Recall HONDA Romania

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Recall HONDA Romania

    Cel mai mare recall din Romania, 3.000 masini:

    VEZI AICI INFORMATEA ANPC!

    http://www.anpc.gov.ro/galerie/file/...nda_151210.pdf

    http://daimyo.ro/index.php?topic=433.0
    Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
    ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum


  • #2
    Mda, mi-am văzut Accordul pe listă
    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
    My cars:

    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

    Comment


    • #3
      Si-al meu e.
      "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

      Comment


      • #4
        Păcat că nu e şi Civic-ul meu. În felul ăsta schimbam şi eu emblema de pe volan, că a ajuns albă
        '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

        Comment


        • #5
          Si la mine sunt ambele, si Jazzul si Accordul...

          la Jazz, conform honda.co.uk
          Safety recall: front pass airbag over pressurised
          Safety recall: front driver airbag over pressurise
          iar la Accord doar
          Safety recall: front pass airbag over pressurised
          VFX
          Senior Member
          Last edited by VFX; 29-12-15, 18:07.
          2008 CL7 2.0 M/T SSE - Black
          2007 Jazz CVT - Blue
          “Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi.” Soichiro Honda
          sigpic

          Comment


          • #6
            Pai inteleg ca sunt absolut toate masinile vandute local 2003-2012, e normal sa fim toti Si eu sunt.
            ex Accord 2.0 ES M/T 2007 CL7
            Accord 2.4 Executive M/T CU2 2008
            Suzuki SX4 1.6 GLX 4WD 2008
            Mitsubishi Outlander 2.3 Invite 4WD 2012

            Comment


            • #7
              Nu, descarcă fişierul de la ANPC, are o anexă cu VIN-urile vizate.
              '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

              Comment


              • #8
                Stiu, de asta am zis "sunt si eu in lista". Ce vreau sa zic e ca pe ea sunt, din cate inteleg, toate masinile Honda vandute local intre anii aia. Verificarea daca ai o problema sau nu o fac cei din service, nu cred ca e filtrata lista de VIN-uri a priori.

                Poate cele care nu apar sunt importate, luate din .hu de exemplu sau aduse din afara.
                rezare
                Senior Member
                Last edited by rezare; 29-12-15, 10:57.
                ex Accord 2.0 ES M/T 2007 CL7
                Accord 2.4 Executive M/T CU2 2008
                Suzuki SX4 1.6 GLX 4WD 2008
                Mitsubishi Outlander 2.3 Invite 4WD 2012

                Comment


                • #9
                  Eu nu mi-am regasit masina in lista respectiva, dar voi face o intrebare la Asko (chiar daca masina a fost cumparata de la CM), doar pentru linistea mea interioara.
                  Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                  http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                  Comment


                  • #10
                    Titlul e un pic cam pompos, nu e vorba de toate masinile vandute in Romania in perioada respectiva. Din ce vad, in mare parte sunt accorduri si jazz-uri. Civicuri sunt doar cele din 2004. Civicurile 3d si 5d nu le vad pe acea lista.
                    Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
                    Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
                    1000 Locuri de vizitat in Romania

                    Comment


                    • #11
                      Da, asa e, scrie acolo cate sunt din fiecare. 2400 de accorduri, 450 de jazz-uri. Accordurile posibil sa fie mai toate, dar civicuri sunt doar 15.
                      ex Accord 2.0 ES M/T 2007 CL7
                      Accord 2.4 Executive M/T CU2 2008
                      Suzuki SX4 1.6 GLX 4WD 2008
                      Mitsubishi Outlander 2.3 Invite 4WD 2012

                      Comment


                      • #12
                        Nu-mi vine sa cred ca au scanat paginile si nu poti da un search ca tot omu'. Altfel, si al meu e pe lista. Si ziceam ca nu voi calca pe la Autoklass...

                        Sunt curios daca schimba capsulele pirotehnice sau altceva e de vina.
                        '08 Honda Accord 2.0 i-VTEC M/T
                        EX '89 Honda Prelude 2.0i-16
                        '99 Subaru Forester S-Turbo M/T
                        '07 Dacia Logan 1.4 MPI Laureate

                        Comment


                        • #13
                          Nici CR-V-urile 2007, 2008, etc nu apar in liste, dar o intrebare la Asko nu cred ca strica !
                          Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                          "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                          "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                          Comment


                          • #14
                            Există scan imagine (cum e în cazul ăsta) sau există scan în care poți căuta. Depinde pe ce au scanat și cu ce setări. Nu cred că au făcut asta intenționat.
                            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                            My cars:

                            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                            Comment


                            • #15
                              Si Accordul meu este pe lista - deja am scris emailuri catre Honda Trading si catre Honda Nuremberg sa vedem care se ocupa de reparatie.
                              E posibil ca astia din Germania sa spuna ca nu-i problema lor
                              Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red


                              Comment

                              Working...
                              X