Reconditionare caseta directie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Eu am reconditionat caseta in Bucuresti sector4 si dupa aproape 2 ani nu sunt probleme DORU 0765378223 seful de service...in 2-3ore este gata si poti sta acolo sa vezi ce-i face.

    Comment


    • #32
      Originally posted by BizaRRe View Post
      Update fericit, sa zic asa. Am ajuns cu masina la service astazi si a fost nevoie de o ora si jumatate sa depisteze zgomotul acela foarte ciudat. Totul se datora unui surub slabit pe cadrul motor. Incredibil pentru mine, cel putin, de la un lucru aparent minor ce efecte pot aparea.
      Salut, am si eu aceeas problema. Unde se afla surubul pe care l-ai gasit slabit ?

      Comment


      • #33
        Caseta directie

        Doru-Cristian ,,, ce poti sa-mi spui mai mult despre reconditionarea casetei? Am o Honda civic sedan model 2008, 1799/140 , 179000km , si mi-a aparut de vreo doi ani acel zgomot de zici ca se rupe sau metal pe metal cand merg pe suprafete cu denivelari , macadam . Dupa toate verificarile , ITP la reprezentanta Honda Braila, ITP la APAN Galati , in garaj , totul e ok! doar caseta scoate zgomote . Adica ,, dupa ce am indepartat burduful , am vazut jocul pe verticala a bratului ce iese din caseta . Am dat vina pe rotulele axiale ,, le-am verificat ,, nimic , am zic ca sunt capetele de bara ,, nimic ,, dupa ce am dat burdufurile de la caseta am vazut jocul. Si testul cel mai serios a fost cu burdufurile indepartate , miscam de masina , o leganam stanga dreapta si jocul e vizibil in bucsa de pe partea finala a casetei . Sunt multe firme care reconditioneaza dar dupa n" telefoane ,,, iti poti da seama daca stiu despre ce este vorba . poti sa-mi dai mai multe detalii despre totul. Multumesc ! petricagirip@yahoo.com

        Comment


        • #34
          Pana la urma reconditionarea asta tine de schimbarea unor bucse?

          Comment


          • #35
            Doru ,,, cum te pot contacta sa discutam pe problema cu ,, caseta ,,?

            Comment


            • #36
              Salut Forum Honda
              Incerc sa aflu de la posesorii Honda , cum au rezolvat problema ,,Caseta Directie,,. Este o problema generala dar nimeni nu spune cum si unde a rezolvat aceasta problema. Tot caut , tot incerc sa gasesc o rezolvare , si nimic. Astept ! e o problema generala ,,,. Multumesc pentru ajutor .

              Comment


              • #37
                Eu am reconditionat la un CL7 in Bucuresti la UTA Expert, 0722 342 256, 1000 ron parca pentru ca nu a fost demontata de pe masina. Altfel era 1200 sau 1500 din ce imi amintesc. Am lasat masina dimineata si seara am luat-o. Dupa 6 luni am vandut masina, dar in timpul ala nu am mai avut nicio problema.
                Intre timp, cineva mi l-a recomandat in Bucuresti si pe Doru, cel care a lasat numar de telefon in primul post de pe pagina asta.
                Sper sa nu se considere reclama.

                Comment


                • #38
                  Am o bătaie la caseta, pe partea stânga, civic mk8 5d 1.8 de UK. Unde pot recondiționa caseta mai aproape de braila? Pana la urma nu dau înapoi nici din a trage o fugă la capitala..

                  Comment


                  • #39
                    Am ales ,,TUREAL,, , 1150ron , garantie 2 ani cu o verificare din 6 in 6 luni. Trebuie sa aleg ziua cand ma voi programa. O fi bine , o fi rau?

                    Comment


                    • #40
                      La ei am reconditionat si eu caseta acum vreo luna la accordul meu, 1250ron cu tot cu demontat/montat pe masina. La mine scadea nivelul uleiului servo si trebuia sa completez la cateva luni, alt simptom nu aveam.
                      Caseta se comporta ok pana acum, n-am ce sa zic.
                      Insa ai grija sa te duci cu uleiul tau servo Honda PSF, altfel ei iti pun unul generic care il pun la toate masinile.
                      La demontat/montat caseta pe masina sunt cam neglijenti... mi-au dereglat pedala/senzorul frana si imi stateau becurile aprinse la frane dupa ce luam piciorul de pe pedala, jantele erau manjite de ulei, cablul sondei lambda era lasat atarnat neprins in clema....
                      ...and saw under the sun, that the race is not to the swift, nor the battle to the strong, neither does bread come to the wise, nor wealth to men of understanding, nor yet favour to men of skill; but time and chance happen to them all.

                      Comment


                      • #41
                        Honda Civic sedan , 1,8 /140 cp ,, caseta electrica . Deci sa inteleg ca trebuie sa stau cu ochii pe ei . Multumesc de sfat.

                        Comment


                        • #42
                          Daca mai sus se face referire la serviceul din sectorul 4, de langa spitalul Alexandru Obregia, la care se intra pe langa benzinaria omv, eu unul am avut probleme la 12 luni de la reconditionarea casetei pentru clio si evident nu au vrut sa isi asume greseala si nici eu nu mi-am pierdut timpul. Singura solutie viabila a fost sa caut la dezmembrari una, dar dupa lungi cautari am avut noroc de una buna.

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by gab1 View Post
                            La ei am reconditionat si eu caseta acum vreo luna la accordul meu, 1250ron cu tot cu demontat/montat pe masina. La mine scadea nivelul uleiului servo si trebuia sa completez la cateva luni, alt simptom nu aveam.
                            Caseta se comporta ok pana acum, n-am ce sa zic.
                            Insa ai grija sa te duci cu uleiul tau servo Honda PSF, altfel ei iti pun unul generic care il pun la toate masinile.
                            La demontat/montat caseta pe masina sunt cam neglijenti... mi-au dereglat pedala/senzorul frana si imi stateau becurile aprinse la frane dupa ce luam piciorul de pe pedala, jantele erau manjite de ulei, cablul sondei lambda era lasat atarnat neprins in clema....
                            Am inteles ca trebuie "initializata" caseta dupa reconditionare sau mai bine zis cand o monteaza pe masina ,,la calculator,, . Stii ceva de asta?

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by gab1 View Post
                              La ei am reconditionat si eu caseta acum vreo luna la accordul meu, 1250ron cu tot cu demontat/montat pe masina. La mine scadea nivelul uleiului servo si trebuia sa completez la cateva luni, alt simptom nu aveam.
                              Caseta se comporta ok pana acum, n-am ce sa zic.
                              Insa ai grija sa te duci cu uleiul tau servo Honda PSF, altfel ei iti pun unul generic care il pun la toate masinile.
                              La demontat/montat caseta pe masina sunt cam neglijenti... mi-au dereglat pedala/senzorul frana si imi stateau becurile aprinse la frane dupa ce luam piciorul de pe pedala, jantele erau manjite de ulei, cablul sondei lambda era lasat atarnat neprins in clema....
                              Originally posted by Doru-Cristian View Post
                              Eu am reconditionat caseta in Bucuresti sector4 si dupa aproape 2 ani nu sunt probleme DORU 0765378223 seful de service...in 2-3ore este gata si poti sta acolo sa vezi ce-i face.
                              Am inteles de la cei de la HONDA ,ca caseta dupa reconditionare si montare pe masina trebuie "initializata". Ce poti spune?

                              Comment

                              Working...
                              X