:
                Pud: accord windshield side trim lifting
                Safety recall: front pass airbag over pressurised

                si e si CL7-ul care e la sandreiutz, doar pentru airbag.

                Am dat deja mail la astia din UK.
                '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                Comment


                • #38
                  Mda, si Accordul meu e pe lista. Partea buna: intalniri spontane la dealeri cu membri HondaFan
                  2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
                  2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
                  2000 Honda S2000 Berlina Black
                  http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

                  Comment


                  • #39
                    A sunat la iasi cineva sa vedem cum incep programarile? Acum am vazut postul si e destul de tarziu de sunat la ei. Mersi anticipat

                    Comment


                    • #40
                      acu am vazut si eu despre ce e vorba si am cautat dupa VIN. Rezultatul: "Pud : driveshaft incorrect heat treatment". Sunam la Casa Auto Iasi?

                      Comment


                      • #41
                        Bad news for Honda:
                        http://jakartaglobe.beritasatu.com/i...takata-airbag/
                        ....

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by rezare View Post
                          Pai inteleg ca sunt absolut toate masinile vandute local 2003-2012, e normal sa fim toti Si eu sunt.
                          Pai eu nu sunt , sunt serii apropiate cu a mea, dar nu si a mea
                          Honda Accord - 2006 2.0 Executive

                          Comment


                          • #43
                            Am stabilit ulterior ca m-am hazardat Pe de alta parte, ar fi bine sa-ti verifici seria pe site-ul UK daca masina nu e luata de noua din romania (chiar si luata de noua nu strica).
                            ex Accord 2.0 ES M/T 2007 CL7
                            Accord 2.4 Executive M/T CU2 2008
                            Suzuki SX4 1.6 GLX 4WD 2008
                            Mitsubishi Outlander 2.3 Invite 4WD 2012

                            Comment


                            • #44
                              Am facut azi o vizita la dealerul local Honda din Nuremberg (vad ca astia nu prea raspund la emailuri in orice limba le-as scrie EN / DE) si am facut o programare pentru vinerea viitoare.
                              Nu voiau initial sa inteleaga, cica trebuia sa fi primit personal o scrisoare de la Honda Europe bla bla - a trebuit sa insist si dupa ce i-am rugat sa verifice VIN in baza de date de recalluri au gasit repede si au fost de acord sa rezolve ei, cu programare (probabil sa le vina piesa). Totusi nu pot sa cred ca sunt prima persoana care se duce la ei cu acest motiv.
                              Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red


                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by IB View Post
                                Zice asa:

                                "Water pump pulley mounting bolt broken"

                                Nu stiam de asa ceva la motorul de 1.8...
                                Mie mi-au schimbat surubu cu pricina acum cativa ani, au zis ca era un recall pe tema asta. Nu m-au chemat special in service pentru asta, lasasem masina pentru revizia anuala.

                                Comment

                                Working...
                                X