Xander: '02 Honda Accord Type-R 2.2 VTEC M/T, Nighthawk Black Pearl (CH1)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sau un S2000. Greu, dar (inca) gasesti una in mintile ei, sa merite efortul.
    Accord-ul pentru costum, S2000 pentru "joaca"...
    Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

    Comment


    • @Xander scuze de intrebare, folosesti ATR-ul ca daily? faci multi km cu el pe an? iarna il scoti afara? doar din curiozitate intreb, nu doresc sa sune a interviu

      Daca o aduci la starea OEM (sau care iti doresti) si simti ca ti-ai indeplinit scopul, ar fi totusi pacat sa o vinzi. Daca ai posibilitatea de a o pastra asa, vreo 15 ani ar fi o investitie, pe langa faptul ca te-ai putea bucura de ea anual la unele iesiri/intalniri.
      Si daca te plictisesti, poti sa incepi alt proiect, fara a-l vinde pe cel terminat. Poate iti faci un mic garaj cu frumuseti rare.

      Comment


      • În S2000 e posibil să nu intre
        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
        My cars:

        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

        Comment


        • In S2000 intru, dar la limita rau... Am condus de 2 ori si m-am asezat in el de mai multe ori si nu prea m-as hazarda sa cumpar, desi am cochetat cu ideea. Decapotat merge ok, cu copertina trasa e claustrofobie maxima, ating cu capul, nu stau ok nici in latime - am spatele lat si copasele mari de la sport... Ma rog, daca as gasi vreo oferta ok, m-as gandi serios, masina imi place mult, dar nu neaparat mai mult decat un ATR, EK, ITR etc. Va fi legendara cu siguranta.

          @Scarr: Regretul meu actual este ca o folosesc prea rar, si e oarecum inexplicabil. Am o serie de motive pentru care se intampla asta: am tot reconditionat la ea si a stat mult timp desfacuta (fara bord, fete de usi etc), dupa prima faza mi-a placut atat de mult cum a iesit si am incercat sa o protejez cat mai mult (stat la subteran, mers rar cu ea, neutilizata iarna sa o feresc de sare etc), am o oarecare retinere sa o utilizez prin traficul asta nebun, ca sigur se vor intampla chestii - masina nu mai are CASCO ca nu se mai poate face la masini >15 ani.

          Totusi, este un daily excelent odata ce te obisnuiesti cu ea - e spatioasa, scaunele sunt incredibil de bune, suspensia nu e nici pe departe atat de dura ca cea de pe FN2 de exemplu. Are niste neajunsuri precum directia clasica rack si pinion asistata hidraulic care pe loc e oarecum grea + raza de bracare foarte mare - intorci pe o straduta din 5 manevre, aerul conditionat nu e tocmai unul modern, dar face fata cu brio - cand zic ca nu e modern ma refer ca face rece in masina mai greu un pic si aduce o vibratie sesizabila (eu am suport motor frontal poliuretan si automat simti orice). Acum ca am pus si muzica, o sa am si un sistem bluetooth pentru convorbiri si ascultat TIDAL de pe telefon etc, zic ca va fi f ok si ca daily. Consuma super decent - undeva la 14% in oras scoasa doar la alergat, asa la mers normal cred ca s-ar duce mai jos.

          Planul e sa o tin cat mai mult si sa merg cat mai mult cu ea, are cam 165000 km, deci oarecum putini pentru varsta ei. In curand va fi full OEM (vizual in special) si mi-ar placea sa ajung pe la niste intalniri europene de Honde mai vechi. Poate va fi si daily pentru o perioada, posibil sa scap de Merc.
          '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

          Comment


          • @Xander: cu toata jena, te intreb ce inaltime si ce greutate ai, asta ca sa ma linistesc sau nu cu privire la S2000, ca nu am intrat niciodata in vreuna.
            Daca ti se pare deplasata rugamintea mea, nu o lua in seama.
            Multumesc!

            Comment


            • Stai linistit, nu e bai. Am 188 cm si aprox. 100 kg, dar dispuse sa te incurce in scaunul de la masina - am 120 cm circumferinta piept-spate si 60+ cm la coapse. )
              '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

              Comment


              • mai o dimensiune lipseste si poti sa pui anunt la matrimoniale
                Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                Comment


                • Cam tot pe acolo as fi si eu, cu vreo 3cm mai scund si cu ceva deficit la coapse, ca am avut grija sa-mi busesc spatele. Pfui, cred ca m-ai calmat definitiv cu S-ul. Bine, deja varsta mea isi spune cuvantul si cred ca m-as simti mai comod decat tine.
                  Damn...
                  Multumesc pentru informatie!

                  @Spoon: uite ca am iesit si eu pe piata.
                  Si nu e corect la matrimoniale, ci la patrimoniale.

                  Comment


                  • )) Treaba buna!
                    '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                    Comment


                    • Domnilor?
                      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                      My cars:

                      '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                      Comment


                      • Poze de la ultima operatiune de montaj insonorizare. Am facut doar 2, sunt de proasta calitate si sunt before si after (cu buretele pus) deci nu prea ai ce vedea. Imi pare rau ca nu am facut mai multe si cu Dynamatul etc, acum nu mai desfac sa ajung la el.

                        Click image for larger version

Name:	20170314_145926.jpg
Views:	1
Size:	52.2 KB
ID:	723713Click image for larger version

Name:	20170314_134523.jpg
Views:	1
Size:	68.5 KB
ID:	723714

                        Atasez si alte cateva poze:

                        1. O intalnire interesanta la ASKO (masina maxim murdara si fara bord, fete usi etc):

                        Click image for larger version

Name:	20170309_131327.jpg
Views:	2
Size:	70.7 KB
ID:	723715

                        2. Mint OEM CD-Player

                        Click image for larger version

Name:	20170314_152846.jpg
Views:	1
Size:	17.1 KB
ID:	723712

                        3. #coolsticker

                        Click image for larger version

Name:	20170309_134643.jpg
Views:	1
Size:	32.6 KB
ID:	723716
                        '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                        Comment


                        • Presupun ca e cu Adancata stickerul?
                          Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

                          … Jazz do it ...

                          Comment


                          • Adancata englezeasca. :P
                            '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                            Comment


                            • Sper sa nu se supere Maruta ca spun asta, dar... masina arata cu totul exemplar. Parca e noua. Felicitari!
                              Prima poza e fabuloasa cu brotacica aia mica. Oare cum au gasit-o?

                              Comment


                              • Topicul masinii asteia are neaparata nevoie de butonul "like".
                                "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

                                Comment

                                Working...
                                X