Xander: '02 Honda Accord Type-R 2.2 VTEC M/T, Nighthawk Black Pearl (CH1)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vezi ca interiorul este old school si daca pui lumina alba o sa se vada aiurea.
    Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
    Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

    ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
    ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

    Comment


    • Sau ai putea incerca ceva de genul acesta: http://www.ebay.de/itm/36mm-Soffitte...0AAOSwNSxVHA49
      Eu de genul acesta am la portbagaj, doar ca sunt T10 W5W. Daca vrei iti pot face o poza sa iti faci o idee de lumina.

      Totusi, ca si Doc.... nu crezi ca ar fi mai ok cu o lumina interioara galbena("alb cald" clasic de la bec incadescent)?
      De exemplu eu la F11 nu am schimbat luminile interioare pentru ca imi place mult mai mult cum se vede cu becurile clasice, decat albul oferit de un led.
      BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

      Comment


      • Sunt de acord cu voi, dar exista leduri 4000k, chiar daca sunt rare... As pune si bec normal, doar ca e chior maxim, nici nu zici ca e aprinsa plafoniera... Si am doar una la oglinda, in spate nu vezi nimic, nimic...
        '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

        Comment


        • Pune plafoniera de logan/renault in spate si ai scapat de problema.
          Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
          Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

          ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
          ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

          Comment


          • Si pentru ca imi place sa dau din lac in put... Masina e la detailing - cum au pus laveta cu solutie speciala de curatat pe plafon, cum s-a desprins panza si atarna... Imi mananca zilele masina asta... Le-am zis sa continue sa il spele, macar sa fie curat. Nu au dat decat cu o simpla laveta foarte usor imbibata in spuma activa de curatat plafonul... Vechimea masinii si-a spus cuvantul, lipiciul era probabil terminat. Nici asa murdara cum era nu puteam sa o las, deci nu sunt foarte suparat. Sa vad cum remediez problema, mai ales ca e in zona de deasupra soferului cel mai rau...
            '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

            Comment


            • Poti incerca cu multa rabdare, folosind o seringa, sa injectezi adeziv, sa presezi si tot asa fina finalizezi si nu cutezi materialul. Este cea mai simpla metoda. Parerea mea. (mi-am dat si eu cu parerea nu dati cu pietre)

              Comment


              • Nu merge, m-am gandit si eu... Trebuie un adeziv de contact spray, aplicat in conditii speciale, astfel incat sa nu treaca prin material si sa lase urme vizibile cand il presezi. Trebuie desfacut plafonul, asta e clar. O sa ma gandesc, momentan ramane asa.
                '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                Comment


                • Xander: '02 Honda Accord Type-R 2.2 VTEC M/T, Nighthawk Black Pearl (CH1)

                  Banda dublu adeziva )) cea pentru oglinzi resista la temperaturi ridicate


                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  '17 Civic TypeR FK8 Championship White
                  '08 RAV4 2.0 VVTi 4WD
                  ex : 06' Civic 5d 2.2 i-CTDI 140cp
                  ex: '09 Civic TypeR Nighthawk Black

                  Comment


                  • Poti incerca banda dublu adeziva, iti recomand pe cea de exterior deoarece rezista la temperaturi inalte, plus sa fii atent si la parametru kg per centimetru de banda, la unele scrie la altele nu. Daca nu gresesc parca maximul vazut de mine este 150kg/metru. Cu 100 sau 120 gasesti sigur
                    Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

                    … Jazz do it ...

                    Comment


                    • Click image for larger version

Name:	20160522_170325.jpg
Views:	2
Size:	63.0 KB
ID:	722678Click image for larger version

Name:	20160522_012758.jpg
Views:	2
Size:	49.0 KB
ID:	722679Click image for larger version

Name:	20160522_012805.jpg
Views:	1
Size:	44.6 KB
ID:	722680

                      Masina a iesit de la detailing si arata iuuuresh!

                      A primit si toate badge-urile OEM (le aveam dar am asteptat sa termin polish-ul inainte sa le montez).

                      Incepe sa semene tot mai mult cu un ATR. ))
                      '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                      Comment


                      • Parca acum este scoasa prima data la plimbare. Sa ai parte de parcari ca cea din imagine.

                        Comment


                        • Superba jucaria .
                          Sa va distrati impreuna .
                          The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
                          https://www.instagram.com/iamrusu/

                          Comment


                          • Vezi ca ploua si se uda.
                            Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                            Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                            ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                            ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                            Comment


                            • p0rn car!

                              Comment


                              • @Doc: isi petrece cea mai mare parte a timpului la subterana, e ok.
                                '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                                Comment

                                Working...
                                X