Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 35 of 35

Thread: Reconditionare caseta directie

Junior Member
    Marca
    Honda
    Model
    Civic sedan
    Motorizare
    1799
    Eu am reconditionat caseta in Bucuresti sector4 si dupa aproape 2 ani nu sunt probleme DORU 0765378223 seful de service...in 2-3ore este gata si poti sta acolo sa vezi ce-i face.

Junior Member
    Marca
    HONDA
    Model
    ACCORD
    Motorizare
    2.2 I-DTEC
    Quote Originally Posted by BizaRRe View Post
    Update fericit, sa zic asa. Am ajuns cu masina la service astazi si a fost nevoie de o ora si jumatate sa depisteze zgomotul acela foarte ciudat. Totul se datora unui surub slabit pe cadrul motor. Incredibil pentru mine, cel putin, de la un lucru aparent minor ce efecte pot aparea.
    Salut, am si eu aceeas problema. Unde se afla surubul pe care l-ai gasit slabit ?

Junior Member CVCC
    Marca
    Honda
    Model
    Civic Sedan
    Motorizare
    1.8 i-VTEC

Caseta directie

Doru-Cristian ,,, ce poti sa-mi spui mai mult despre reconditionarea casetei? Am o Honda civic sedan model 2008, 1799/140 , 179000km , si mi-a aparut de vreo doi ani acel zgomot de zici ca se rupe sau metal pe metal cand merg pe suprafete cu denivelari , macadam . Dupa toate verificarile , ITP la reprezentanta Honda Braila, ITP la APAN Galati , in garaj , totul e ok! doar caseta scoate zgomote . Adica ,, dupa ce am indepartat burduful , am vazut jocul pe verticala a bratului ce iese din caseta . Am dat vina pe rotulele axiale ,, le-am verificat ,, nimic , am zic ca sunt capetele de bara ,, nimic ,, dupa ce am dat burdufurile de la caseta am vazut jocul. Si testul cel mai serios a fost cu burdufurile indepartate , miscam de masina , o leganam stanga dreapta si jocul e vizibil in bucsa de pe partea finala a casetei . Sunt multe firme care reconditioneaza dar dupa n" telefoane ,,, iti poti da seama daca stiu despre ce este vorba . poti sa-mi dai mai multe detalii despre totul. Multumesc ! petricagirip@yahoo.com

Senior Member ASIMO vtin's Avatar
    Marca
    Honda
    Model
    Civic FD1; ex FK2
    Motorizare
    1.8 i-VTEC
    Pana la urma reconditionarea asta tine de schimbarea unor bucse?

Junior Member CVCC
    Marca
    Honda
    Model
    Civic Sedan
    Motorizare
    1.8 i-VTEC
    Doru ,,, cum te pot contacta sa discutam pe problema cu ,, caseta ,,?

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Bookmarks