Noul Civic Sedan (model European) 2016- speculatii

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Noul Civic Sedan (model European) 2016- speculatii

    Cum nu avem topic inca, am zis sa fac eu unul.

    Generatia a 10-a de Civic Sedan se zice ca va fi globala, deci mari diferente fata de cea s-a prezentat in US nu vor fi, decat la motoare.

    La ei se comercializeaza cu 2.0 aspirat 159 CP combinat cu manuala 6t si 1,5 Turbo 174 CP combina cu CVT.
    Astazi s-a confirma semi-ificial ca de la anul motorul Turbo va veni combinat si cu manuala cu 6 trepte.

    Stirea aici: http://www.worldcarfans.com/11511201...my/lowphotos#4



    Speculatia mea e ca in Europa va veni cu motorul 1.5 T in 2 configuratii de putere 150 si 200 CP.
    Ce nu mi-e clar e daca vor baga dieselul de 1,6...

    Si niste poze cu modelul de state sa ne mai clatim ochii pana la prezentarea europeana.





    si in varianta cu Halogene cu lupa:






    Mai multe poze:

    http://www.autoblog.com/2015/10/19/2...-review-video/
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

  • #2
    hilara combinatia de hatchback cu sedan (ma refer la partea din spate, modul de deschidere al portbagajului, si look-ul overall). La interior zici ca e un Lancer, asa rudimentar (asta e motivul pentru care nu mi-am luat Lancer in locul Hondei: interiorul, e mult prea saracacios si gol).
    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

    Comment


    • #3
      Nu mi se pare saracacios. Probabil tableta iti da senzatia asta.

      Mai putine butoane fizice, mai multe tactile...
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • #4
        e bordul overall, nu doar ecranul (ala se regaseste si pe lancer).
        '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
        Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

        Comment


        • #5
          Mie imi place bordul, este elegant si rafinat.

          @ticker: 174 hp <> 174 CP. 174 hp = 176.4 CP

          https://www.google.ro/search?q=conve...Mcj-ygPourSwAg
          "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

          Comment


          • #6
            De acord nea Delphi, dar tot pe acolo e Oricum stii si tu ca nu vine in EU motorul pt USDM cu puterea respectiva.
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • #7
              Uau, ce festival de plastice ieftine la interior. Vad ca nu vor deloc sa evolueze putin. Pielea de pe scaune arata jalnic mai ales la bancheta din spate
              ....

              Comment


              • #8
                Da, nea ticker, e pe-acolo. Si ala de 201 sau 202 hp care vine in Europa, tot pe acolo este.
                "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Dan P View Post
                  Uau, ce festival de plastice ieftine la interior. Vad ca nu vor deloc sa evolueze putin.

                  plasticele mai scumpe is mai grele => greutate mai mare => consum mai mare => emisii mai mari => furaciune la teste => scandal mare => amenda mare
                  deci mai bine asa, pacat de curu ala care arata ca curu
                  Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                  '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                  Comment


                  • #10
                    In toate review-urile pe care le-am citit si in toate filmuletele pe care le-am vazut despre civicul sedan american 2016 (ca ala e in link-ul pus de ticker), toata lumea era entuziasmata de calitatea materialelor de la interior si spunea ca nu prea se mai gaseste asa ceva pe o masina din clasa asta.

                    Fundul ala e inspirat dupa ala de la Insight. Si mie mi se pare aiurea.
                    "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                    "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                    Comment


                    • #11
                      Sorry, mie imi place curu
                      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Da, e pe acolo.
                        "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                        "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                        Comment


                        • #13
                          MI se pare foarte frumoasa masina, mai ales cu spatele de Insight. de gustibus..

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by ticker View Post
                            Sorry, mie imi place curu
                            Si mie! Toata masina, de altfel.

                            Comment


                            • #15
                              Arata chiar ok. Daca se tin de cuvant si aduc motorizarea de 204cp in .eu, e foarte posibil sa ma aiba de client.
                              Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                              Comment

                              Working...
                              X