Anulare filtru particule CR-V 2007

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by BV26CAT View Post
    ...Esti rupt in fund si nu ti-o permiti, mergi cu un benzinar dintr-o clasa mai joasa si gata.....
    .....
    Alo...domnu'....la cine faci aluzie...????....cu benzinaru' clasă mai joasă....?????......:-)....:-)....
    Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

    Comment


    • #17
      Pai uite la mine de ex De astia cu CRVuri nu mai iau ca am vazut ca fac intalniri lunare si is tare uniti )

      Comment


      • #18
        Suntem uniți și în legătură permanentă unii cu alții....:-)
        Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

        Comment


        • #19
          Nu e de glumă cu ei.
          I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
          My cars:

          '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
          '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
          '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
          '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
          EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
          EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
          EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
          EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
          EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
          EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

          Comment


          • #20
            Fast & Furious....:-)
            Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

            Comment


            • #21
              Hopaaaa ....

              Eu sunt in operatie si in loc sa-mi tineti pumnii voi va agitati pe aici cu este alba .... este neagra ....

              Decizia de anulare tine de fiecare , discutii pot fi o mie dar, vreau sa-l vad pe ala care gaseste 2 litri de motorina in ulei si se gandeste la rezolvari de moment pentru acest filtru ....

              Cine da 1300-1500 euro pe un filtru care in 50-100 mii de Km risca sa fie iarasi colmatat ?

              In fine .... vreti sa va spun care a fost principalul avantaj in aceasta operatiune ? In momentul cand mecanicum imi taia filtrul a cazut guvernul . No, sa mai ziceti voi ca nu a fost un semn .....

              Operatiunea a decurs ca la carte si cand spun acest lucru ma refer la faptul ca Doc este un profesionist. Il recomand nu numai pentru aceasta operatiune ci si pentru orice problema legata de soft.

              Am plecat cu masina din Bucuresti , am facut cca 200 Km fara problema , masina trage mai bine .

              Am avut in permanenta senzatia ca acei oameni stiu ce fac , Doc este un tip care mi-a explicat in amanunt ceea ce urmeaza sa faca si chiar daca nu am inteles toate datele tehnice am remarcat pasiunea lui si disponibilitatea de a explica clientului . Va dati seama ca nu sunt primul client dar el inca are entuziasmul de a explica fara gram de plictiseala in voce.

              Comment


              • #22
                Hellooo ....

                Nu toti suntem rupti in fund .... eu de exemplu am gaurile in genunchi ....

                BV26CAT nu este mereu vorba de bani , o sa intelegi cand simti pe pielea ta ca motorul este pus in pericol de dilutia uleiului . Acesta a fost principalul motiv pentru care am renuntat la filtru .

                Nu mai vreau sa aud de post injectii ( sper ca asa le spune ) ....

                Vad ca mai esti si posibil consatean cu mine ...
                westpoint
                Senior Member
                Last edited by westpoint; 05-11-15, 05:35.

                Comment


                • #23
                  Originally posted by Doc View Post
                  ...@ro861: Nici "luminitele" sau xenoanele pe care le-ai instalat pe masina nu sunt legale si totusi nu te-ai stresat sa respecti legea.
                  Da, dar am ceva emotii cand trebuie sa trec ITP-ul...!
                  Cu "xenoanele"nu e o problema, ca asa au venit din echiparea masinii.
                  Singurele "nelegale", daca pot sa le spun asa, sunt becurile de pozitii/semnalizare/stop frana cu LED. Dar cu astea pot sa ma suport.
                  O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                  Comment


                  • #24
                    Nu contează că au venit din echiparea mașinii. Să le dai jos, așa trebuie.
                    Acum, cu led-uri pe pozi'ii, stopuri, etc, nu văd unde este partea nelegală. Poate nu știu eu dar ăia de la RAR ar trebui să știe. Și ei n-au zis că nu sunt legale ( am led-uri pe poziție și mașina a fost recent la RAR, am mai povestit că s-au luat de folii dar de led-uri, nimc ). Dacă îmi arăți reglementarea legelă pentru asta, merg și le înlocuiesc cu becuri normale.
                    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                    My cars:

                    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                    Comment


                    • #25
                      Am inteles!
                      Le dau jos, mama lor de xenoane!

                      Cu becurile LED am avut discutii cu Razvan la Asko, la ultimul ITP. Zicea ca daca blocheaza cei de la RAR masina si vin la verificare ma vor pune sa le dau jos.
                      Eu i-am zis ca ma risc si eram pregatit de scandal, dac se ajungea acolo.
                      Ideea pe care se merge la RAR (corecta in sine), este ca masina sa fie exact asa cum a fost omologata de producator.
                      Atunci toata industria de accesorii ce sa faca?
                      O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                      Comment


                      • #26
                        Păi e exact așa cum a fost omologată de producător. De fapt, dacă îmi amintesc bine, legea spune să nu ai modificări a instalației electrice. Nu cred că există vreo specificație de la producător, pe care să o transmită RAR-ului în care să spună tipul becului. Și, cum spuneam, cu LED-uri pe poziție, mașina mea a trecut de RAR, un control exigent și amănunțit și fără să încerce cineva să influențeze pe cel de la RAR. Adică a trecut RAR-ul pe bune.
                        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                        My cars:

                        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                        Comment


                        • #27
                          @westpoint.....in locul tău...tot erai la Doc...băgam și niște cai in plus...de la 150....la 180....boieru' Bibi erai..
                          Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                          Comment


                          • #28
                            la ultimul ITP la Asko a venit RAR si mi-a blocat fix mie tourer-ul
                            cu led-uri pe pozitii - e adevarat nu atrocitatile chinezesti dopate care sunt acum pe piata ci niste led-uri Philips decente pe care eu le-am pus mai ales ca sa schimb nuanta din galbui in alb
                            cu DRL philips montate de mine pe calandru conform specificatiilor EU aprobate de RAR

                            nici o problema

                            in plus hai sa fim seriosi nu cred ca se compara impactul in realitate al unor leduri aftermarket cu niste extra funingine aruncata in aer
                            in fine, problema nu e la noi la utilizatori, ci la producatori care au pompat ca disperatii bani intr-o tehnologie diesel care nu este defapt 100% adaptata regimului de mers al unui autoturism
                            nu e complet optimizata pentru lumea moderna. punct.
                            "Ethics. That's always so inconvenient."
                            Cal Lightman

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
                              @westpoint.....in locul tău...tot erai la Doc...băgam și niște cai in plus...de la 150....la 180....boieru' Bibi erai..
                              Le fac pe rand .... mai ajung in Bucuresti . Multumesc oricum !

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
                                Fast & Furious....:-)
                                Big & Furious, mai degraba

                                Si mai de temut...
                                Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                                Comment

                                Working...
                                X