DANSST: '15 Honda HR-V 1,6 i-DTEC Elegance Nav M/Ti, Modern Steel Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • DANSST: '15 Honda HR-V 1,6 i-DTEC Elegance Nav M/Ti, Modern Steel Metallic

    Si eu am una, din data de 21.10.2015, cred ca prima din Bucuresti. Am luat-o de la Honda Nord. Totul a inceput cand am fost in show room ca sa iau o invitatie la Dinamo-Astra Giurgiu!. Am vazut Civic 2015 black edition automata si mi-am dorit-o pe loc. Asta a fost intr-o vineri, joia urmatoare mi-am vandut Accordul Executiv din 2008 (new). La salonul auto am vazut HR-V.ul si m-am razgandit, comandand in aceeasi zi una albastra 1,5 VTEC. Intre timp am inteles ca este posibil sa vina la sfarsitul lui noiembrie, asa ca mi-au adus una Modern Steel 1,6 diesel, navi, pe 20.10 si pe 21 am luat-o din service. Am deja cca. 1300 km (un drum de Bv si o tura de Transfagarasan weekendul trecut + frecusul prin Buc) si media de consum este de 4,9 l. Nici la Accordul pe benzina de 2 l nu stateam rau (rar cand trecea de 10 in oras), dar acum e total diferit. Sunt nespus de bucuros de alegerea facuta, dar inca am probleme cu setarea mirror link, se pare ca le-au pregatit mai mult pentru IPhone decat pt androide (eu am un Galaxy S6). Oricum, optiunea nu este valabila in mers. Intre timp ma multumesc cu conexiunea prin bluetooth. Foarte tare mi se pare butonul de "brake hold", care actionat iti tine frana de mana electronica cuplata la semafoare pe strazi in panta si se decupleaza automat cand bagi in viteza si revine din nou cand opresti si pui piciorul pe frana la urmatorul semafor. Nici owner's book tiparit nu exista inca, ma multumesc cu o copie soft. O recomand!

  • #2
    Sa ai noroc de ea!

    Ti-am mutat postul detaliat separat ca sa nu se suprapuna povestile.
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #3
      Am uitat sa zic sa ne pui poze cu ea!
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • #4
        La multi km. fara probleme si da, poze (multe).

        Comment


        • #5
          Sa o alergi cu placere si fara probleme!

          Asteptam impresii (de la tine), dupa ce va obisnuiti un pic unul cu celalalt...
          Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

          Comment


          • #6
            Deocamdata impresii de la "altii":

            Honda HR-V crossover voted as a finalist in AUTOBEST “Best Buy Car of Europe in 2016” award
            First time that a Honda vehicle has made the final
            AUTOBEST jurors represent 26 European countries
            Early sales performance of HR-V strong, with over 6,000 confirmed customer orders


            European auto jury AUTOBEST has voted Honda’s HR-V crossover as a finalist in the “Best Buy Car of Europe in 2016” award. HR-V will now progress to the final testing session at Navak proving ground in Belgrade, Serbia, to compete against four other finalists. This is the first time the Japanese brand has secured a place as a finalist.



            The AUTOBEST organisation is composed of 26 of the most influential motoring writers from across Europe. The award seeks to recognise the new car that represents the best overall offer for a broad range of European customers. Areas of particular importance to the jury include competitive pricing, flexibility, design, connectivity and the availability of spare parts and service items. To be eligible, vehicles must be available from less than €20,000.



            The nomination is the latest news in a successful launch year for Honda’s new crossover. Earlier in 2015, HR-V was voted most anticipated car of the year by readers of the UK’s What Car? magazine. After just six weeks on sale across Europe, Honda has received over 6,000 confirmed customer orders after six weeks on sale.



            AUTOBEST Founder and Chairman, Dan Vardie, said, “The new HR-V impressed jurors with its interior versatility, new design and technology features. The jury look forward to putting the car through its paces in Belgrade in November.”



            ENDS

            AUTOBEST website: http://autobest.org/

            Comment


            • #7
              S-o stapanesti sanatos !
              Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
              "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
              "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

              Comment


              • #8
                Există și cutie automată pentru această motorizare? Felicitări pentru achiziție!

                Comment


                • #9
                  Doar CVT pe benzinara.
                  '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by ticker View Post
                    Doar CVT pe benzinara.
                    In Romania? Pe site la HTR inca nu apare.
                    2008 CL7 2.0 M/T SSE - Black
                    2007 Jazz CVT - Blue
                    “Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi.” Soichiro Honda
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Nu cred ca nu vor aduce, daca nu la comanda acum, macar mai incolo.
                      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea !!!!
                        '15 Honda HR-V 1.5 M/T Elegance FWD
                        '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T Galaxy Grey
                        Honda.........the best!!!!!!!!

                        Comment


                        • #13
                          Multumesc tuturor pentru urari, inca ma simt in ea ca-n prima zi!
                          HRV 1.5 l benzina are cutie automata dar vine in Ro la primavara.
                          In Europa nu va fi deloc AWD, in schimb in America exista, motorizarea fiind 1,8 VTEC si cutii automate CVT.
                          Toate HRV-urile se fac la fabrica din Celaya in Mexic.

                          http://automobiles.honda.com/hr-v/

                          Comment


                          • #14
                            Sa o stapanesti sanatos!
                            '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                            Comment


                            • #15
                              Sa o stapanesti sanatos!
                              Nu se vinde momentan AWD in Europa sau nu va fi niciodata?
                              '08 Honda Civic Type S "Roșcata"

                              Comment

                              Working...
                              X