CIPRIAN75: '08 Honda Legend 3,5 A/T, Graphite Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Salut!
    Poti arunca o intrebare si pe Poitiers (aici: https://www.google.ro/maps/uv?hl=ro&...Fck5GgodTGQP3A)
    Acolo lucreaza si domnu' Puiu, cel care a lucrat ani buni in service-urile honda de la ATI si de la Hachi. Are ceva experienta cu honda, iar patronul are o honda CRV

    Comment


    • #17
      Stiu Paul, acolo am fost


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      '08 Honda Legend Graphite Pearl 3.5 A/T
      Ex. Accord '06 2.0 M/T ES Silver
      The power of dreams

      Comment


      • #18
        Sa o stapanesti cu placere!
        Originally posted by ciprian75 View Post
        ...si ca nevasta nu a comentat la impozitul anual de aproape 6000 lei i-am zis ca odata implinesc 40 ce naiba ...
        Dar RCA si CASCO cat te duc?
        "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
        "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

        Comment


        • #19
          Rca 530 pe 6 luni pt ca inca nu am schimbat proprietarul, pentru casco inca nu am oferte de peste tot ca sa pot lua o decizie.


          Sent from my iPhone using Tapatalk
          '08 Honda Legend Graphite Pearl 3.5 A/T
          Ex. Accord '06 2.0 M/T ES Silver
          The power of dreams

          Comment


          • #20
            Originally posted by Delphi View Post
            Sa o stapanesti cu placere!

            Dar RCA si CASCO cat te duc?
            CASCO 963 eur/an cu plata integrala la Omniasig

            Legenda a primit cauciucuri noi de iarna si un schimb de ulei pentru spalarea motorului (0w20 ) Motorul suna mai metalic dar "respira" mai usor, urca mai usor in ture iar consumul a scazut nesemnificativ, undeva pe la 18 strict urban fara AC ).

            In alta ordine de idei, are careava o solutie prin care sa scot/acopar niste bule aparute de la soare cred, pe capacul torpedoului? Ma intereseaza o solutie care sa ma coste maxim 200-250 eur ca la 380-400 $ imi aduc unul nou din state


            Click image for larger version

Name:	IMG_2616.JPG
Views:	1
Size:	90.3 KB
ID:	721856

            De asemenea, trebuie sa rezolv cu niste elemente cromate(vopsite cred) de la grila fata si de pe colturile spoilerelor, de pe care se exfoliaza vopseaua, la importator au preturi exagerate... Pe astea din pacate nu le gasesc in state ...

            PS
            poza se vede invers, e de pe telefon, dar intelegeti voi
            ciprian75
            Senior Member
            Last edited by ciprian75; 03-11-15, 21:03.
            '08 Honda Legend Graphite Pearl 3.5 A/T
            Ex. Accord '06 2.0 M/T ES Silver
            The power of dreams

            Comment


            • #21
              Mai bine îl aduci din US, decât să dai 250 EUR pe o încercare de remediere fără șanse garantate de reușită.
              Iar bulele respective nu știu cam cum ar putea fi scoase, de fapt este materialul în sine umflat, cel ce acoperă plasticul.

              În altă ordine de idei, felicitări pentru noua jucărie!
              -------------------
              There is no point of having if you can't share.

              Comment


              • #22
                CIPRIAN75: '08 Honda Legend 3,5 A/T, Graphite Pearl

                Originally posted by BlackMagic View Post
                Mai bine îl aduci din US
                Asta si intentionez sa fac, desi speram in vreo solutie minune, la dezmembrari nu gasesc, este una singura si aia cu interiorul crem ...
                In alta ordine de idei, este fenomenal cum se misca atunci cand ii cer sa se grabeasca , asta in D, in D3 nu m-am jucat prea mult . Cmbs-ul e super in oras, eu l-asi fi setat sa avertizeze si la viteze mai mici de 15km/h ...


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                '08 Honda Legend Graphite Pearl 3.5 A/T
                Ex. Accord '06 2.0 M/T ES Silver
                The power of dreams

                Comment


                • #23
                  Cauta codul reperului și pe ebay.de - te pot ajuta să îl cumperi și apoi să ajungă la tine.
                  Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red


                  Comment


                  • #24
                    sau in uk.
                    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                    Comment


                    • #25
                      Super masina. O masina cu imagine discreta pt cunoscatori.
                      Uleiul in cutia automata e bine sa-l schimbi, nu stii pe ce maini a fost si cum a fost condusa. Are si un filtru in cutie, de obicei se spala.
                      Tomasetto sunt ff bune, conteaza in primul rand sa fie montata profi . Atentie sa-ti monteze calculator nou sigilat din cutie( tipla), unele ateliere au si module sh care au fost schimbate in garantie pt erori si consum mare.
                      Capacul torpedoului il poti imbraca in piele, defapt tot bordul sr imbraca in piele, sunt oferte pe net. Am vazut un Accord cu bord integral in piele, cusaturi duble vizibile, treaba de artist, frumos. Masina avusese sarit airbagul.
                      Acum depinde si de gust.
                      Revin la ideea de a monta GPL, este superok, am vazut si coupeuri sau cabrio cu GPL, de ce nu ar merge la o limuzina ?.

                      Comment


                      • #26
                        Sper ca spre sfarsitul anului sa montez instalatia, care costa in jur de 1700 eur cu tot cu chitul de ungere automata al supapelor. Incep sa cochetez cu ideea de a imbraca in piele fata torpedoului, cotiera si poate portiuni din zona volanului pentru simetrie. Nu stiu insa cine ar face o asemenea treaba profesionist, asi fi curios sa vad niste mostre
                        '08 Honda Legend Graphite Pearl 3.5 A/T
                        Ex. Accord '06 2.0 M/T ES Silver
                        The power of dreams

                        Comment


                        • #27
                          http://www.tapiterauto.ro/portofoliu_bord.php
                          -------------------
                          There is no point of having if you can't share.

                          Comment


                          • #28
                            O intalnire fericita dintre 3,5l V6 si ZF 9AT

                            https://youtu.be/3dqueRV7gYQ


                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            '08 Honda Legend Graphite Pearl 3.5 A/T
                            Ex. Accord '06 2.0 M/T ES Silver
                            The power of dreams

                            Comment


                            • #29
                              In scurt timp, Legenda va primi uleiul de schimb(in locul celui de spalare 0w20 eneos), Idemitsu 5w30, uleiul in cutia A/T(schimb complet ), uleiul din diferential, din caseta de directie, lichidul de racire, discuri spate +placute si placute fata, lichidul de frana, lamele stergatoare, modul DLR. Mai urmeaza si altele, dar trebuie sa definitivam lista ca sa treaca oceanul .

                              Si-a montat careva NavTool sau ceva asemanator? Ma intereseaza sa fac mirroring pe ecranul masinii si sa pot trimite prin wi-fi sau cablu, muzica de pe telefon(youtube, etc)
                              '08 Honda Legend Graphite Pearl 3.5 A/T
                              Ex. Accord '06 2.0 M/T ES Silver
                              The power of dreams

                              Comment


                              • #30
                                CIPRIAN75: '08 Honda Legend 3,5 A/T, Graphite Pearl

                                Salutare, din lipsa de timp nu am mai scris de ceva vreme. Legenda e de legenda, RazvanP imi spunea ca atunci cand voi deveni nemultumit de consumul prea mare, taxele la fel sau de suspensiile prea tari pentru gropile noastre, sa ma urc in alta masina si imi voi reveni repede. Asta s-a intamplat astazi si cred ca de aceea am si vrut sa scriu, am fost pentru scurt timp pasager intr-un seat diesel bineinteles, 2012 care se simtea si facea efectiv ca un Aro. Nu cred ca e nevoie sa intru in mai multe detalii. Nu am pus GPL, da, nu am pus, pentru un motiv simplu, la costul actual al benzinei, pun combustibil cam cu 400 lei lunar mai mult fata de Acordul 2.0, ceea ce inseamna ca asi amortiza investitia cam in 3 ani . Daca ajunge benzina la 8 lei, mai vedem ... Astept din state chitul de distributie precum si alte chestiute mai mari sau mai mici, mai ieftine sau mai scumpe, dar oricum cam 1/3 fata de ce e la noi. Azi pe niste viraje mai stranse in care am testat un pic sh-awd-ul [emoji48], s-a aprins check oil, se pare ca acesta a migrat pe peretii baii de ulei declansand senzorul. Dupa un restart de motor, problema a disparut. Din state am comandat si NavTool carr sper sa faca ceea se lauda americanii ca face pe acura rl.
                                Revin cu impresii.


                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                '08 Honda Legend Graphite Pearl 3.5 A/T
                                Ex. Accord '06 2.0 M/T ES Silver
                                The power of dreams

                                Comment

                                Working...
                                X