Xander: '02 Honda Accord Type-R 2.2 VTEC M/T, Nighthawk Black Pearl (CH1)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce culoare ai in plan?
    Ceva cu championship?
    ....

    Comment


    • E surpriza, ceva discret si special.

      Daca va fi culoare OEM Honda, va fi sigur revopsita in aceeasi culoare originala - Nighthawk Black Pearl. Alb Championship nici nu imi place in mod special si sincer mi se pare aiurea sa o fac asa deoarece cele 50 buc de ATR care au venit in culoarea asta au fost editie speciala, au placuta cu numar (xx / 50) etc. Practic ar fi un fake si nu caut asta.

      90% insa se va schimba cu o culoare "special order" de Porsche (Porsche PTS - Paint to Sample), ceva la care ma gandesc de mult si care cred ca i se si potriveste foarte bine, fiind spectaculoasa, dar discreta.
      '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

      Comment


      • Nimic nou?
        ....

        Comment


        • Ba da, si chiar chestii surprinzatoare, de bine zic eu.

          Imi mai trebuie ceva timp, cam o luna, sa vad actele gata, nu ma laud inainte. Stay posted!
          '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

          Comment


          • Salut,
            Imi cer scuze ca "dau buzna" in topicul acesta, am indraznit avand in vedere ca am gasit o activitate mai recenta.As avea o intrebare : ma poate ajuta cineva cu un owners manual pt un Atr varianta 2002 ? Caut pe net de cateva ore bune si nu reusesc sa gasesc nimic.
            Multumesc anticipat pentru un raspuns.

            Comment


            • Abia acum am vazut mesajul tau.

              Am manualul dar e in masina, care la randul ei se afla intr-un garaj subteran unde nu pot ajunge acum cu carantina asta. Te pot ajuta cu sfaturi punctuale daca imi spui ce ai nevoie insa. Inteleg ca ti-ai luat un ATR?

              In alta ordine de idei, Paste fericit tuturor si stati geana pe topicul asta ca o sa revin cu niste detalii incendiare zilele urmatoare! Asa ca de tabloid am dat-o ))
              '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

              Comment


              • Unii asteapta de anul trecut.
                ....

                Comment


                • Originally posted by Xander View Post
                  Abia acum am vazut mesajul tau.

                  Am manualul dar e in masina, care la randul ei se afla intr-un garaj subteran unde nu pot ajunge acum cu carantina asta. Te pot ajuta cu sfaturi punctuale daca imi spui ce ai nevoie insa. Inteleg ca ti-ai luat un ATR?

                  In alta ordine de idei, Paste fericit tuturor si stati geana pe topicul asta ca o sa revin cu niste detalii incendiare zilele urmatoare! Asa ca de tabloid am dat-o ))
                  Salutari,
                  Multumesc pentru raspuns, chiar daca vine cu intarziere (aceeasi cu care se pare ca raspund si eu ).Pana la urma m-am enervat si am cumparat unul de pe e-bay din Anglia, care a venit si cu un portofel de acte.
                  Ca sa raspund intrebarii tale, Da , am achizitionat un ATR 2002 din Germania in februarie anul asta.Masina are nevoie de some love and care, dar sper sa o aduc acolo unde trebuie.
                  Am avut ocazia sa merg mult (pasager) cand eram in liceu cu un ATR si daca nu ma insel e vorba de ATR-ul pe care l-a achizitionat DOC, din pozele pe care le-am vazut si datele pe care le-am citit pe topic e unul si acelasi.Evident asta se intampla pe vremea cand era la primul proprietar.Am ramas indragostit de masina asta de atunci.
                  Momentan m-a prins situatia cu Coronavirus-ul plecat din tara si masina e in service.Pana acum am pe to do list : cauciucuri , discuri+placute fata , niste scurgeri de ulei pe la cutie, delcou,conducta de ac si mai nasol caseta de directie , pe care ma chinui sa o gasesc pe net pentru ca pretul pt una originala dat de mecanic era o cifra abominabila de 7500 lei.
                  Scuze , m-am apucat sa scriu si-mi dau seama ca sunt offtopic,am condus-o o singura data de cand am luat-o si sunt frustrat .
                  Anyway , daca nu e cu suparare , m-as mai intoarce pe topic pentru niste intrebari daca se poate?
                  Multumesc
                  Alex

                  Comment


                  • Sigur, imi poti scrie oricand. Deci ai mers cu ATRul gri pe vremea cand era la dl. Suteanu. Foarte tari masinile astea, sper doar sa ai rabdarea si bugetul necesar sa te ocupi de ea. Sunt deja vechi si au nevoie de diverse, dar si satisfactia e pe masura. Sunt extrem de rare deja (sub 1000 buc in circulatie) si sincer ar fi extrem de trist sa tot dispara cate una.

                    E cumva neagra a ta? Am vazut acum 2 seri una neagra cu ceva jante inchise la culoare cum zbura prin Constitutiei. Semana mult cu a mea, daca nu eram langa ea, chiar imi faceam griji serioase. ) Anyway, se auzea foarte fain masina, clar avea CAI, poate si evacuare.
                    '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                    Comment


                    • Consider acest topic cel mai potrivit pentru a lasa linkul de mai jos:
                      InjectoR
                      Senior Member
                      Last edited by InjectoR; 10-03-21, 01:23.
                      Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

                      … Jazz do it ...

                      Comment


                      • Aiaiaiaiaiai, ce tehnologie! Multumesc mult pentru semnalare. Cine dracu s-ar fi gindit la "sablare" (ca la asta te gindesti initial) cu gheata carbonica! Rezultatul e pe masura masinii!
                        "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

                        Comment


                        • Ceva noutati??
                          ....

                          Comment


                          • Super multe... Nici nu stiu de unde sa incep!
                            '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                            Comment

                            Working...
                            X