Unde mai pot gasi un dealer serios in Romania?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Unde mai pot gasi un dealer serios in Romania?

    Salutare tuturor, detin o Honda Prelude '94 si doresc o sugestie pentru un dealer serios care imi poate aduce piese de schimb originale. Mentionez ca am trimis deja mailuri cu oferte de pret la doua reprezentante din tara (nu dau nume inca) si nu am fost luat in seama datorita vechimii masinii caci asa se poarta in Romania, nu se merita au zis, deoarece asa ne-au/ sau ne-am invatat. Am fost prezent si fizic in una din reprezentante si in momentul cand lansez o comanda cel din spatele biroului stramba din nas cand vine vorba de anul masinii si spune ca e cam greu. Stiu sigur ca piesele pe care doresc sa le comand sunt inca disponibile iar masina fiind HONDA nu vad de ce atata greutate avand in vedere ca dansii reprezinta marca. Nu se pune problema de buget, masina se va reconditiona total, asa ca va rog daca are cineva sugestii in privinta unui dealer serios sa ma puna in cunostinta indiferent de locatie. As vrea totusi sa fac si o reclamatie mai sus de Romania cu privire la situatia din reprezentantele noastre autohtone, ca dovezi detin mailuri si/sau filmari cu camera ascunsa. Multumesc anticipat.

  • #2
    Dar nu e musai să iei piesele de la un dealer Honda. Aș spune chiar că e contraindicat, cel mai probabil vor fi mai scumpe. Piese originale pot aduce și alții, există și magazine online. Īmi vin īn minte acum două: epiesa.ro și autokarma.ro. Chiar dacă nu au piesele listate pe site, iei legătura cu ei și le pot aduce.
    Te poți folosi de site-ul ăsta pentru a afla codurile OE ale pieselor și le soliciți direct după cod: http://www.lingshondaparts.com/honda...ct_VIN_C20.php
    '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

    Comment


    • #3
      Am trecut și eu prin același lucru am ceva vreme. Personal dacă ar fi să caut o piesă pentru Del Sol as cauta la următorii:

      Ticker, aici pe forum) dacă vorbim de chestii puțin voluminoase (mărunțișuri)
      Magazinele online din UK
      Dealer - Carpati urmat de Asko.

      Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
      Ex: Honda Civic 1.8 i-VTEC

      Comment


      • #4
        Multumesc dar ma confunzi nu am activitate de genul.

        Beckxy mai aduce, bigfoot23 si altii
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #5
          Originally posted by ticker View Post
          Multumesc dar ma confunzi nu am activitate de genul.

          Beckxy mai aduce, bigfoot23 si altii
          My bad... Bekxy era inculpatul. Aveți poze asemănătoare pe forum. Sorry!

          Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
          Ex: Honda Civic 1.8 i-VTEC

          Comment


          • #6
            Păi bine, măi, numai pozele's de noi?
            '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

            Comment


            • #7
              Multumesc frumos tuturor pentru indrumari si sugestii, da, aveti dreptate, am sa incerc direct pe site-urile mentionate mai sus, doar ca as avea unele indoieli cu privire la autenticitatea pieselor dar avand in vedere situatia nu am de ales si da, poate le-as gasi si mai ieftin avand in vedere ca reprezentanta mai umfla preturile uneori. Si apropo, aveti idee cat timp mai putem gasi piese pentru 'adolescentele' noastre? Stiam ca undeva pana la 30 de ani dupa incetarea fabricatiei modelului respectiv, desi cred ca in USA se gasesc permanent piese avand in vedere ce masini au.
              Mr_Lee
              Junior Member
              Last edited by Mr_Lee; 30-11-15, 11:34.

              Comment

              Working...
              X