Xander: '02 Honda Accord Type-R 2.2 VTEC M/T, Nighthawk Black Pearl (CH1)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dar unul mare sa se vada bine
    ....

    Comment


    • Așa?


      Click image for larger version

Name:	like-sign.jpg
Views:	1
Size:	30.2 KB
ID:	723717
      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
      My cars:

      '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

      Comment


      • Bai va multumesc tare mult! Cred ca exagerati putin fiindca mai e de munca la masina, dar da, am investit mult timp si ceva bani si rezultatele incep sa se vada.

        Brotacica mica este refacuta in mare parte. Cei de la Asko impreuna (cred) cu Honda Trading s-au apucat sa refaca niste "vechituri" Honda. La vopsitorie mai era si un Accord Gen 1, care avea probleme destul de grave cu rugina. Le-am bagat microbul in sange, nu mai scapa nimeni.
        '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

        Comment


        • Originally posted by KMR View Post
          Așa?


          [ATTACH=CONFIG]54348[/ATTACH]
          Cam mic, dar merge si asta .😁
          ....

          Comment


          • Va multumesc!

            Acum am inteles de unde s-au inspirat pentru design-ul evacuarii la noul Civic Type R. ))

            La masini de genul asta, nu te mai incurci cu 2 tobe obosite pe lateral.

            Click image for larger version

Name:	ferrari f40.jpg
Views:	1
Size:	54.0 KB
ID:	723727
            '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

            Comment


            • Pai se stia asta (scria prin review-uri), nu este ceva nou Partea buna : este un setup functional (explicau cei de la Honda rolul tevii din mijloc), nu doar design.

              Comment


              • Am scris pe thread-ul lui BEKXY si am zis sa scriu si aici, poate intereseaza pe cineva.

                O sursa buna de becuri LED este:

                https://www.superbrightleds.com/

                Eu de aici am luat pentru ATR, toate detaliile oferite sunt corecte, descrierea este clara, stii exact ce cumperi. Calitate buna, se vede ca sunt fabricate in alte conditii decat cele chinezesti (sau asa par).

                Problema lor este ca sunt destul de scumpe, nu ai varietate extrem de mare si mai platesti si Vama... Eu am ajuns la 1000 RON pentru becurile de bord la ATR (tot bordul inclusiv cele din butoane precum lampi ceata, comenzi aer cond etc + cele de pe usi + lumina portbagaj, nr. inmatriculare) + becuri rezerva.

                @Dinoc: Habar nu am avut ca "se stia". Eu am facut legatura pur intamplator, am avut o revelatie. ) Poate gasesti sa imi dai si mie sa vad care este rolul tevii nr. 3, eventual si de ce e rosie (ironie, dar de numarul lor chiar sunt interesat). Merci!
                '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                Comment


                • https://www.carthrottle.com/post/wqx2p4v/ min 2:00.
                  Era si scris prin vreun articol, dar nu-l mai gasesc.
                  "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

                  '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

                  Comment


                  • Wrong post . E acelasi link si mai sus.
                    The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
                    https://www.instagram.com/iamrusu/

                    Comment


                    • Mda... Puerila explicatia. Sau poate nu cunosc eu subiectul. Nu mi se pare ca ar justifica design-ul asta oribil. De ce sa fie mai mica? De ce sa fie rosie? De ce sa fie 3? De ce sa nu fie toate 3 bagate intr-un tips oval si gata? In fine... oricum nu imi transmite nimic masina, e jale la capitolul design. Interiorul e lipsit de viata total, nu mi se pare nimic out of the ordinary, poate doar kitch. Ma rog... nu vreau sa supar pe nimeni. E o chestiune de gusturi. Cel anterior arata de 3 ori mai bine, desi nici ala nu imi place in mod deosebit.
                      '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                      Comment


                      • Chiar e fix chestie de gusturi. Mie imi place mult, mult mai mult decat cel anterior.

                        Spune-mi si mie te rog cam cat a durat sa vina ledurile si cat mai este vama, procentual. 16%? 19%?
                        Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                        Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                        ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                        Comment


                        • Au venit repede, 2 sapt max. Vama a fost cam 20% daca imi aduc bine aminte, dar a fost o discutie intreaga daca sa le considere electronice sau componente auto. Nu stiu ce a ales tipa de acolo, posibil sa fi fost mai ieftine daca alegea invers... Nu mi-am batut capul cu asta.

                          Fara vreo treaba cu Honda. My car vs. my GF's car. Aceeasi masina, 2 generatii diferite.

                          Click image for larger version

Name:	Merc Coupe.jpg
Views:	1
Size:	89.9 KB
ID:	723729
                          '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                          Comment


                          • frumoasa rau cea visinie
                            '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                            Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                            Comment


                            • Si cu pielea aia crem .... lovely
                              ex-FN2 owner
                              Loved it every second!

                              Comment


                              • cum e visiniul ala sau rosu ce o fi.... nu-mi place. Merc=negru. Greu cu gusturile astea.

                                Poate sunt eu mai clasic.
                                Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                                Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                                Comment

                                Working...
                                X