ALLEXINO: '10 Honda CR-V 2.0 A/T Executive, Galaxy Grey Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    CR-V de 2.0 are rezervor mai mic decat Accordul de 2.0? In conditiile in care consuma substantial mai mult, asta e nasol...
    Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
    Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
    ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

    Comment


    • #32
      Intrebare:
      Am observat ca DVD-ul de navi este 2011, ceea ce il face cam saracacios in info.
      Exista pe OLX diverse oferte de DVD-uri chiar 2015 insa mi-e teama sa nu dau banii pe ceva ce nu e OK (dvd gol sau soft vechi).
      Aveti vreo recomandare in acest sens? Poate cineva de la care ati achiziționat deja si are feedback bun...? Multumesc

      Trimis de pe al meu G7-L01 folosind Tapatalk
      “Masina a devenit sanctuarul secular al individului, templul inchinat lui insusi.”

      Comment


      • #33
        Recomandarea ar fi sa cauti pe forum...

        http://www.hondafan.ro/forum/showthr...059#post536059
        CatalinP
        Senior Member
        Last edited by CatalinP; 21-11-15, 10:07.

        Comment


        • #34
          Eu folosesc din 2012 incoace discurile celor de la accordpolska, dar si aici exista un singur update anual (adica 2013, 2014 si ultimul din 2015) de regula primavara.
          Primele doua le-am luat gata facute de la un tip Andrei, care isi facea reclama pe net, apoi urmatoarelele-am facut singur dupa indicatiile postate pe site de cei dela accordpolska.
          Exista un decalaj cam mare de fiecare data intre update-ri, dar si asa iti faci treaba cu ele (DVD-urile).
          O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

          Comment


          • #35
            Vina este exclusiv a celor de la Honda, care considera ca un singur update pe an e suficient. Oare la alte marci se intampla mai des?

            Comment


            • #36
              Am observat sub bancheta stanga spate o decupare a mochetei si cand am dat-o deoparte am gasit ceea ce se vede in poza. Imi poate spune cineva ce este?Click image for larger version

Name:	uploadfromtaptalk1448124536907.jpg
Views:	1
Size:	43.4 KB
ID:	721889

              Trimis de pe al meu G7-L01 folosind Tapatalk
              “Masina a devenit sanctuarul secular al individului, templul inchinat lui insusi.”

              Comment


              • #37
                Capacul de acces la rezervor, pompa de benzina si filtru.

                Comment


                • #38
                  Aha.. nu am mai intalnit la alte masini...

                  Trimis de pe al meu G7-L01 folosind Tapatalk
                  “Masina a devenit sanctuarul secular al individului, templul inchinat lui insusi.”

                  Comment


                  • #39
                    Pana si Dacia avea...

                    Comment


                    • #40
                      Te cred pe cuvant... Sincer, nu.prea le am cu mecanica si nu am mai dat peste acest dispozitiv pana acum. De aceea am.intrebat

                      Trimis de pe al meu G7-L01 folosind Tapatalk
                      “Masina a devenit sanctuarul secular al individului, templul inchinat lui insusi.”

                      Comment


                      • #41
                        Se umbla rar pe-acolo, vezi in carte !
                        Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                        "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                        "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                        Comment


                        • #42
                          Urmeaza sa imi fac putin timp sa rasfoiesc manualul. Sunt sigur ca exista multe informații utile acolo...

                          Trimis de pe al meu G7-L01 folosind Tapatalk
                          “Masina a devenit sanctuarul secular al individului, templul inchinat lui insusi.”

                          Comment


                          • #43
                            O sa-ti ia ceva timp, dar trebuie ! Daca ai grija de jucarie in litera celor 3 manuale, nu vor exista neplaceri, e o masina incredibila dpdv fiabilitate !
                            WillyCR-VFAN
                            Senior Member
                            Last edited by WillyCR-VFAN; 23-11-15, 13:04.
                            Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                            "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                            "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                            Comment


                            • #44
                              Studiind manualul masinii, la secțiunea "Afișaj multiplu" observ ca imi indica ca si mod de a schimba meniul computerului de bord, respectiv Trip A, Trip B, etc.. prin intermediul unui buton denumit "Info" ce s-ar afla pe consola volanului in partea dreapta, opus butoanelor de actionare sistem Bluetooth. Insa, surpriza... pe volanul meu nu se afla acel buton. La voi exista. Si daca da, unde e? Exista oare posibilitatea ca manualul sa fie pentru modelul cu facelift? Acela are un astfel de buton....? M-am gandit ca e pt facelift deoarece in manual exemplifica si sistemele CMBS si ACC, care stiu ca sunt pe facelift...

                              Trimis de pe al meu SM-T535 folosind Tapatalk
                              “Masina a devenit sanctuarul secular al individului, templul inchinat lui insusi.”

                              Comment


                              • #45
                                Da, e buton aparut la facelift. Probabil ai manual de facelift.
                                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X