ALLEXINO: '10 Honda CR-V 2.0 A/T Executive, Galaxy Grey Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ALLEXINO: '10 Honda CR-V 2.0 A/T Executive, Galaxy Grey Metallic

    Dupa ce am fost "contaminat" de microbul Honda prin intermediul unui Civic sedan A/T, a venit randul sa ridicam putin stacheta catre o varianta mai mare, si anume un CR-V. Miscarea s-a datorat si faptului ca familia s-a marit, iar cei doi baieti ai mei simteau nevoia de o mai mare libertatea de mișcare in spate, iar in ceea ce ma priveste, aceeasi dorinta o resimteam eu pentru portbagaj.
    Avand in vedere precedentul, nu puteam alege decat un CR-V 2.0 A/T. Mi-am dorit varianta Executive pentru farurile cu xenon si plafonul panoramic, in principal. In secundar, in RO nu gaseam un CR-V SH benzina automat, decât Executive.
    Dupa ce am vazut 4 masini avand aceleasi caracteristici de mai sus am ales-o pe cea care parea ca ma va putea insoti in calatorii pentru mult timp si fara probleme.
    Deci: este vorba despre un CR-V 2.0 A/T inmatriculat decembrie 2009, culoare Galaxy Grey (foarte interesanta, dupa părerea mea), varianta Executive (nu mai insir dotarile, le cunoașteți) avand doar 34.000km rulati. Pretul a fost unul bun spun eu (permiteti sa nu-l postez) la care trebuie sa adaug timbrul de mediu, nu a fost platit, cam 1.500 euro.
    Rulajul mic inregistrat, daca la inceput a ridicat mari suspiciuni, s-a dovedit a fi real in urma verificarilor efectuate atat in documentatia masinii cat si la nu mai putin de 3 Service-uri Honda: Asko, Honda Nord si Apan Cars Braila.
    Am facut mai multe verificari deoarece prima efectuata, cea de la Honda Nord, a nascut indoieli mari prin prezentarea unor probleme care se pare ca nu exista conform constatarilor celorlalte 2 service-uri. Probabil si-au doritsa faca o vanzare mai substantiala de piese, sau aveau stocul in exces, altfel nu-mi explic de ce ma puneau sa schimb bielete de directie, flanse amortizoare fata, discuri fata, placute fata spate, radiator A/C, burduf amortizoare, rulmenti roti fata, la un rulaj de 34.000km. Celelalte 2 service-uri au inlaturat de pe lista de mai sus toate reperele, mai putin pacutele frana fata.
    Acum despre masina pot spune ca ma incanta la fiecare kilometru parcurs, este exact ceea ce ne trebuia ca si familie si cred ca vom face o echipa foarte buna.
    Maine sunt programat la Apan Cars BR pentru o revizie amanuntita unde schimbam ulei, filtre, ulei cutie, ulei diferential, lichid de frana, placute frana fata, facem si bracajul si pot spune ca oficial ne vom incepe povestea care sper sa insumeze multi kilometri fara probleme.
    Inchei prin a multumi posesorilor de CR-V de pe forum ale caror povestiri despre acest model m-au ajutat in alegerea facuta.
    Mai jos aveti cateva fotografii:
    Click image for larger version

Name:	uploadfromtaptalk1447129901331.jpg
Views:	1
Size:	53.2 KB
ID:	729593Click image for larger version

Name:	uploadfromtaptalk1447129918120.jpg
Views:	1
Size:	46.5 KB
ID:	729594Click image for larger version

Name:	uploadfromtaptalk1447129936230.jpg
Views:	1
Size:	34.3 KB
ID:	729595

    Trimis de pe al meu SM-T535 folosind Tapatalk
    “Masina a devenit sanctuarul secular al individului, templul inchinat lui insusi.”

  • #2
    S-o porti sanatos si sa fie intr-un ceas bun!
    De abia astept s-o vad...

    Comment


    • #3
      Multumesc! Daca o vezi parcata in fata la birou, la M2, ma suni si va fac prezentarile...!

      Trimis de pe al meu G7-L01 folosind Tapatalk
      “Masina a devenit sanctuarul secular al individului, templul inchinat lui insusi.”

      Comment


      • #4
        Foarte frumoasa masina, viata lunga impreuna va doresc!
        2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
        2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
        2000 Honda S2000 Berlina Black
        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

        Comment


        • #5
          sa aveti noroc de el!
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • #6
            Sa o conduci cu placere si la multi km. fara probleme.

            Comment


            • #7
              Sa va bucurati de ea fara nici un fel de probleme!
              Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

              Comment


              • #8
                S-o stapanesti sanatos, asta a fost una din alegerile deosebit de inteligente din viata ta, crede-ma ca sunt sincer !
                Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                Comment


                • #9
                  Multumesc tuturor. Willy, topicul tau a fost de maxima inspiratie pt mine.

                  Trimis de pe al meu G7-L01 folosind Tapatalk
                  “Masina a devenit sanctuarul secular al individului, templul inchinat lui insusi.”

                  Comment


                  • #10
                    Crede-ma ca n-o sa fi dezamagit, trebuie doar respect, stii ce vreau sa spun ! Sper sa traiesc suficient si sa am cu ce.....ca sa-mi permit viitorul CR-V Executive, benzina A/T, exclus alt tip....e masina aproape perfecta (perfect e doar Dumnezeu), in 25 de ani de volan !
                    Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                    "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                    "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                    Comment


                    • #11
                      Sunt convins ca am facut alegerea corecta. Si eu tanjesc la modelul nou, insa momentan e bine asa. Am ales varianta asta deoarece nu mai aveam nevoie de o rata la un leasing. Noi sa fim sănătoși...

                      Trimis de pe al meu G7-L01 folosind Tapatalk
                      “Masina a devenit sanctuarul secular al individului, templul inchinat lui insusi.”

                      Comment


                      • #12
                        Doamne ajuta sa fii sanatos si sa te bucuri de "jucarie" multi ani de-acu' inainte !
                        Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                        "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                        "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                        Comment


                        • #13
                          O intrebare: proprietarul anterior a fixat funcția bluetooth in limba germana. Exista o alta posibilitate de a o schimba, sau trebuie sa accesez un curs de limba germana ca sa ma inteleg cu domnisoara din boxe...?

                          Trimis de pe al meu G7-L01 folosind Tapatalk
                          “Masina a devenit sanctuarul secular al individului, templul inchinat lui insusi.”

                          Comment


                          • #14
                            Ai cateva limbi in optiuni, inclusiv engleza, intra in setting, cand ajung la masina ma uit si-ti spun, acu' intru intr-o sedinta !
                            Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                            "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                            "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                            Comment


                            • #15
                              Am vazut acele setari, acolo.e fixat pe engleza, insa am inteles ca la bluetooth se poate schimba limba doar din setarile vocale.

                              Trimis de pe al meu G7-L01 folosind Tapatalk
                              “Masina a devenit sanctuarul secular al individului, templul inchinat lui insusi.”

                              Comment

                              Working...
                              X